×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Provokatorus nesoda, bet aicina studijā (19)

Foto - LETAFoto - LETA

Kad bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga televīzijas intervijā izteica minējumus par iespējamām Krievijas militārajām darbībām Ukrainā, Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs atbildēja ar dzēlību interneta sociālajos tīklos: “Žēl, ka atšķirībā no sportistiem, politiķiem, tostarp bijušajiem, pirms uzstāšanās nav pienākums veikt dopinga kontroli.” Aizstāvēt V. Vīķes-Freibergas godu nekavējoties steidzās Latvijas Ārlietu ministrija, kas bija neizpratnē, kā Krievijas vēstnieks atļāvies kaut ko tik rupju un nediplomātisku.

Taču, iespējams, Krievijas vēstniecība tikai ievērojusi mūsu ārlietu ministra Edgara Rinkēviča lielās rūpes par “vārda brīvību”. Nesen viņš tās izrādīja, aktīvi iesaistoties diskusijā par Saeimas likumu, kas paredzētu kriminālatbildību par padomju un nacistu okupantu noziegumu attaisnošanu. Turklāt ministrs ne vien iebilda pret konkrētiem likuma pantiem, bet pasteidzās pavēstīt, ka šādas darbības “vairāk piestāv totalitārismam, nevis brīvai Latvijas valstij”. Provokatīvi izteikumi aizvaino represiju upurus un tracina sabiedrību? Neko darīt, jāpaciešas, jo, citējot Rinkēviča vēstuli Saeimai: “Vārda brīvība sevī ietver tiesības paust ne tikai tādus viedokļus, kas sabiedrībai ir tīkami, bet arī tādus, kas aizskar, šokē un satrauc.” Bet kā krievu sakāmvārdā – ja patīk no kalniņa slidināties, tad esi gatavs arī ragaviņas vilkt. Kad Krievijas vēstnieks nolemj paplašināt diplomātijā ierastās, visai stīvās vārda brīvības robežas, ĀM gan tūlīt protestē.

Viss gan izskatītos citādāk, ja pārstātu tik daudz valkāt vispārīgo vārdu salikumu “vārda brīvība”, bet izmantotu profesora Jura Bojāra savulaik lietoto apzīmējumu “mīkstā valsts” (nejaukt ar “mīksto varu”). Tā ir valsts, kas, pieņemot iekšpolitiskus lēmumus, vienmēr satraucas, kāda būs reakcija ārpusē. Ja nepatiks Krievijai, varbūt vēl pārdzīvosim, bet, ja nepatiks partneriem Rietumos, tad gan ir beigas – liels kauns, un pat pelnu kaisīšana uz galvas nelīdzēs. Vārda brīvībai kā jebkurai parādībai ir robežas, un brīvības izpratne var pat nonākt pretrunā pati ar sevi, ja atceramies kaut vai Francijas centienus ar likumu ierobežot atsevišķu musulmaņu apģērbu un reliģisko atribūtu publisku valkāšanu. Taču Francija nav “mīksta valsts” un neizvairās no šādām idejām tikai tāpēc, ka tie varētu izsaukt protestus, piemēram, arābu pasaulē.

Latvijā gan, visticamāk, pret okupācijas noziegumu attaisnošanu vērstais likums tiks “nožņaugts” kaut kur Saeimas koridoros. Un varam tikai cerēt, ka līdzīgs liktenis nepiemeklēs arī Satversmes preambulas projektu vai 2018. gadā iecerēto krievvalodīgo skolu pāreju uz mācībām valsts valodā. Pārliecības nav. Vēl trakāk – ja dažādus provokatorus un padomju režīma noziegumu attaisnotājus uzskata par tik cienījamiem ļaudīm, ka pat aicina uz sabiedriskās televīzijas galvenajiem raidījumiem (piemēram, Aleksandrs Giļmans 19. februāra LTV raidījumā “Sastrēgumstunda” par Ukrainu), tad kaut kas pamatīgi aizgājis šķērsām ar demokrātijas izpratni un val­stisko pašcieņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. interesanti ko tagad teiktu Vesnaks???

 2. Pievienojos ĀM viedoklis.Ja preambulas murgs nogrimtu Saeimas anālēs,būtu tikai priecīgs.

 3. ko aicina LA savās studijā? Pirms un pēc pašvaldību vēlēšanām LA sniedza N.Ušakovam superīgo tribīni.
  Palasiet N.Ušakova intervijas vēl nesenā pagātnē. Kauns. Finansu jautājumus tā nedrīkst risināt.

 4. Arī izslēdzu to stulbo raidijumu “Sastrēgumstunda”, ieraugot tos naidigos pret latviešiem vēstos ģīmjus un viņu žultainos vārdus, kas MIERĪGI UN AR BAUDU NĀK PAR LŪPĀM…UN žurnāliste ar pietāti viņos klausās, bet latviešus apklusina pie pirmās izdevības… Viņa laikam ļoti nīst savu tautu… NEZINU, KUR PALIKUSI TĀ JAUKĀ UN FORŠĀ ZURNĀLISTE PĒC VISA AR VIŅU NOTIEKOŠĀ TIEŠi PĒC ATGRIEŠANĀS NO Ventspils???…SKUMJI, KA TIK KRASI VAR MAINĪTIES CILVĒKS SEV PAR SLIKTU… Esmu jau teikusi- KATRS PATS SAVAS LAIMES KALĒJS!!! ĻOTI pareizi runā a.b un atnuga savos komentāros?! TĀ JAU DIEMŽĒL IR…

 5. Raidījumā Sastrēgumstunda vienmēr ir redzami Latvijas ienaidnieki, laikam citi uz Naglas aicinājumu neatsaucas.
  Arī pati Nagla ir neciešama- ar savu pārgudro nekompetenci .

 6. Lielisks raksts, trāpīts tieši 10-niekā!

 7. Andrejam Judina kungam!Cienījams cilvēks,kurš ir savā vietā.

 8. pārprastās brīvības,demokrātijas un visatļautības paraugs ir arī Giļmana domubiedra un cīņasbiedra Girsa nenormālā ārdīšanās pēdējā Artusa Kaimiņa vadītā Suņu būdas raidījumā,kur cilvēki runāja par notikumiem UkraināTādiem Latvijas “lolojumiem” mūsdienās jūra ir līdz ceļiem.Var teikt,ko grib,jo esam taču demokrātiska valsts.Kurp ej,Latvija?Kāda vairs pašcieņa?

 9. ir tipiska mūsu smagi slimās sabiedrības daļas pārstāve.Vai Latvijā aptrūcies žurnālistu,ka tāda Nagla var darboties valsts televīzijā?Viņas vadītie raidījumi kļūst aizvien nebaudāmāki.Kam viņa kalpo,un kādā sakarā tur rēgojas Giļmans?

 10. Tā ir demokrātijas augstākā pakāpe – okupanti drīkst ķengāt pamattautu un viņam vēl bučo rokas. Belcs un Nagla tas ir latviešu nācijai nāvējošs tandems.

 11. Varbūt varētu sākt raidījumu sēriju, kur studijā izvarotāji tiekas ar izvarotajām un pierāda, ka upures pašas bija vainīgas un ka viņas tagad ir pārāk emocionālas, ka vajag mierīgi sadzīvot un pieņemt to par normu, ka izvarotājs ik pa laikam viņas paņurca? Un citā raidījumā slepkavas diskutē un pārliecina upuru radiniekus, ka vajag sadzīvot un pieņemt to, ka slepkava skaļi lielās ar saviem “varoņdarbiem” un tagad jau gluži neslepkavo, tikai nedaudz, nu tā pavisam nedaudz kāpņutelpā iegriež ar nazi, lai nedaudz asinis patek un ja sagraizītais sāk aizstāvēties, tad viņš tiek norāts par to, ka nav draudzīgs?
  Ko, “žurnāliste” nagla un tamlīdzīgi, kuri visādus tur rubikus un citus interfrontistus savas “dzelteno sensāciju” algas dēļ intervē, uz priekšu…?

 12. Vai tad tiešām neviens neko nesaprot, ka visus, kas izdarījuši valstī darbības, no kā ir cietuši Latvijas iedzīvotāji, nekad nesaukt uz televīziju vai radio. Par tādām personām ir jāaizmirst un negribētos, lai iedzīvotāji runātu, ka Latvija ir “mīkstā valsts” .

 13. “mīkstā valsts” (nejaukt ar “mīksto varu”). Tā ir valsts, kas, pieņemot iekšpolitiskus lēmumus, vienmēr satraucas, kāda būs reakcija ārpusē.
  ===================
  No tās “žurnālistes” naglas, vai kā viņu tur, burtiski plūda fluīdi, pat ne par to, kā jutīsies citi, bet bija acīmredzamas bailes no savām bailēm. Labāk pati dzīvo pazemojumos un uz katru kāda cita aicinājumu neļaut sevi pazemot, bija nekavējoties vinas pretreakcija ar acīmredzami manāmu intuitīvu satraukumu par to, ka problēma ir jārisina. Bailes no bailēm risināt problēmu. Tas ir tāds diezgan īpatnējs psihes stāvoklis, kas līdzīgs Stokholmas sindormam.
  – Stokholmas sindroms ir psiholoģiska parādība, kad ķīlnieks izrāda empātiju vai simpātiju pret sagūstītājiem un dažkārt tos arī aizstāv. Ar Stokholmas sindromu saprot arī tādas situācijas, kuras nav ķīlnieku krīze, bet kurās personai ir “spēcīgas emocionālas saites ar personu, kas apkauno, sit, baida, izmanto vai biedē citu”.[1] Pēc FIB datiem aptuveni 27% ķīlnieku izrāda Stokholmas sindroma pazīmes.[2][3]
  Viena bieži pieņemta hipotēze, kas skaidro Stokholmas sindromu, tiek saistīta ar Freida teoriju. Sevis identificēšana ar agresoru ir veids, kā “ego” sevi pasargā, personai pašai to neapzinoties. Kad upuris sāk ticēt tām pašām vērtībām, kurām agresors, agresoram upuris vairs nešķiet traucēklis un tas sāk izrādīt siltāku attieksmi pret upuri vai dažkārt pat sākt rūpēties par to.[4]

  • Vārdu sakot tā “žurnāliste” nagla intuitīvi, pat ne apzināti centās problēmu “paslēpt zem tepiķa”, jo atklāta tās problēmas risināšana viņai sagādā iekšēju diskomfortu. Un viņa nav vienīgā tāda, ļoti daudzi padomiskas mentalitātes tipi ir labāk jūtas savā gļēvumā, samierinās ar savu gļēvumu, gļēvi pieņem savu gļēvumu, gļēvi sadzīvo ar savu gļēvumu. Ja jākritizē sava valsts un jāsāk apšaubīt tās pastāvēšanas vajadzība, tur gan viņiem neizskaidrojami parādās pat tāda kā drosme un disidentisms. Tiem cilvēkiem ir deformēta vērtību skala un viņi nav derīgi, lai dzīvotu kā brīvi cilvēki brīvā valstī. Tikai viņi paši to neatzīst un pat neapzinās.

 14. Zoo mērkaķu bars ar Rinku ir naidīgāks par jurkānu un SC un japaciešās līdz oktobrim .
  Sarosītu inernacionāliste nagla latviešus aptur pusvārdā , ber okupantiem un kangariem ļauj izverst naidu .
  Trakāk bija pirms gada , kad Rēders 16.marta raidījumā bija uzaicinājis Eiropas žīdu vadoni , kurš prezidentu , bijuso okupācijas ministra vietnieku rupji nolamāja . Citā valsti būtu izsaukta policija un naida cēlājs būtu iztriekts no studijas un valsts , bet Rēderam naids bija pieņems.

 15. Uz Nagli kaut kā nepatīkami skatīties Par runas veidu un saturu nerunājot Ko darīsi, skatītāji piecieš un patiešām var jau izslēgt TV…

 16. ”Latvijā gan, visticamāk, pret okupācijas noziegumu attaisnošanu vērstais likums tiks “nožņaugts” kaut kur Saeimas koridoros. Un varam tikai cerēt, ka līdzīgs liktenis nepiemeklēs arī Satversmes preambulas projektu vai 2018. gadā iecerēto krievvalodīgo skolu pāreju uz mācībām valsts valodā. Pārliecības nav. ” Tas var radīt pārliecību par valsts gļēvumu un tālāk kā Krimā – jau pēc Kremļa scenārija. Rīgas un Latgales deputāti nobalso par Krievijas armijas kā miera uzturētāju aicināšanu … Tā kā gļēvums ir jau iedzimis Saeimas krēslos – pr zināmu privilēģiju saglabāšanu var piekrist. Ja glēvs jau šodien, tāds būsi arī rīt…

 17. 100% manas domas. Ieraugot TV studijā Giļmanu un vēl dažus ,momentā pārslēdzu kanālu.Šis gan par nožēlu nav pirmais gadījums “Sastrēgumstundā”.Runas brīvība Latvijā ir tikai tiem,kuri ir pret latviešiem.Ja savas domas izpauž kāds latvietis vai viņam līdzīgi domājošs,tad tā jau skaitās naida kurināšana.Un to veicina žurnālisti(ne visi),jo kaut kā taču nauda jānopelna.

 18. “Sastrēgumstunda” , manuprāt, ir neveiksmīgs projekts. Arī vadītāja Nagle pēc atgriešanās no “Ventspils naftas” vairs nesasniedz iepriekšējo profesionalitātes līmeni. Šķiet, ka zaudējusi arī neitralitāti.

Draugiem Facebook Twitter Google+