Sports
Ziemas sports

Prūsis: “Iet sūdīgi, bet mači būs labi.”0


Sandis Prūsis
Sandis Prūsis
Foto: LETA

Galvenie favorīti būs vācieši, bet arī Oskars Ķibermanis pacīnīsies par vietu uz goda pjedestāla – tā pirms Pasaules kausa posma Siguldā “LA” atzina Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Pasaules kausa posms bobsleja divnieku ekipāžām vīriem Siguldā notiks pirmo reizi, turklāt būs divu posmu ieskaite – sestdien un svētdien, savukārt nākamajā nedēļā Vinterbergā, Vācijā divreiz sacentīsies četrinieki. Latviju pārstāvēs Ķibermanis un Ralfs Bērziņš, kuram tā būs debija šāda mēroga sacensībās. Tikmēr traumētais komandas līderis Oskars Melbārdis, visticamākais, izlaidīs visu sezonu.

“Iet sūdīgi, citiem treniņos veicas labāk. Nav jau pirmā reize, problēmas ne tikai mums, bet arī citiem sagādā trases vidusdaļa. Bet es jau teicu, ka nebūs tā – nu tik mēs visus Siguldā ārstēsim. Vācieši ir vācieši jebkurā trasē, viņiem visiem trim iet labi un būs galvenie favorīti. Ceru, ka Ķibis veidos konkurenci. Krievi brauc neslikti,” atzina Sandis Prūsis.

Pirmajā dienā Ķibermaņa kamanas stums Matīss Miknis, bet otrajā, iespējams, kāds cits. Savukārt Bērziņa stūmējs sestdien būs Dāvis Spriņģis, kuru dienu vēlāk varētu aizstāt Intars Dambis.

Latvijas bobslejisti novembra otrajā pusē aizvadīja treniņus Vācijas trasēs Kēnigszē un Altenbergā. Prūsis ir gandarīts par jauno pilotu spēju tikt līdz lejai sarežģītajā Altenbergā, kur šodien arī notiek Eiropas kausa posms.

Saistītie raksti

Siguldas trase daudziem sportistiem, kas te ieradušies pirmo reizi, sagādā pamatīgas problēmas, īpaši 15. virāža, kur pagājušajā nedēļā nepatīkamu kritienu piedzīvoja Dienvidkorejas ekipāža. Taču ledus meistari centušies izdarīt visu, lai sarežģītākās vietas būtu droši izbraucamas.

“Sigulda nekad nav viegla, bet trase ir labi sagatavota. Korejietis, protams, kļūdījās, bet – vienalga, kāda kļūda sanāk, maksa nedrīkst būt tik traka,” uzsvēra Prūsis. “Domāju, ka mači būs labi. Man šobrīd nav nekāda uztraukuma, mēs gatavojamies sezonai, būvējam jaunu komandu. Jā, Siguldā varbūt savas emocijas, bet tie ir tikai vieni no mačiem.”

LA.lv