Sports
Ziemas sports

Prūsis: Vieglāk būtu kā suņiem – ieliek čipu un visu zini 1

foto: LETA

Latvijas sportistu biežāka aicināšana uz dopinga pārbaudēm mums nekādus sarežģījumus neradīs, “LA” ceturtdien sacīja Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija publicējusi sarakstu ar 35 sportistiem, kuriem tiks veiktas regulāras dopinga pārbaudes un tieši latvieši šajā sarakstā ir visvairāk – skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, Lelde Priedulēna, tāpat bobsleja piloti Oskars Melbārdis un Oskars Ķibermanis, kā arī stūmēji Daumants Dreiškens un Matīss Miknis.

Otrā vispārbaudītākā valsts būs gaidāmo Phjončhanas olimpisko spēļu mājiniece Dienvidkoreja, kurai īpaši rūpīgi sola pārbaudīt piecus sportistus, sarakstā ir četri vācieši, pa trim Lielbritānijas un Beļģijas atlētiem, pa diviem rumāņiem, austriešiem, krieviem, poļiem un šveiciešiem, ka arī pa vienam japānim un melnkalnietim.

“Tas nav nekas jauns – jau no Soču olimpiskajām spēlēm medaļniekus pārbauda cītīgāk. Un nav jau arī tā, ka tos citus nepārbaudīs. Kā veidots šis saraksts, es nezinu, neesmu par to dzirdējis un arī daudz nedomāju. Tas mums papildus problēmas neradīs. Vai politiku un aizkulises tur nesaskatu? Nē. Šajos laikos lietot kaut ko un riskēt nav nopietni, mums tādas programmas vai sistēmas nav un nebūs. Cita lieta, ka sistēma, kurā sportistam visu laiku jāreģistrē internetā sava atrašanās vieta desmit dienas uz priekšu, ir ļoti neērta. Tiklīdz dabū traumu, saslimsti vai radiniekam kaut kas notiek, un tu atrodies citā vietā, bet nevari sistēmā to izmainīt – var sanākt lielas nepatikšanas. Uzvārdu nesaukšu, bet ir bijis tā, ka dopinga kontrolieris no ārzemēm aizbrauc uz Latgali, pieklauvē pie durvīm, tur neatver, viņš pa telefonu nezvana, aiziet prom un ieraksta, ka neesi bijis norādītajā vietā. Lai gan sportists bija turpat pāri ielai. Šķiet, gada laikā divas šādas reizes un tev ir brīdinājums. Tas ir par traku, vieglāk būtu kā suņiem – ieliek čipu vai aproci un tad vienmēr zina, kur tu esi,” sacīja Sandis Prūsis.

Latvijas bobslejisti jau gatavojas olimpiskajai sezonai, pirmdien Ventspilī sāksies otrā kopīgā divu nedēļu nometne.

Saistītie raksti
LA.lv