×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

“PS Līdums” maksātnespējas lieta – Augstākajā tiesā


Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Vakar SIA “PS Līdums” Augstākās tiesas (AT) Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājam Zigmantam Gencam iesniedza iesniegumu ar apliecinājumiem no saviem kreditoriem, kas apstiprina šā uzņēmuma maksātspējas atjaunošanas svarīgumu.


 

“Kopā ar “PS Līdums” cīnāmies tālāk, lai Augstākā tiesa pārskatītu Bauskas rajona tiesas lēmumu par labojumu neveikšanu ārpustiesas aizsardzības procesa plānā. Vēlamies, lai uzņēmums ir maksātspējīgs un finansiāli ilgtspējīgs, redzam potenciālu šā uzņēmuma izaugsmei, tāpēc viennozīmīgi atbalstām “Līduma” iniciatīvu – vēršanos Augstākajā tiesā,” tā vakar “PS Līdums” iesniegto apliecinājumu AT komentēja “Swedbank” komunikācijas vadītājs Ivars Svilāns.

“Latvijas Avīzē” stāstījām (skat. 4.01. rakstu “Gremdē lielsaimniecību” un 7.01. rakstu “Tiesāšanās nebeidzas”), ka viena no Latvijas labākajām un lielākajām graudkopības saimniecībām, “Sējēja 2012” balvas laureātei Inesei Karlovai piederošā SIA “PS Līdums” nesaprotamu “Swedbank” un Bauskas rajona tiesas tiesneša Aigara Sniedzīša lēmumu rezultātā nonākusi neapskaužamā situācijā – pērn 22. novembrī Bauskas rajona tiesa sāka izskatīt šā uzņēmuma maksātnespējas pieteikumu. Jāuzsver – “PS Līdums” ir nokārtojis visas saistības ar banku un citiem kreditoriem, šim patlaban ražojošajam uzņēmumam nav arī nodokļu parādu.

AT iesniegtajā vēstulē apliecinājumā “Swedbank” valdes loceklis Daniils Ruļovs uzsver – “PS Līdums” ir veicis visus bankai paredzētos maksājumus, sadarbība starp banku un uzņēmumu ir veiksmīga, tāpēc “Swedbank” ir ieinteresēta uzņēmuma ārpustiesas aizsardzības procesa (ĀTAP) pabeigšanā un maksātspējas atjaunošanā.

“Swedbank” aicina AT Civillietu departamenta priekšsēdētāju Z. Genca kungu iesniegt protestu pret Bauskas rajona tiesas 22. novembra lēmumu.

“Swedbank” galvenie prasījumi veido 87,66% no visu galveno prasījumu summas pret “PS Līdums”.

Pārējie seši uzņēmumi vēstulēs AT apliecina – ir saņemti visi ĀTAP plānā paredzētie maksājumi, pretenziju pret SIA “PS Līdums”, tās ĀTAP norisi un ĀTAP pasākuma plāna izpildi nav, turklāt kreditori norāda – viņi ir ieinteresēti “PS Līdums” ĀTAP izbeigšanā un šā graudkopības uzņēmuma maksātspējas atjaunošanā pilnā apmērā. Tātad pavisam “PS Līdums” maksātspēju atbalsta kreditori, kuru prasījumi veido 99,87% no galveno prasījumu summas. Viņi visi Bauskas rajona tiesas 2012. gada 22. novembra lēmumu uzskata par nepamatotu un aicina AT Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāju Z. Gencu to protestēt.

AT preses sekretāre Baiba Kataja vakar pastāstīja, ka AT SIA “PS Līdums” lietu no Bauskas tiesas saņēma 11. janvārī. “Lieta ir apjomīga, tajā ir četri sējumi. Patlaban notiek iepazīšanās ar lietas materiāliem. Vairāk informācijas varēsim sniegt nākamās nedēļas beigās,” tā B. Kataja.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+