Mobilā versija
+3.1°C
Gundega, Terēze
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
12. septembris, 2016
Drukāt

Pseidozemnieki pārņēmuši centrāltirgu: No produkcijas saimniecībā ne vēsts (21)

LETALETA

Pircēju krāpšana Rīgas centrāltirgū nebūt nav izskausta – izmantojot Latvijas zemnieku saimniecību izkārtnes, tiek pārdotas gan poļu zemenes, gan avenes, tomāti, liecina Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens” veiktā izpēte.

Pārtikas veterinārā dienesta uzliktie sodi par šādu pārkāpumu ir līdz 50 eiro. Sistēmas “caurums” esot arī pašvaldības. Pašvaldību pārstāvji parakstot iesniegtos dokumentus, bet saimniecībā faktiski neko nepārbauda.

Raidījums kopumā pārbaudīja aptuveni desmit dažādas Latvijas zemnieku saimniecības, kas savu produkciju tirgo gan dienas, gan arī Nakts tirgū, un vairāk nekā pusē gadījumu no konkrētās produkcijas pašā saimniecībā nav bijis ne vēsts.

Piemēram, maija beigās jaunieši pārdeva Latvijas zemenes par 16 līdz 18 eiro kilogramā, zemenes no Polijas tajā pašā laikā maksāja aptuveni 4 eiro. Jaunieši apgalvoja, ka tās nākušas no Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Mācību un pētījumu saimniecības, kas atrodoties Vecaucē. Pārbaudot šo informāciju uz vietas, žurnālisti secinājuši, ka šajā vietā zemenes gan tiek audzētas, bet vēl nav gatavas.

Viena no redzamākajām saimniecībām, kas pārdod it kā pašaudzētus tomātus, ir «Skursteņi» no Jelgavas novada, kas plaši reklamēti arī Rīgas centrāltirgus mājas lapā. Pārbaudot uz vietas, no tomātiem ne miņas, un arī pašā saimniecībā apgalvo – “mēs neaudzējam tomātus”.

Arī rudens avenes masveidā nākušas no Polijas, bet tirgū jau pārvēršas par Latvijas avenēm. Piemēram, Nakts tirgū, nopērkamas Daigas Meires audzētas avenes, kas, kā vēsta uzraksts, nākušas no Carnikavas novada “Jaunlauriem”. Uz vietas gan atrodama tikai lepna savrupmāja ar piemājas dārzu, bez nevienas avenes.

Raidījums arī secina, ka daudzi pārdevēji, kas tirgo it kā Latvijā audzētu produkciju, pircējiem nemaz nesaka, no kurām saimniecībām tā tieši nākusi. Likums to pašlaik pieļauj.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Pseidozemnieki pārnemusi Centrāltirgu un pseidožurnalisti – LTV.
  Parmaiņas pēc lai nebūtu tik uzkrītoši AP iestarpina pa raidījumam, kas nav Sorosa politiskais pasūtījums?

 2. Akstīšanās ar 50 eirām ! Ja uzliktu 100% PRODUKCIJAS konfiskāciju un 1000Eiru naudas sodu tad ši parādība pazustu kā pērnā gada sniegs! Tā tik klus atbalsts !

 3. Tas niķis nāk vēl no seniem gadiem,kad zemnieciņi iepirkas vairumbāzēs un tā dara joprojam,jo kurš muļķis audzēs pats,ja par savu var uzdot dienvidu valstīs izaudzēto.Blēdības un nelietības ir kolaborantu spilgtākās īpašības,kuras viņi cenšas selekcionet plašakos areālos un šo ļautiņu varaskāre un elkoņa sindroms ir mūsu lielā nelaime.

 4. Lai svētīgi tie ticīgie, kas pilda manu ķešu! Atbildēt

  Pseidozemnieki pārņēmuši centrāltirgu, bet pseidofarmaceiti – aptiekas …

 5. Tas pats ir ar medu.Šogad kad ir kolosāls neražas gads,Centraltirgū medus parpārēm.Lai žurnalisti pa kluso pagrabos pafilmē kas notiek.Medus rūpnica kvadrātā,taisi kādu šķirni gribi.Un naivie tantuki pērk….

 6. Tas pats ir ar medu.Šogad kad ir kolosāls neražas gads,Centraltirgū medus parpārēm.Lai žurnalisti pa kluso pagrabos pafilmē kas notiek.Medus rūpnica kvadrātā,taisi kādu šķirni gribi.Un naivie tantuki pērk….

 7. Ja Rīgas pašvaldības neizdotu tirdzniecības atļaujas katram, kuram pieder mazdārziņš tirdzniecībai Rīgas visos iespējamos tirgos, un katrā vairākas’točkas’. Visiem viņiem irtirgotāji paši tikai piegādā preci, un tirgo 365 dienas gadā. Vai šo atļauju izsniedzējiem nerodas jautājumi par šomazdārziņu ĪPAŠI lielo ražību.

 8. jautajums nav pareizi uzdots Atbildēt

  ar ko poļu ir sliktākas? tehnaloģija tā pati, ķīmija tikpat cik pie mums (neesiet naivi, mums pat bioloģiskie nekautrejas ķīmiju gāzt ar spaiņiem virsū) tikai tur siiltāks , vairāk saules un atiecigi raža gan ātrāk gan labāka. turklāt poļi prot daudz un lēti kamer musejie prot tikai dārgi. tirgotāji tikai izmanto vietejo aizspriedumus un stereotipus lai izspiestu maximālo iespējamo cenu par preci

 9. Ko dara Dūklavs? Viņu neuztrauc negodīgā konkurence mūsu zemniekiem? Te jau jākliedz? Gadu gadiem tas turpinās. Kā detektīvam jēpēta, no kurienes produkcija.

 10. Kad atcels lauksaimniecības subsidēšanu visās tajās valstīs no kurām preci ieved, kur par preces izaudzēšanu saimniekam tiek apmaksāts jau ar subsīdijām tikpat kā pilnā apmērā,tad mēs būsim vienlīdzīgā situacijā .
  Tad preces maksās tik cik viņām jamaksā.
  Jo mūsējos siltumnicās audzētājus,valsts neatbilsta vispār.

 11. Gribētu apkarot , sen to izdarītu . Acīmredzot tiem ”apkarotājiem” ir izdevīgi neapkarot šo krāpšanas shēmu līdz galam. Un , kamēr neviens konkrēti par to neatbildēs , tikmēr it nekas nemainīsies . Un tos 50 eiro ”tirgoņi” atpelna viena dienā . Uzlieciet sodu 50000 un viss palēnām mainīsies! Bet , kā jau minēju , noteiktai grupai personu nemaz neinteresē apkarot savu barotavu , tā kā šāds pliks teksts ir vien tukšs pikseļu krājums kaut kur interneta plašumos …

 12. Pasakiet, kam šajā valstī vispāŗ ticēt?????
  Pat zemnieki krāpjas.
  Šajā valstī galvenais ir PAPĪRI

 13. Ir taču jābūt kautkādiem tracking vai batch numuriem. Vai tas ir vietejais vai importētais produkts. Tā taču ir eu regula lai izsekotu produkta celam līdz patērētājam.

 14. Nožēlojama valsts varas un pārvaldes bezspēcība!

 15. Komentāru cauri nelaiž.

 16. Te jau tas sunītis ir aprakts. Mazo zemnieku nīcināšanas stūrakmens ir bijis neļaut saražoto pašiem tirgot. Tā ka nav galīgi par to ko satraukties. Ja pilsētnieks cer ēst ko Latvijā ražotu, uz papīra var to uzrakstīt. Papīrs panes visu. Kā gan citādi valdības vīreļi būtu spējuši notirgot šīs milzīgās Latvijas lauksaimniecības zemes plantācijas. Mazajam piegrieza iespējas tirgot savu saražoto un viss notiek. Lauku jaunie censoņi sen savu zemi izpārdevuši un paši strādā ārzemēs. Lielie zemes īpašnieki ar tādu saražoto tirgošanos nenodarbojas. Tie audzē labību, rapsi un dūšīgi indē zemi. Tā ka neticiet papīrītim, ka ražots Latvijā, tie ir tīrie meli, tie kas varēja Latvijas tirgum ražot, tos jau sen Latvijas valdības vīreļi ir mērķtiecīgi iznīcinājuši.

Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+