×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Tumsa pazūd, kolīdz ieslēdz gaismu

Foto - LETAFoto - LETA

Tās varietātes, kas dzīrušās nomainīt esošos 100 sugasbrāļus šoruden Saeimā, iejūsmina ar neizsmeļamas fantāzijas dziļumiem. No jaunajiem politiskajiem projektiem ceļas labi saožama svaiga mēslojuma smarža, kas tik nepieciešama valsts ekonomikas uzzelšanai un tikšanai uz attīstības zaļā zara. Jau līdz šim marķētajā piedāvājumā sabiedrībai saredzama īsta vērtīgu ideju hrestomātija, kura spožā iluminācijā tālu pārspēj pagaidām zināmāko feerisko uzzibsnījumu, ka, ievēlot partiju “Vārpa un grauds”, visi saņems visiespaidīgākās atlaides – proti, pēc gigantiskas nodokļu samazināšanas pilsoņiem pienāksies maksimālas pensijas un algas.

Sargeņģeļiem, kas nākotnē aizpildīs valsts vadītāju vakances, šī būs tikai mazākā dāvaniņa vēlētājiem no neizmērojamu dārgumu lādes. Tumsa pazūd, kolīdz ieslēdz gaismu! Nebūs ilgi jāgaida, kad mazais, saules neapspīdētais zvejniekciems Latvija pacelsies un iemirdzēsies pēc pilsētas uz 1000 vatiem Singapūras parauga kā paēdušas laimes zeme. Mēs iesim pa Meksikas ceļu spaisa tirgoņu apkarošanā, no pasaulē izauklēto zināšanu summas paņemsim un izmantosim Somijas modeli izglītībā vai Holandes – veselības apdrošināšanā. Latvijas iedzīvotāji kā nevainīgi zīdaiņi rožsārtām pēdiņām dus šūpulī un nemaz nenojauš, cik daudzus un cik iedarbīgus modeļus pret viņiem lietos!

Kas būs izturējuši šos psihiskos uzbrukumus, nokļūs bukoliskā, pastorālā ganu dzīves pasaulē, kur atcelta alkatīgā brīvā tirgus ekonomika. Jaun­atvērtajā sociālajā paradīzē finanšu iestādījumi, sākot no bankām līdz naudas maiņas punktiem, tiks pārvaldīti ar drošām valsts rokām. Būs noteikts valsts monopols spirtotu dzērienu tirdzniecībā, un vodkai pazemināta cena. Tukšvēderiem maizi tirgos uz kartītēm, aviobiļetes kļūs lētākas, sāli iedzīvotāji regulēti saņems pa divām paciņām mēnesī, toties par velti. Ierāvēji un spekulanti, grāfam Dra­kulam līdzīgie tautas asinssūcēji, kuri nožulījuši un grābuši riekšavām, tiks aizbāzti aiz stingras valsts kontroles jostas.

Vecās valdības ēzeļi zobosies, vai tik gaišu nākotni Latvijai izzīlējusi čigāniete? Irgosies, ka šīs programmas rakstīt noalgoti Hanss Kristians Andersens vai Stīvens Kings un Rīgas kinostudija pēc pasaku kinoscenārija varētu uztaisīt tīri baudāmas filmas, taču politikas donkihotu laiks, kuri nejēdza pat būvniecības likumu pieņemt un palaist, ir pagājis. Bezzobainība pati tiek atcelta! Vēl ne­kronētie Latvijas premjeri, vēzēdami katrā rokā pa divstobrenei, paziņos tāpat kā turku kolēģis Erdogans – no rītdienas oponentu pulciņš būs spiests bēgt prom!

Miermīlīgajiem iedzīvotājiem druscīt jāpaciešas uzzināt, vai aprakstītās izrādes pamatā ir patiesi notikumi. Varbūt viss beigsies labi – izrādes sižets ir izdomāts un jebkura sakritība ar reāliem personāžiem arī ir izdomāta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+