Latvijā
Sabiedrība

Atmiņu zaudējusī Ļubova gaida, kad Putins un Ušakovs viņu aizvedīs mājās13

Foto – Sputnik/LETA

Ļubova, kura dzīvojusi Beļarskas ciemā netālu no Kazaņas, vairāk nekā gadu atrodas Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC). (Slimnīcas vadībai viņas uzvārds ir zināms, bet, ņemot vērā fizisko personu datu aizsardzības likumu, pacientu dati nav izpaužami.)

Viņas māsa 1995. gadā Pirmā Baltijas kanāla raidījuma “Žģi meņa!” (“Gaidi mani!” no krievu val.) interneta saitē, kur tiek meklēti pazudušie cilvēki, ievietoja lūgumu palīdzēt atrast Ļubovu, kura aizbraukusi pie draudzenes uz Rīgu un pazaudējusi atmiņu.

Sievietes pēdu sadzīšanā lielu darbu ieguldījusi gan slimnīcas vadība, gan Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas pārvaldes inspektore Liene Mierture, kā arī pieminētā raidījuma volontieris Mārtiņš Ziebergs. Taču nelaime tā, ka Krievijas iedzīvotājai ir pazudusi pase, un, kamēr Krievijas puse nav noskaidrojusi, vai Ļubova ir Krievijas Federācijas pilsone un kur ir reģistrēta viņas dzīvesvieta, dzimtene viņu neņem atpakaļ.

Savukārt tuvinieki, kuri Ļubovu ļoti gaida mājās, nav tik bagāti, lai atbrauktu pakaļ savai radiniecei.

Krievu sievietes pārvietošanas jautājums ir apstājies pie Krievijas vēstniecības durvīm Latvijā, jo viņa varēs šķērsot robežu tikai tad, ja vēstniecība izsniegs vienreizējo iebraukšanas atļauju un palīdzēs finansiāli.

Tikmēr Ļubovas uzturēšanās slimnīcā Latvijas valstij jau ir izmaksājusi turpat 20 tūkstošus eiro. Nacionālajā veselības dienestā, kas apsaimnieko veselības aprūpes budžetu, noskaidroju, ka valstī nav izstrādāta kārtība, kā šādā gadījumā piedzīt šos tūkstošus no Krievijas.

To, kā viņa nokļuva šajā ārstniecības iestādē un vai viņai ir cerība atgriezties dzimtenē, lasiet rītdienas “Latvijas Avīzes” numurā.

LA.lv