×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Atmiņu zaudējusī Ļubova gaida, kad Putins un Ušakovs viņu aizvedīs mājās (13)

Foto - Sputnik/LETAFoto - Sputnik/LETA

Ļubova, kura dzīvojusi Beļarskas ciemā netālu no Kazaņas, vairāk nekā gadu atrodas Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC). (Slimnīcas vadībai viņas uzvārds ir zināms, bet, ņemot vērā fizisko personu datu aizsardzības likumu, pacientu dati nav izpaužami.)

Viņas māsa 1995. gadā Pirmā Baltijas kanāla raidījuma “Žģi meņa!” (“Gaidi mani!” no krievu val.) interneta saitē, kur tiek meklēti pazudušie cilvēki, ievietoja lūgumu palīdzēt atrast Ļubovu, kura aizbraukusi pie draudzenes uz Rīgu un pazaudējusi atmiņu.

Sievietes pēdu sadzīšanā lielu darbu ieguldījusi gan slimnīcas vadība, gan Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas pārvaldes inspektore Liene Mierture, kā arī pieminētā raidījuma volontieris Mārtiņš Ziebergs. Taču nelaime tā, ka Krievijas iedzīvotājai ir pazudusi pase, un, kamēr Krievijas puse nav noskaidrojusi, vai Ļubova ir Krievijas Federācijas pilsone un kur ir reģistrēta viņas dzīvesvieta, dzimtene viņu neņem atpakaļ.

Savukārt tuvinieki, kuri Ļubovu ļoti gaida mājās, nav tik bagāti, lai atbrauktu pakaļ savai radiniecei.

Krievu sievietes pārvietošanas jautājums ir apstājies pie Krievijas vēstniecības durvīm Latvijā, jo viņa varēs šķērsot robežu tikai tad, ja vēstniecība izsniegs vienreizējo iebraukšanas atļauju un palīdzēs finansiāli.

Tikmēr Ļubovas uzturēšanās slimnīcā Latvijas valstij jau ir izmaksājusi turpat 20 tūkstošus eiro. Nacionālajā veselības dienestā, kas apsaimnieko veselības aprūpes budžetu, noskaidroju, ka valstī nav izstrādāta kārtība, kā šādā gadījumā piedzīt šos tūkstošus no Krievijas.

To, kā viņa nokļuva šajā ārstniecības iestādē un vai viņai ir cerība atgriezties dzimtenē, lasiet rītdienas “Latvijas Avīzes” numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. es viņas (un ne tikai viņas!) vietā gaidītu, kad Pu†lers un / vai Urlakovs mani aizvedīs mājās!

 2. atmiņu nezaudējušie pilsoņi gaida, kad Pu†lers un Urlakovs aizvedīs mājās pār-100 1000-šus sovoku!

 3. Dabiski ka viņai nav Krievijas pilsonība- viņa iebrauca Latvijā 90.gadu sākumā, bet tajā laikā “Krievijas republika” kā atsevišķa valsts vēl neeksistēja, tāpēc arī nav pieprasīta Krievijas pilsonība. Lai radi apliecina viņas identitāti un tikai kad būs pilsonība….Bet Latvijai jāsakārto likumdošana tādiem gadījumiem…

 4. Nu, Ušakovs jau principā ir Rīgas domes priekšsēdētājs, viņam tas nav jādara. Savukārt Putins ir tālu. Manuprāt, sekmīgāk varētu notikt lietas, ja izdotos iesaistīt kaut vai Krievijas sūtni Latvijā.

 5. Krievija savējos nepamet

 6. Vai tiešām viņa pazuda 1995.gadā un atrodas slimnīcā jU 27.gadus,ka tas apgalvots rakstā????

 7. Kas ir volontieris? Latviski vienmēr ir bijis brīvprātīgais

 8. nu tak skaidrs, kas jādara Atbildēt

  Jāpiesūta rēķins radiniekiem. Kisēlova banda sāks aurot par kapitālisma haizivīm un nauda atradīsies – paņems no propagandas līdzekļiem, lai vienkāršā tauta redz, cik sūra dzīve ārpusē..

 9. vai tad ar Krieviju pasta sakari vairs nav ?
  Uzzināt, pie kādas draudzenes atbraukusi – gan jau tā pase tepat ir.

 10. Aizsūtiet dzimtenei rēķinu par slimnīcu.

 11. Tak pilna Rīga ar tādiem,runā tikai krieviski,atcerās tikai padumjos laikus,slavē pūķinu un uškaovu un dzīvo pilnīgā D.aptinušies ar savām kolorādo-zombiju lentām,visiem jau vietas traķenē nepietiek….

  • Krievijai tādus nafig vajag !
   Tie mutes brūķētāji jau ir visai nedaudzie 5.kolonas bojeviki un pārsvarā bezdzimtenes personāži…

Draugiem Facebook Twitter Google+