×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. augusts, 2015
Drukāt

Psiholoģe Baložu traģēdijas lietā: Nekas neliecināja, ka bērni mātei traucējuši (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Rīgas rajona tiesā lietā par divu bērnu slepkavību Baložos, kurā vaino māti, sociālā dienesta pārstāve, psiholoģe otrdien tiesas sēdē liecināja, ka nekas nav liecinājis, ka apsūdzētajai – Gintai Voicišai – bērni bijuši traucēklis, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Psiholoģe ar apsūdzēto tikusies divas reizes konsultāciju laikā. Bērni konsultācijā uzvedušies brīvi. Līdzi apsūdzētā bija paņēmusi cepumus un tēju.

Lieciniece Voicišu raksturoja kā jauku un smaidīgu meiteni. Tādi bijuši arī bērni.

Uz tiesas sēdi otrdien visi aicinātie liecinieki beiguši sniegt liecības. Tiesas sēde ir noslēgusies.

Nākamā tiesas sēde paredzēta 8.septembrī un tajā plānots nopratināt četrus lieciniekus – apsūdzētās kaimiņus.

Aģentūra BNS otrdien jau vēstīja, ka Rīgas rajona tiesā lietā par divu bērnu slepkavību Baložos, kurā vaino māti, lieciniece – ģimenes ārsta prakses medmāsa, tiesā apstiprināja, ka abiem puisēniem dienā, kad notika nelaime, tika veiktas injekcijas – noņemtas asins analīzes.

Lieciniece skaidroja, ka apsūdzētā kopā ar bērniem tajā dienā pirms plkst. 9 atnākusi, lai bērniem tiktu veiktas asins analīzes. Iepriekš bērni vienu nedēļu bija slimojuši.

Tāpat medmāsa pastāstīja, ka bērni analīžu nodošanas dienā nebija miegaini, tāpat nekas neliecināja, ka kaut kas bijis citādāk, nekā citās reizēs, kad apsūdzētā apmeklējusi ģimenes ārsta praksi.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas rajona tiesā lietā par divu bērnu slepkavību Baložos, kurā vaino māti, otrdien, turpinot tiesas izmeklēšanu, ārsts reanimatologs, kurš bija brigādes vadītājs, savā liecībā tiesai norādīja, ka uz viena bērna rokas bija injekcijas pēdas, iespējams, ka šīs pēdas radušās no intravenozās injekcijas.

Šo faktu savās liecībās apstiprināja arī uz notikuma vietu pēdējās brigādes ieradušās brigādes šoferis, kā arī trešais liecinieks – ārsta palīgs, kurš kopā ar reanimācijas brigādi bija ieradies uz izsaukumu Baložos.

No trešā liecinieka – ārsta palīga liecībām, secināms, ka injekcijas pēdas bijušas arī otram bērnam, taču viņš nebija viņu apskatījis sīkāk.

Tapat ārsts reanimatologs liecināja, ka vienam no puisēniem gultiņā blakus viņam atrasta bērnu pudelīte ar knupīti ar skābas smakas šķidrumu.

Pudelīti ar skābas smakas šķidrumu atradusi uz notikumu vietu izsauktās reanimācijas brigādes vadītājs, ārsts reanimatologs. Viņš liecināja, ka attaisot no tās nākusi riebīga, skāba smaka. Liecinieks norādīja, ka ir skaidrs, ka tas nebija ūdens un pieļauj iespēju, ka tas bijis kāds maisījums. Uz apsūdzētās Gintas Voicišas aizstāvja jautājumu, vai šis šķidrums varēja būt zāļu tēja, liecinieks norādīja, ka nemāk teikt.

Ārsts reanimatologs – norādīja, ka par šo pudelīti taujājis Voicišai. Apsūdzētā norādīja, ka no rīta bijusi poliklīnikā un bērnam noņemtas asins analīzes. Otrs liecinieks savās liecībās arīdzan norādīja, ka jautājis bērna mātei par pudelīti ar šķidrumu, un viņa atbildējusi, ka tā ir tēja.

Pudelīte nodota Valsts policijas rīcībā.

Ārsts reanimatologs arīdzan pastāstīja, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests saņēma izsaukumu, ka divi bērni atrodas bezsamaņā. Sākumā tika saņemta informācija, ka bērni saindējušies. Ierodoties neatliekamās palīdzības mediķiem, bērni atradās klīniskās nāves stāvoklī, tika veikti reanimācijas pasākumi. Bērniem nebija nekādu dzīvības pazīmju, tika konstatēta abu puisēnu bioloģiskā nāve.

Liecinieks arī liecināja, ka visas uz notikumu vietu ieradušās brigādes visus pasākumus veikušas savu kompetenču līmenī. Viss ticis izdarīts pareizi.

Otrdienas tiesas sēdē apsūdzēta Voiciša izskatās emocionāli mierīga. Liecinieku liecības apsūdzētā bieži vien klausās ar lejup vērstu acu skatienu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka no apsūdzības izriet, ka bērni mātei traucējuši sakārtot personīgo dzīvi. Slepkavība paveikta bērnus nosmacējot. Ginta Voiciša sevi par vainīgu neatzīst. Atstājusi bērnus istabā vienus, viņa tos atradusi jau bez dzīvības pazīmēm.

Tiesu psihiatriskajā ekspertīzē sieviete ir atzīta par pieskaitāmu.

Kopš traģēdijas ir pagājuši 10 mēneši.

Advokāts Normunds Duļevskis aģentūrai BNS apstiprināja, ka sieviete savu vainu neatzīst. Mirušo bērnu māte pirmstiesas procesā ir liecinājusi, ka starplaikā viņa ir iegājusi dušā. Pēc dušas iznākusi, lai apskatītos, vai bērniem viss ir kārtībā. Zinot, cik viņi ilgi guļ, viņa izgājusi vēl uz brīdi ārā, taču, kad atgriezusies, atradusi viņus jau bez dzīvības pazīmēm, skaidroja aizstāvis.

“Mans uzdevums šajā lietā ir faktiski ne tik daudz cīnīties par kaut kādu mazāku soda mēru vai cīnīties par Gintas attaisnošanu, bet gan juridiski palīdzēt šo lietu noskaidrot, jo apsūdzētā apgalvo, ka viņa to nav darījusi un vēlas noskaidrot personu, kas to ir izdarījusi,” pauda Duļevskis.

Viņš norāda, ka ir būtiskas problēmas saistībā ar ekspertīzēm bērnu nāves cēloņa noteikšanai. Tāpat ir jautājumi, kas rada lielas šaubas par izmeklēšanas kvalitāti.

Savukārt attiecībā uz apsūdzības norādīto, ka Voiciša datorā meklējusi informāciju, kā veikt slepkavību, Duļevskis teica, ka viņš katrā ziņā kategoriski nevar apgalvot to, ka viņa kliente ir vai nav vainīga, kā arī to, vai viņa ir meklējusi šādu informāciju.

“Realizējot aizstāvību, mans uzdevums ir noskaidrot, vai tik tiešām šī informācija, kas ir gūta no Gintas datora atbilst viņas pašas faktiskajām darbībām. Ja viņa pati tik tiešām ir to meklējusi un veikusi tās darbības, kas ir beigušās ar viņas dēlu nonāvēšanu, tad neapšaubāmi, ka viņai ir jāsaņem un viņa saņems sodu. Taču šobrīd par to runāt ir daudz par agru,” akcentēja aizstāvis.

Advokāts skaidroja, ka sākotnēji tiks uzklausīti liecinieki no prokuratūras puses. Proti, tos varētu iedalīt četrās grupās – medicīnas personāls, kurš ieradās notikuma vietā un nesekmīgi veica bērnu reanimācijas pasākumus. Otra liecinieku grupa ir šajās kopmītnēs dzīvojošie – kaimiņi. Trešās personu grupa ir Voicišas atsevišķi radinieki. Un pēdējā grupa, kurā būtu jāiekļauj, – apsūdzētās dzīvesbiedrs, ar kuru sieviete tikās laika posmā, kad notika bērnu nonāvēšana.

Lietā apsūdzību uzturošā prokurore Jekaterina Kušakova norādījusi, ka, ņemot vērā, ka tiesas process vēl turpinās, plašāku komentāru viņa nesniegs.

Pērn 10.oktobrī Baložos kādā dzīvoklī tika atrasti miruši divi mazi puisēni – pusotru un trīs gadus veci – un aizdomās par bērnu slepkavību tika apcietināta viņu māte.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas tad tas par injekciju pédám ?
    Bérni tika potéti konkrétajá diená ?
    No ríta ved pie ársta un vélák pati nogalina ?
    Ja jau injekcijas pédas – tad jádomá par kadám potém……vai par to ir domáts ….?

Draugiem Facebook Twitter Google+