×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. decembris, 2015
Drukāt

Psiholoģe: Par ģimenes problēmām nav jāklusē jeb kā novērst krīzi pirms tās sākšanās (1)

1. Laimīgu bērnību saviem bērniem vecāki va

1no2
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Uzziņai:

Tālrunis ikvienam ir pieejams katru darba dienu no plkst. 15.00 līdz 22.00, zvanot uz numuru 22407 407. Speciālistu konsultācijas ir anonīmas, un tās pieejamas gan latviešu, gan krievu valodā.

Ar nesaskaņām, domstarpībām un arī sīkiem konfliktiem, kas atkārtojas, gadu gaitā nākas saskarties pat vissaskanīgākajām ģimenēm, un reizēm pašu spēkiem neizdodas rast risinājumu. Ir svarīgi neuzkrāt dusmas, bēdas un aizvainojumu, bet gan savlaicīgi runāt par problēmām un meklēt risinājumu.

Biedrības “Skalbes” vadītāja un psiholoģe Zane Avotiņa teic, ka “pirmā skola, kurā bērns mācās, kā veidot attiecības, ir ģimene. Tāpēc vecākiem ir svarīgi apzināties, ka tas, kā viņi paši veido attiecības, ietekmēs, kā viņu bērni nākotnē veidos savu ģimeni. Lielas un nozīmīgas problēmas ģimenē visbiežāk nerodas vienas dienas laikā, bet gan pakāpeniski. Saruna ar Amigo ģimenes atbalsta tālruņa speciālistu var būt kā pirmais atspēriena punkts, lai ģimene saredzētu iespējamo problēmu risināšanas virzienu. Pat viena saruna ar speciālistu var palīdzēt, lai mazas domstarpības un nesaskaņas nepāraugtu nopietnos konfliktos un gadiem krātais aizvainojums nepāraugtu ģimenes krīzē. Piemēram, pārrunāt situācijas, ja bērns neklausa vai pavada pie datora pārāk daudz laika.”

Kā atpazīt problēmu iedīgļus un nenokļūt līdz krīzei

Zane Avotiņa uzsver: “Ir būtiski apzināties cēloņus un risinājumus pirms ikdienišķas problēmas pāraug nopietnās krīzes situācijās, un ģimenē ir iespējams saglabāt veselīgas un veiksmīgas attiecības. Ne vienmēr pašu spēkiem iespējams nonākt līdz vispiemērotākajam risinājumam, un pat šķietami nenozīmīgā konfliktsituācijā, kas ģimenē rada diskomfortu, labāk aprunāties ar speciālistu un saņemt informāciju un atbalstu ģimenes attiecību stiprināšanai.”

  1. Laimīgu bērnību saviem bērniem vecāki va
  2. Psiholoģe stāsta, ka krīzes situācijas m

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 22407 407 Vai tas ir maksas tālrunis?

Draugiem Facebook Twitter Google+