×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2012
Drukāt

Psihoneiroloģiskā slimnīca atbrīvojas no pacientiem


Foto - LETAFoto - LETA

Jelgavas psihoneiroloģiskā slimnīca “Ģintermuiža” nepietiekamā finansējuma dēļ cenšas daļu slimnieku pārcelt uz sociālās aprūpes iestādēm un pieļauj ievērojama skaita darbinieku atlaišanu 1. janvārī, ja neizdosies novērst finansējuma trūkumu.


 

Valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) “Slimnīca “Ģintermuiža”” valdes priekšsēdētājs Uldis Čāčus pastāstīja, ka ar patlaban atvēlēto finansējumu slimnīcai jāatbrīvojas no daudziem slimniekiem, tāpat esot iespējams, ka nākamā gada 1. janvārī būs jāatlaiž līdz 50 darbinieku. Viņš pastāstīja, ka saistībā ar valsts piešķirtajām kvotām iztrūkums bijis arī pērn, taču tas neatspoguļojās slimnīcas bilancē un neradīja grūtības, jo šo finansējuma iztrūkumu pagājušogad kompensējuši ar iepriekšējo gadu ietaupījumiem, kuri tika konstatēti 2010. gadā. Taču pērn tie iztērēti, un ietaupījumu slimnīcas rīcībā vairs neesot.

“Faktiski slimnīcai trūkst ap 300 000 latu. Turklāt pēc slimnīcā īstenotajiem renovācijas un rekonstrukcijas projektiem mums arī katru gadu jāsamaksā ap 400 000 latu valsts galvotā kredīta,” skaidroja Čāčus. Pagaidām slimnīcas vadības sarunas ar Veselības ministriju (VM) un Nacionālo veselības dienestu (NVD) beigušās nesekmīgi un finansējuma mainīšana netiek skatīta, skaidroja “Ģintermuižas” vadītājs.

Viņš secinājis, ka, piešķirot slimnīcai finansējumu, netiek ņemts vērā, ka šajā slimnīcā, ievērojot tās pacientu specifiku saistībā ar garīgiem traucējumiem un psihiskām slimībām, netiek ņemts vērā, ka ir daudz ilgstošu pacientu, kas netiek izrakstīti no slimnīcas ilgstoši.

Čācus uzskata, ka nepamatoti “aizmirsts” tiekot arī tas, ka ilgstošie pacienti “Ģintermuižā” savulaik nonākuši no visas valsts un šo apjomu slimnīca bija spiesta uzņemties, apkalpojot visas valsts teritoriju.

“90. gados uz mūsu slimnīcu pārveda hroniskos slimniekus no visas Latvijas, kuru bija vairāk nekā 100. Tagad to palicis 38. Tagad viņi, protams, ir deklarēti pie mums,” skaidroja Čāčus, atgādinot, ka tā ir ilgtermiņa noslodze, kura neradās šajā reģionā.

“Patlaban cenšamies atbrīvoties no daudziem pacientiem. Daļu pārceļam uz Aknīstes psihoneiroloģisko slimnīcu, daļu mēģinām ievietot sociālās aprūpes iestādēs, kas gan nav vienkārši, jo pārcelšanai uz sociālās aprūpes iestādi nepieciešama paša pacienta piekrišana, un, ja viņš konstatē, ka viņam tur nepatīk, viņš atsaka,” skaidroja “Ģintermuižas” vadītājs.

Tāpat obligātā kārtā jāapkalpo pacienti, kas pastrādājuši noziegumus un “Ģintermuižā” nonākuši ar tiesas lēmumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+