×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Psihoterapeite: “Pasaule iegājusi pamatīgā turbulencē” (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Diāna Lapsa

Privāto psihoterapeitu lielākoties apmeklē cilvēki, kas ir izglītoti, strādā labos darbos un interesējas par politiku. Varbūt tāpēc aizvadītā gada nogalē, kad krievi sāka militāro operāciju Sīrijā, es jutu, ka trauksme un neskaidrās bailes mazinās. Ieslēdzās aizsardzības mehānisms – racionalizācija, veselais saprāts teica, ka pat varenā Krievija šodien nespēj karot divās frontēs vienlaikus. Daži tā arī teica – “paldies Dievam, viņi ir prom tai Sīrijā”.

– Bet vai tā nav arī mediju vaina? Pirms gada tie vēl ziņoja par Ukrainu, tagad uzmanības centrā ir Sīrija un bēgļi. Socioloģiskās aptaujas liecina, ka šobrīd latviešus visvairāk uztrauc tieši bēgļu problemātika.

– Divas svētku nedēļas es pavadīju Francijā, kur patlaban strādā mans vīrs. Un jau kuro reizi atkal bija iespēja pārliecināties, ka Francijā televīzijas vakara ziņu struktūra uzbūvēta citādi nekā mūsu LTV “Panorāmai”. Ja vien nav kādu ārkārtēju negadījumu, ziņas parasti sākas ar priecīgu vēsti, kas svarīga visai nācijai. Piemēram – franču skrējējs izcīnījis zelta medaļu. Ziņas ir sabalansētas, līdzās politikai tiek vēstīts par cilvēku ikdienas dzīvi, modi, veselīgu dzīvesveidu, pat par ēdieniem. Man pašai šis koncepts ir daudz patīkamāks un tuvāks.

Diemžēl Latvijas medijos bieži parādās negatīvas ziņas – laikrakstos mazāk, televīzijās jau vairāk, bet jo īpaši interneta portālos. Latvijā notiek tik daudz labu, gaišu lietu, par kurām pastāstīt!

Pacientiem, kuri cieš no tā sauktās ģeneralizētās trauksmes, es iesaku norobežoties no interneta ziņu lasīšanas. Patiesībā mums visiem šodien jāmācās sevi pasargāt no nevajadzīgas informācijas. To pat varētu saukt par savdabīgu psihes higiēnu – nelaist sev klāt nevajadzīgo, lieko un varbūt pat kaitīgo informāciju. Šodien, izlasot no viena gala līdz otram Francijas lielāko laikrakstu “Le Monde”, ko varētu salīdzināt ar mūsu “Latvijas Avīzi”, modernais cilvēks iegūst tikpat daudz jaunu ziņu, cik 15. gadsimta Francijas zemnieks visā dzīves laikā. Bet vai tas vajadzīgs? Arī bēgļu jautājums Latvijas medijos ir nevajadzīgi sakāpināts, varētu pat teikt – mediji reitingu celšanai izmanto daudzu līdzcilvēku aizspriedumainību pret visu svešo, citādo.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Dakteres vardos 99% – udens

 2. Psihoterapeits var operēt ar sekām un dot padomu un īslaicīgu mierinājumu. Taču jāmeklē dziļāk cēlonis visam tam, kas tagad notiek pasaulē un vairāk vai mazāk satrauc katru cilvēku. Kristietim vislabākais padomdevējs, atbalsts un mierinātājs ir Jēzus Kristus, Svētie Raksti- Dzīvais Dieva Vārds. Jēzus Kristus brīdināja par visu to, kas tagad notiek pasaulē un apsolīja dot Savu mieru, būt kopā ar Saviem sekotājiem līdz pasaules galam, kā arī būt modrīgiem un palikt Garā un Patiesībā.

  • cilvēk, Tev nav ne jausmas, ko dara psihoterapeits. ne padomu, ne mierinājumu tur nav. tieši tur tiek strādāts ar cēloņiem cilvēka individualitātes un dzimtas robežās. un pie izpratnes un jauniem dzīves scenārijiem jānonāk cilvēkam pašam. tas ir darbs gadiem. nevis kaut kādi padomi, bet iekšēja sakārtošanās un sevis paša mainīšana. terapeits ir zinošs un izprotošs ceļa rādītājs, gids, laiku pa laikam noieta analizētājs. reizēm provokators, lai atvērtu tev skatu uz sevi pašu no negaidītiem rakursiem. tikai ne padomdevējs.

 3. Izklausās labi un pareizi.

  • “Otrais pasaules karš atstājis sekas ……”
   =================================================================
   Lielāku iespaidu atstāja angļu-amerikāņu uzrīkotais denacifikācijas process, kura gaitā izgaisa netikai nacistu iepotētais, bet arī vācu tautas identitāti noteicošais “Šillera gars” (Latvijā tas ir 1905.g. revolūcija)
   Pakļaušanās tagad modē, par kādu tur dumpošanos pret globālajiem banksteriem vācu pilsonīši pat domāt nespēj – pat vērojot Ķelnē notiekošo tiešā tuvumā – vācu policisti, rupji domājot, taču pieklājīgi uzrakstot – slapināja biksēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+