×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Psihoterapeitu biedrība sašutusi par Rudzīša izteikumiem; grasās apturēt sertifikātu (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Psihoterapeits Viesturs Rudzītis.

Latvijas Psihoterapeitu biedrība (LPB) ir sašutusi par tās ilggadējā biedra – ārsta un psihoterapeita Viestura Rudzīša publikāciju “Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?”, kurā viņš, LPB ieskatā, attaisno vardarbību pret sievieti un cenšas to parādīt pozitīvā gaismā.

LPB paziņojumā medijiem norāda, ka tā norobežojas no Rudzīša paustajiem uzskatiem un uzsver, ka Rudzīša paustā nostāja nav savienojama ne ar ārsta, ne psihoterapeita statusu. Lieta saistībā Rudzīša pausto nodota izvērtēšanai LPB ētikas komisijai. Biedrības ārkārtas valdes sēdē trešdien lems par psihoterapeita sertifikāta apturēšanu.

Rudzītis savā publikācijā visām cīnītājām par sieviešu tiesībām, feministēm retoriski vaicā, ko likt vardarbības pret sievieti vietā. “Kā panāksit, ka sieviete bez sišanas kļūst par priekšzīmīgu māti, sievu un sievieti galu galā,” raksta ārsts un turpina: “Es, kā jau parasti, provocēju, paspilgtinu visu līdz tam, ka patiesības prožektori acīs cērt.”

Publikācijas noslēgumā Rudzītis raksta, ka viņš neapskata citas idejas, “kā sievu tomēr nesist, kā bez tāda instrumenta iztikt”. Viņš mudina komentētājus padalīties ar pieredzi, kā iztikt bez vardarbības, vaicājot: “kā lai vēl tās sievietes ierāmē, ja viņām pašām liekas, ka nevajag? Kādas vēl bez sievas sišanas izejas?”.

Tikmēr LPB norāda, ka “fiziska vardarbība pret jebkuru: pret vīrieti, sievieti, bērnu, neatkarīgi no motivācijas, ir sabiedrībā pieņemto likumu un normu pārkāpums. Pat vardarbība pret dzīvniekiem mūsdienu sabiedrībā nav iedomājama kā akceptējama. Kaut arī mūsu sabiedrība ir nogājusi garu ceļu, lai vardarbību padarītu no normas par noziegumu, Latvijā šogad vardarbībā ģimenē ir nogalinātas piecas sievietes, bet neskaitāmas cietušas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Tā Psihoterapeitu biedrība pati ir sapsihojusies savā liekulībā. Vai tik tā nesastāv no sievietēm? V.Rudzīša atvērtā tēma, manuprāt, ir ļoti interesanta. Par to varētu parunāt…
  Priecīgus Ziemsvētkus visiem!

 2. Rudzīša tēzes man nešķiet simpātiskas – tās velk uz Robčika Klimoviča daiļradi par to kā austrumos “vīrs mīļie iekausta sievu”, kas man kā vīrietim, kas ciena un mīl sievietes, ir nepieņemami. Ir jau arī Latvijas Psihoterapeitu asociācija – varbūt čali tur uzņems un lirika turpināsies?

 3. Kad Dievs redzēja, ka cilvēku ļaunums augtin auga zemes virsū un ka viņu sirdsprāta tieksmes ik dienas vērsās uz ļaunu, tad Dievam k ļ u v a ž ē l, ka Viņš cilvēku zemes virsū bija radījis, un Viņš Savā sirdī ļoti noskuma. (1.Moz.6:5,6).

  …pēdējās dienās iestāsies grūti laiki, jo cilvēki būs patmīlīgi, mantas kārīgi, lielīgi, augstprātīgi, zaimotāji, nepaklausīgi vecākiem, nepateicīgi, neganti, cietsirdīgi, nesamierināmi, apmelotāji, nesavaldīgi, nesavaldāmi, labā nīdēji, nodevēji, pārsteidzīgi, uzpūtīgi, mīlēdami vairāk baudas nekā Dievu, izrādīdami ārēju svētbijību, bet tās spēku noliegdami; un no tādiem izvairies. (2.Tim.3:1-5).

  Tāpēc es uz tiem runāju līdzībās, jo tie redzēdami neredz un dzirdēdami nedzird un nesaprot. (Mateja 13:13)

  Neatbildi nejēgam pēc viņa nezināšanas, lai tu nekļūtu līdzīgs viņam, bet atbildi nejēgam tieši tā, kā viņš nezināšanas dēļ pelnījis, lai viņš neiedomātos sevi gudru esam. (Salamana Pamācības 26:4,5).

  Kas izrāda godu nejēgam, ir līdzīgs tādam, kas lingā liek prom sviešanai dārgakmeni (Salamana Pamācības 26:8).

  Ir labāk sastapt lāču māti, kam nolaupīti viņas mazuļi, nekā vientiesīgu nejēgu viņa neprātībā (Sal.Pam. 17:12).

 4. ” Es, kā jau parasti, provocēju, paspilgtinu visu līdz tam, ka patiesības prožektori acīs cērt”
  esmu cilvēks “parastais” un mani izbrīna speciālistu nesapratne par domu, kas šobrīd ir aktuāla un psihologu biedrības noraidošā un primitīvā attieksme. mani uzrunā VR publikācija. Daudzi var pārprast, es ieteiktu nebanot autoru un piedāvāt atrunāt publikāciju, jo daudzi lasa tikai virsrakstus…utt

 5. Grūti iedomāties, ka Latvijā dzīvo šāds ārsts. Žēl !!

 6. Rudzīti es izviržu priekšlikumu uzņemies pienākumu veidot vīriešu aizsardzības biedrību, lai glābtu saglabātu tīru vīrieši dzimumu. Tas kas šodien notiek ir pāri visām sarkanajām līnijām. Šodien brinamies, kāpēc homoseku no vīriešu puses ir straujš pieaugums. Vai tie ir gēni! Dziļi šaubos. Tam provocējošas ir mūsdienu sievietes. Šodienas sievietes nevar nosaukt par tām sievietēm, kas pašos sākumos bija dzemdinātas. Sieviete sākumos bija veidota, kā smalka mīloša būtne, kas sagaidīja savu vīru mājās, aprūpēja bērnus. Pats galvenais viņa bija sievišķīga pašā ķermenī un dvēselē, un bija iekārojama vīrietim. Šodienas sievietes ir uzbāzīgas, neķīrtas ar savu uzvedību, un tāpēc daudziem vīriešiem to redzot tas viss ir piegriezies, un miesas kāres apmierināšanai tiek mekletas alternatīvas. Vai šie vīrieši ir homoseki es neņemtos apgalvot. Drīzāk vini ir cieteji psihologiku apstākļu pēc.

 7. Viņam ir neizdzīvota kāda bērnības trauma, kas nākusi no sievietēm. Ārstēties vajag, Rudzīša k-gs.

 8. Domāju, ka daudziem tā saucamajiem psihoterapeitiem ir jāanulē sertifikāts, jo vienam otram psihoterapeitam/psihologam pašam ir “putni” galvā. Zinu gadījumus, kad cilvēks pēc ilgstošām konsultācijām pie psihologa/psihoterapeita sāk ignorēt/ienīst savas gimenes “saknes”. Šķiet, ka pašiem speciālistiem ir lielas problēmas gimenē, pie tam, tās ir ļoti lielas.

 9. Pretīgs raksts. Vienkārši pretīgs! Kas tās par metodēm – ar piespiešanu, ar spēku mainīt kādu, lai panāktu savu. Cilvēks nav dzīvnieks, viņam dresūrai nav jāpakļaujas. Man gan nav psihologa izglītības, taču šķiet, ka tam cilvēkam ar galvu kaut kas nav kārtībā.

 10. Puika vēl nav ticis ārā no smilšu kastes,- vicinās ar spainīti un lāpstiņu, jo “ko citu likt vietā”, Ja nekas cits nenāk galvā… 😀

 11. Rudzīša daiļradi vispār raksturo viena tematika – pie visas pasaules nelaimēm ir vianīgas sievietes, vīrieši ir tikai to padevīgie vergi, kuriem nav izvēles. Tāda nedaudz tendencioza tematika, kas liek izdarīt secinājumus par Rudzīša “sekotāju” morāles latiņu.

  • Piekrītu. Man arī jau pirms laika likās, ka Rudzīša “daiļradē” ir kaut kas drusku pakropls… latviešu tautas vārdiem raksturojot: īlenu maisā nenoslēpsi.

Draugiem Facebook Twitter Google+