×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. septembris, 2017
Drukāt

“PSRS atstāts mantojums,” saka Vējonis par nepilsoņa statusa piešķiršanu (65)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas pilī ceturtdien notiks diskusija par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanas juridiskajiem un praktiskajiem aspektiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis diskusiju “Nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšana Latvijas Republikā” organizē, lai ar ekspertiem apspriestu savu iniciatīvu dot iespēju Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem kļūt par Latvijas pilsoņiem jau viņu piedzimšanas brīdī, ja vien viņu vecāki saviem bērniem neizvēlas citas esošas valsts pilsonību.

“Nepilsoņu statusa piešķiršana jaundzimušajiem ir bijušās PSRS atstāts mantojums, kas nebūtu jāuztur vairāk nekā 25 gadus pēc neatkarības atjaunošanas. Latvija ir mūsdienīga un demokrātiska Eiropas valsts. Mums ir jādara viss, lai stiprinātu un saliedētu mūsu cilvēkus, un nākamajā valsts simtgadē skatītos uz priekšu, nevis atpakaļ,” uzskata Raimonds Vējonis.

Diskusiju atklās Valsts prezidenta uzruna. Kādas ir bērnu tiesības uz pilsonību, skaidros tiesībsargs Juris Jansons. Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa sniegs pārskatu par to, kā pēdējo gadu laikā mainījusies bērnu reģistrācija Latvijas pilsonībā un kāda ir naturalizācijas dinamika.

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš iepazīstinās ar aptaujas rezultātiem par sabiedrības attieksmi pret jaundzimušo pilsoņu statusa regulēšanu. Savukārt Londonas Universitātes koledžas asociētais profesors starptautiskajās publiskajās tiesībās Mārtiņš Paparinskis vērtēs priekšlikumu par nepilsoņu bērnu pilsonību no kontinuitātes doktrīnas un citiem starptautisko tiesību aspektiem.

Diskusiju vadīs Latvijas Universitātes asociētais profesors, Valsts prezidenta Tiesiskās vides pilnveides komisijas loceklis Ivars Ījabs.

Pievienot komentāru

Komentāri (65)

 1. Ko gan tāds Vējonis, kurš lielāko apzinātā mūža daļu noplivinājies “pa augšām” saprot no dzīves realitātes. Liela daļa Latvijas nepilsoņu regulāri vai nu apciemo radiniekus Krievijā, vai pat brīvdienās brauc uz šo valsti tīri ekonomiskos nolūkos, jo tur neskaitot stipro alkokolu cenas zemākas daudzām plaša patēriņa precēm un medikamentiem. Tad padomājiet kāda šīm ģimenēm sagādas šis “pilsonis” sākot ar vīzas pirkšanu – tālāk pieteikšanās policijas iecirknī, kas ne katrā sādžā brivdienās iespējama un ja tas nav izdarīts atgriežoties uz robežas būs probllēma, ne pa jokam.

 2. >11.39 es nesaprotu, ko teici?

 3. Nav nekādu problēmu visām tautībām Latvijā ikdienā lietot latviešu valodu. Nekādu problēmu no aizspriedumiem brīviem cilvēkiem. Nebrīvie cilvēki lai dodas nebrīvē!

  • Да с какой стати! Вам надо, вы и говорите. А в каждой конкретной ситуации, свободные люди в свободной стране, сами решают на каком языке им удобнее общаться!

 4. Latvija nav Amerika,prezidenta kungs! Atbildēt

  Lielākā daļa pasaules valstu,piemēram,Lielbritānija,Īrija,Malta,Austrālija,Indija,Dominikāna,neatbalsta šādu pilsonības piešķiršanas kārtību.Ja,piemēram,Indija ar miljardu iedzīvotāju,kas ir spējīga integrēt bez jūtamām sekām desmitiem miljonu cittautiešu,tad Latvijā jau ir jājautā,kurš kuru integrēs un kādas valsts valodas būs jau pēc dažiem gadiem? Neskatīsimies atpakaļ?
  Kategoriski nepiekrītu! Ja gribam vēl pastāvēt kā tauta,savu skarbo vēsturi mēs aizmirst nedrīkstam nekad! No kļūdām jāmācās,nevis tās jāaizmirst!

 5. kas vērtēs vērtēs priekšlikumu par pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem prenatālajā stadijā vai ar ieņemšanas brīdi no pilsoņu un nepilsoņu ar dažādām nistukācijām kompatibilitātes, no etnopsiholoģijas un no sociālantropoloģijas viedokļa? un kas vērtēs priekšlikumu no nepilsoņu statusa diskontinuitātes leģitimizācijas leģitimitātes un / vai no nepilsoņu statusa interrupcijas leģitimitātes viedokļa un no civilokupan†u tiesību apbērnoties ārpus etniskās un likumīgās dzimtenes leģitimitātes aspekta?
  par to kontinuitāti. nekāda kontinuitāte nesanāk, ja balstās uz likumiem, kuri nevis “nav spēkā kopš pieņemšanas brīža un ar to pašu ir juridiskas sekas neizraisoši”, bet kuri nekad nav bijuši spēkā. es par to, ka likums nevar “nebūt spēkā [tikai] kopš pieņemšanas brīža – neviens likums nav spēkā pirms pieņemšanas! tas tā pēc loģikas, kaut juridiskās – šmuridiskās lietās loģika nestrādā. bet ir gadījumi, kad likumu vai noteikumi pretēji tam, kā parasti, darbojās un vēl pirms spēkā stāšanās – sadomajām studijā atzīmēt zelta medāļu saņemšanu ar zirdzenieku (коньяк – konjaks, конь zirgs Pu†lerlandes vals†s valodā, kura lielumam sovaku arī vienīgā – red. piez.), saulīte spīd, putniņi čivina, 25. maijs. a avīzē rakstīts, ka sākot ar 1 jūniju alkogōlu pārdos tikai pilsoņiem sākot ar 21 gadu vecumu. pārdevēja inteliģents cilvēks, avīzes lasa (droši vien “Труд” vai “ПРАВДА”, jo latviski ne saprata, ne runāja – pavisam normāli priekš Sovdepa laika!), neiedeva Viesturam, kuram uz to brīdi bija 20.

 6. Paskatīsimies, kā Ijab -s un Vējonis pierādīs, ka gadījumā ,kad vecāki, piemēram:
  – 1 Ķīnas pilsonis un otrs no Sīrijas bērnam izvēlēsies Latvijas pilsonību;
  – abi Krievijas pilsoņi tāpat;
  – abi Latvijas nepilsoņi tāpat.
  Jau smejos no kauna un asarām, khe, khē…

 7. Vējonim iestājusies vārdu nesaturēšana. Un vai nav ar ko, vai kaut kas neļauj padomāt, pirms sāk muldēt. Atliek tikai teikt, ka kā vienmēr Latvijā atrada vislielāko “pī”.

 8. Aizvējonis – Caurvējonis atkal gvelž aplamības. Nepilsoņu statusa piešķiršana jaundzimušajiem nav PSRS atstāts mantojums – Padumjo Savienībā nemēdza jaundzimušajiem piešķirt nepilsoņu statusu. Aizvējonis – Caurvējonis pats ir PSRS atstāts man†ojums un PSRS civilokupan†i ir PSRS atstāts man†ojums.
  piebilde “… ja vien viņu vecāki saviem bērniem neizvēlas citas ESOŠAS valsts pilsonību” kasē, jo pa lielam sovaki saviem bērniem vislabprātāk izvēlētos valsts, kurai jūtās piederīgi, pilsonību – neesošās valsts Padumjo Savienības pilsonību!
  jums ir jādara viss, lai stiprinātu un saliedētu jūsu cilvēkus, lai viņi pēc 18 gadiem varētu parlamen†ārā ceļā gauži likumīgi panākt Brīvvalsts pievienošanu Pu†lerlandei? “Sovaku Cen†rs” vienīgais var ierosināt referendumu, pagaidām gan ne vinnēt. ābols no zirga tālu nekrīt un ja “Sovaku Cen†ra” elek†orā†s dubultosies, pie tādas pašas “latvisko” par†iju elek†orā†a aktivitātes “Sovaku Cen†rs” referendumu varēs ne tikai ierosināt, bet arī vinnēt. to var vienkārši sarēķināt – gan tikai tie, kas vismaz pāris ziemas skolu apmeklējuši. jācer, ka tādi ir starp eXper†iem – eXper†iem!
  bet nav početīgi, ka Aizvējonis – Caurvējonis ar savu izcelsmi saistītās bērnības traumas ārstē uz Brīvvalsts pilsoņu rēķina.

 9. Visas mācību iestādis tikai valsts valodā! TV masu mediji, prese, i- vietnes – tikai Latviešu valodā! utt tikai Latviešu valodā…

  • Да хрен тебе, ворюга! Мы тоже платим налоги и имеем полное право учить своих детей на родном языке. Хотите войны?! Будем вам война, если вы так настойчиво этого добиваетесь. Вор, прекрати воровать чужие ники, сука!

   • “…имеем полное право учить своих детей на родном языке.”
    Es arī tā domāju. Vienīgi, berns, kaut kur pie 15-16 gadiem jau tā kā beidzas,
    +, tā kā dzīvojām Latvijā, gala eksāmeniem vienalga vajadzētu būt pa latviski, par ko jau ar sāk runāt.

    • На мой взгляд, компромисный вариант – это учить детей на родном языке и в то же время, обеспечить изучение государственного языка на таком уровне, чтобы дети им владели свободно. Вот не надо делать так, чтобы дети ненавидели латышский язык. Сам то язык совсем не причём и не надо делать из него священную корову.

     • Tieši tā! Tad arī valsts eksāmenus nebūs grūti nolikt valsts skolā latviešu valodā etc, etc.
      Jau rakstīju, liekas labs un korekts risinājums.

 10. Ar varu nevienu par pilsoni kļut Nevar un Nedrīkst piespiest! Cilvēkam ir jādod izvēle.

 11. Я выражаю решительный и категорический протест модераторам данного сайта за проведение открытой политической цензуры!!! Господа модераторы, вы цинично нарушаете конституцию своей же страны! В соответствии с конституцией, в Латвии – свода слова и цензура запрещена (ст.100)!!!

  • laikam pirmā reize, kad piekrītu. itin jau gan tā kā nevalsts / citas (Pu†lerlandes) valsts valodā nevajadzētu rakstīt, bet. mani taču arī nesapratīs, ja rakstīšu sen€brievu vai aramiešu valodā. OK, Englanderu valodā, sen€brievu un aramiešu neprotu!
   manus komentus laikam nahrenizē aiz tam, ka aizdodu dusmas aizrādīdams žurnaļugiem par anālфāvi†ismu!

   • Надо же, какая честь! А я тогда соглашусь с вашим мнением в отношении журналюг. Но так же, хочу напомнить, интернет это территория свободы, тут латвийские законы не действуют, и писать можно на любом языке. Главное, чтобы вас понимали, если вы сами этого хотите.

 12. brīvais radikālis Atbildēt

  Ko viņš tur gvelž? PSRS nebija nekādu nepilsoņu! Nekur pasaulē tādi nav bijuši un nav, tas ir “brīvās Latvijas” izgudrojums!

 13. Kārtējo reizilaiks pacelt acis uz lēnajiem igauņiem , kuri jau 15 gadus atpakaļ, šo maskavas mākslīgi veidoto situāciju, atrisināja. Līdz noteiktam datumam, visi varēja pieteikties uz Est pilsonību vai citu pilsonību. Termiņš tika 2x pagarināts. Jo tādu nepilsoņu ir pavisam necik , visi tie ir kādas izcelsmes valsts pilsoņi. Darbs padarīts . Mācies vējoni , ja esi kas cits , ne kremļa sešinieks!

 14. Kapēc? Škebina pēc vakardienas dzeršanas?

 15. Vai paredzēta arī LTV tiešraide?

 16. Pēc kontinuitātes doktrīnas Atbildēt

  Šie automātiskie Latvijas pilsoņi,tik pat automātiski būs arī Latvijas patrioti! Sabiedrība lai stāv pie ratiem.Ceturtdien,Rīgas pilī,visu izlems eksperti-profesors ar doktoru!

 17. Apvienotais>Vienotais Atbildēt

  Naids pastāv arī starp pilsoņiem.To starp līdzcilvēkiem izraisa vispirms jau materiālā nevienlīdzība,pat vienas ticības dažādi novirzieni,piemēram,naids daudzu gadsimtu garumā starp musulmaņiem-šiitiem un musulmaņiem-sunnītiem,koptiem un musulmaņiem,nesaticība starp kristīgajiem-katoļiem un pareizticīgajiem,pareizticīgajiem un vecticībniekiem utt.! Ir taču valstis,kur gadsimtiem ilgi mierīgi sadzīvo kopā pat sešu dažādu ticību pārstāvji,kā tas ir nelielajā Āfrikas salu valsti-Maurīcijā!Nekādu grautiņu,nekādu teroristu!

 18. Dubultosim pilsoņu skaitu īsā laikā Atbildēt

  Visiem jaundzimušajiem nepilsoņiem,t.sk.kongojiešiem,somāliešiem un eritrejiešiem Latvijas pilsonību!

 19. Nepilsoņi jeb t.s nansenisti Latvijā bija pat vēl 50.gadu sākumā!

 20. … Tad jau ta pat ka ASV, brauks maminas no dienvidiem ieperinaties … mums tacu ir izdevies iegut nedomajosu, vai ‘ izlietojamu …. ‘ VP !!!

 21. Vējonis pieliks punktu Latvijas nozagšanai ! Putins būs nākošais saimnieks.

 22. Visi grafisti kā jau grafisti,tikai tas viens kaut kāds nešpetns,tie ķeburi un kaut kādas sukas,droši vien plaša profila frizieris!

  • Вор, прекрати воровать чужие ники, ..!
   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

   • О как! А ты сам то, читал свою конституцию? Дальше преамбулы? То есть, если я говорю и пишу по русски, это есть грубое нарушение конституции Латвии?!!! Назови статью конституции, которая запрещает мне говорить и писать по русски?! Вор, прекрати воровать чужие ники, сука!

 23. Skat, viens kaut ko bulgāriski skribelē par zaļajiem cilvēciņiem..

  • Вор, прекрати воровать чужие ники, сука!
   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

 24. cilvēku iedalījums pilsoņos un nepilsoņos rada naidīgumu starp cilvēkiem

 25. Sen bija laiks.

 26. Ja Latvijas nepilsonim neinteresē Putina repatriācijas programmā paustie aicinājumi tautiešiem aplaimot Krieviju ar savu klātbūtni, tad kur ir problēma naturalizēties Latvijā..nevar,negrib to smieklīgo eksāmenu nolikt?!

  • Naturalizācijas pārbaudījumi migrantiem ir likumīgi. Cilvēki, kas zina, ko viņi gatavojas
   Bet mums vienam Latvijas bērnam nebija nepieciešams nodot naturalizācijas eksāmenus, bet citiem Latvijas bērniem – tas ir nepieciešams. Un mēs nerunājam par migrantiem
   Tas ir genocīds.

   • Mēdz būt stubi likumi,birokrāti-burta kalpi,bet nav nekāds genocīds,elementārs bardaks …un Latvijā tas doninē gandrīz vai visās sfēras,jo nav veikta ne DDD, ne lustrācija,pie varas joprojām čekisti,komunisti,komjaunieši un tie nav nekādi bijušie!

    • Вор, прекрати воровать чужие ники, сука!
     Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

  • Jo ilgāk šī nepārvaldība turpinās, jo vairāk būs Putina atbalstītāji

  • visi cilvēki, kurus es zinu, ir naturalizēti, lai pamestu Latviju. Un pēc šīs procedūras pabeigšanas viņi kļuva par Putina atbalstītājiem.
   Es zinu daudzus Latvijas pilsoņus, kuri ir Putina politikas atbalstītāji, bet citu iemeslu dēļ.

   • Saskanai ir ligums ar putina partiju,tātad visi Saskanas balsotāji ir putina fani… ir tāds teiciens-baro vilku cik gribi,vienalga uz mežu glūnēs

    • Вор, прекрати воровать чужие ники, сука!
     Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

  • brīvais radikālis Atbildēt

   Esmu par 101% pārliecināts, ka arī tu pats to smieklīgo eksāmenu nenoliktu.

 27. sociālistu mantojums ir mūsu vēsture, tā apvienoja mūs un padarīja mūs spēcīgu. Mēs esam paveikuši daudz labu, un mums ir kaut ko lepoties.

 28. Nepilsonis ir kaut kas pretiigs

 29. Tatjana Freiberga- nepilsonis Atbildēt

  cienīgi ieteikumi. Jūs varat doties uz šādu prezidentu.
  Cilvēku sadalīšana savā un citu (nepilsoņi) ir pretīgi.
  Sociālistiskās mantojums tas ir attaisnojums.

  • kad aizbrauksi uz dzimteni tur būsi pilsone. nebūs problēmu.

   • Tatjana Freiberga- nepilsonis Atbildēt

    Latvija ir mana dzimtene. Un jūs – kauns no Latvijas

    • Tatjana,tikai mieru un nenem galvā ambāļus!

     • Главное не берите в голову трёп этого .. Вор, прекрати воровать чужие ники, ..!
      Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

  • Vēl pretīgāk,ja būs pilsoņi,bet katrs runās savā valodā.Vispirms jānodrošina ,lai valsts valoda būtu bērnudārzā,skolā un darba vietā (visur). Vējonim tomēr slimība ir atstājusi sekas.

   • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Esmu starp tiem nedaudzajiem, kas uzskata, ka Prezidents ir viens no Valsts simboliem! Var kritizēt kandidāta statusā esošu politiķi(?), bet tad, kad kandidāts ir ievēlēts, šis fakts jārespektē un jaunievēlētais Prezidents jāciena!
    Protams, arī Prezidents nedrīkst aizmirst, ko (valsti, tautu) viņš pārstāv, savas pamattiesības un galvenos uzdevumus. Šinī gadījumā mūsu Prezidents kārtējo reizi ir iebraucis auzās! Cēlonis meklējams virsrakstā, jo jūtams, ka šis mantojums tik tiešām ir atstājis neizdzēšamas pēdas augstākās amatpersonas galvā. Gan jābrīnās, ko dara viņa kanceleja un padomnieki, kas pieļauj runāt aplamības? Nevar taču būt, ka Prezidents šo ir sarunājis bez špikera!
    Ja tas ir Prezidenta pēdējais vārds (ne)pilsoņu sakarā, jārosina impīčments. Arī to paredz Satversme un es te neredzu lielu problēmu. Domājam!

    • Cienīt var tikai cienījamu cilvēku, nevis tikai viņa amata dēļ.Ja viņš grib radīt situāciju, piešķirot pilsonību visiem Latvijā dzimušiem bērniem, tad tas ir neizbēgams sois uz Latvijas ka nacionālas latviešu valsts zaudēšanas.Lai arī pagjuši 25 gadi pēc neatkarības atjaunošanas, Latvijā dzīvo milzu daudz ļaužu(PSRS atstātais mantojums),kuri grib Latvijas atgriešanos Krievijas sastāvā.Jau tagad pašvaldību vēlēsanās daudzi šādi politiskie veidojumi gūst ievērojamu atbalstu, lai gan vēlēšanu tiesības nav visiem dzīvojošiem. Ja šo naidīgo ļaužu atvases iegūs Latvijas pilsonību,tie iegūs arī tiesības vēlēt gan pašvaldības, gan Saeimu. Audzināti šie bērni tiek Krievijas impēriskās politikas gaisotnē. Tad ,skaidrs par ko viņi balsos. Tad varam pateikt sveiki Latvijai un atkal nokļūsim tur, kur bijām 25 gadus atpakaļ. Šāds stvoklis nav nevienai valstij, kur valstī tika iepludināti gandrīz puse no nacionālā saastāva, cittautieši. Tādas zemes vienkārši nav un tādēļ piemērot citu valstu praksi ir bezjēdzīgi, lai gan arī citās Eiropas un Amerikas valstīs nedod automātiski visiem iebraucējiem pilsonību. Latvij tie visi ir iebraucēji, neskatoties, ka pagajis zināms laiks.

Draugiem Facebook Twitter Google+