Latvijā
Sabiedrība

PTAC: apturēta atrakcijas “Jump and Fly” lietošana, cietis cilvēks3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Papildināta visa ziņa pl.15:18 ar uzņēmuma SIA “LGK Atrakcijas” un “Getto Games” viedokli.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) brīdina, ka atrakcijas iekārtas “Jump and Fly” lietošana var radīt riskus cilvēka veselībai un dzīvībai un aicina neizmatot šo pakalpojumu, īpaši ņemot vērā, ka atrakcijas lietošanas laikā ir noticis nelaimes gadījums, tā portālam “La.lv” pavēstīja Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļa Sanita Gertmane.

Atrakcija “Jump and Fly” ietver nolēkšanu no pacēlāja uz zemē novietota piepūšamā matrača. Atrakcija tika piedāvāta “Ghetto Games” organizētajā “GG Fest” Ventspilī no 27.07. līdz.29.07.2018.. Ir zināms, ka šo pakalpojumu piedāvāja SIA “LGK Atrakcijas” un biedrība “STREETBASKET”, norāda Gertmane.

Pašlaik lieta saistībā ar atrakcijas “Jump and Fly” atbilstību drošuma prasībām ir izskatīšanā, un PTAC ir pieprasījis informāciju no iesaistītajām pusēm.

Līdz apstākļu noskaidrošanai PTAC iekārtas lietošanu ir apturējis, jo PTAC rīcībā nav apliecinājuma, ka atrakcija ”Jump and Fly” atbilstu publisko atrakciju iekārtām noteiktajām drošības prasībām, savukārt atrakcijā izmantotais pacēlājs ir bīstamā iekārta, kas paredzēta darbu veikšanai augstumā un šāda tipa pacēlājus ir aizliegts izmantot publiskai lietošanai izklaides pasākumos. Atrakcija redzama portāla “Ventasbalss.lv” un Aivara Ķestera fotogrāfijā, informēja PTAC:

Galerijas nosaukums

PTAC aicina neizmatot atrakciju “Jump and Fly” un informējam, ka atrakciju pakalpojuma sniedzēja pienākums ir sniegt tikai drošu, cilvēka dzīvībai un veselībai nekaitīgu atrakciju pakalpojumu un pakalpojuma sniedzējs ir atbildīgs par sniegtā pakalpojuma drošumu. Līdz ar to jebkāda apliecinājuma parakstīšana, ka klients pats apzinās riskus un uzņemas atbildību, neatbrīvo pakalpojuma sniedzēju no atbildības par nedroša pakalpojuma sniegšanu.

“LGK Atrakcijas” pārstāve aģentūrai LETA šodien atteicās sniegt komentāru gan par PTAC brīdinājumu, gan notikušo nelaimes gadījumu un uzņēmuma atrakcijām.

Savukārt portālam “La.lv” par notikušo viedokli pauda SIA LGK Atrakcijas struktūrvienības vadītāja Agnese Līkuma, sakot, ka “Ghetto Games” festivāla Ventspilī laikā uz SIA “LGK Atrakcijas” atrakcijas “Jump and Fly” neveiksmīgi piezemējās viens no atrakcijas izmantotājiem – kāds jaunietis.

“Pirms katra lēciena, arī tad, ja tas tiek darīts atkārtoti, mēs katru reizi noinstruējam par drošības aspektiem katru dalībnieku. Tāpat pirms katras reizes, kad atrakcija tiek izmantota, dalībnieks parakstās par drošību. Ņemot vērā to, ka cietušais bija nepilngadīgs, parakstījās viņa vecāki,” norādīja Līkuma.

Jaunietis lēcienu bija vairākas reizes jau veicis – pēdējā reizē lēciena brīdī jaunietis sabijās un ar rokām centās saķert izlekšanas platformas malu. Tā rezultātā, piezemēšanās brīdī jaunietis daļēji atsitās pret pūsli un noslīdēja uz asfalta. “Ar cietušo ģimeni esam regulārā saziņā, un šobrīd norisinās atveseļošanās process”, uzsver Līkuma.

Pašlaik PTAC izskata šo situāciju, un, ja PTAC gala rezultātā lems, ka atrakcija nav droša publiskai lietošanai un tā ir jāizņem, tad to arī vairs nepiedāvāsim, piebilda Līkuma.

“Ghetto Games” projektu direktore Sanda Gertnere portālam “La.lv” atzīst: “Ghetto Games festivāla Ventspilī ietvaros jau vairākus gadus izmantojam SIA “LGK Atrakcijas” atrakciju “Jump and Fly”. Piedalīšanās šajā atrakcijā vienmēr notiek profesionāļu vadībā, un, ja lēciens notiek atkārtoti, tad katru reizi dalībnieks tiek noinstruēts par drošības aspektiem. Arī šajā gadījumā cietušajam zēnam, pirms piedalīšanās, tika dotas norādes kā pareizi izmantot atrakciju. Tāpat katrs dalībnieks, pirms lēciena, parakstās par to, ka uzņemas pilnu atbildību un ievēros drošības norādījumus – nepilngadīgu bērnu gadījumā, viņu vecāki parakstās”

Saistītie raksti

Nekavējoties pēc nelaimes gadījuma cietušajam jaunietim tika sniegta medicīniskā palīdzība un šobrīd norisinās atveseļošanās process, skaidro Gertnere. “Ar “LGK Atrakcijām” sadarbojamies jau vairākus gadus, kā arī vairākus gadus esam izmantojuši atrakciju “Jump and Fly” mūsu pasākumu ietvaros,” viņa piebilst.

Turklāt Gertnere norāda: “Esam pārliecināti par SIA “LGK Atrakcijas” profesionalitāti. Mums ļoti žēl, ka tā ir noticis un novēlam jaunietim ātru izveseļošanos.”

 

LA.lv