Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
15. oktobris, 2013
Drukāt

PTAC latu un eiro cenu paralēlās atspoguļošanas periodā atklāj daudz pārkāpumu

Foto: LETAFoto: LETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa piedalās preses konferencē, kurā informē par sadarbību ar pārbaužu veicējiem, gaidāmajām pārbaudēm, pārbaužu rezultātu apkopošanu, analīzi un pieejamību sabiedrībai un citām aktualitātēm.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) latu un eiro cenu paralēlās atspoguļošanas periodā konstatējis daudz pārkāpumu, tajā skaitā pārkāpumi ir arī starp iniciatīvas “Godīgs eiro ieviesējs” dalībniekiem, otrdien telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” atzina centra direktore Baiba Vītoliņa.

“Pārkāpumu, mūsuprāt, ir daudz,” sacīja Vītoliņa, vienlaikus piebilstot, ka pārkāpumu skaits salīdzinājumā ar cenu paralēlās atspoguļošanas perioda pirmajām dienām samazinās.

Viņa pastāstīja, ka PTAC kopš mēneša sākuma veicis kopumā 847 pārbaudes un pārkāpumi konstatēti 476 gadījumos. Starp iniciatīvas “Godīgs eiro ieviesējs” dalībniekiem veiktas 58 pārbaudes un pārkāpumi konstatēti 15 vietās.

Pēc Vītoliņas teiktā, galvenie tirgotāju pārkāpumi ir saistīti ar cenu nepareizu konvertāciju, kad cenas tiek nepareizi noapaļotas vai arī izmantots nepareizs kurss, tāpat dažkārt netiek norādītas cenas divās valūtās.

PTAC direktore arī norādīja, ka pagaidām centrs nevienu tirgotāju par pārkāpumiem nav sodījis. “Tirgotājiem tiek dots laiks novērst pārkāpumus un sodi tiks piemēroti brīžos, kad mēs veiksim atkārtotās pārbaudes,” sacīja Vītoliņa un piebilda, ka atkārtotās pārbaudes PTAC varētu sākt pēc mēneša.

Jau vēstīts, ka Latvijā, gatavojoties eiro ieviešanai, no 1.oktobra sākās latu un eiro cenu paralēlās atspoguļošanas periods.

Cenu paralēlās atspoguļošanas periodā cenas precēm un pakalpojumiem ir jānorāda gan latos, gan eiro, lai patērētāji varētu ātrāk pierast pie jaunās valūtas. Aprēķinot cenas, uzņēmumi drīkst izmantot tikai Eiropas Savienības Padomes noteikto fiksēto valūtas kursu – viens eiro ir 0,702804 lati, strikti ievērojot matemātiskos pārrēķināšanas principus.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+