Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
15. oktobris, 2013
Drukāt

PTAC latu un eiro cenu paralēlās atspoguļošanas periodā atklāj daudz pārkāpumu

Foto: LETAFoto: LETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa piedalās preses konferencē, kurā informē par sadarbību ar pārbaužu veicējiem, gaidāmajām pārbaudēm, pārbaužu rezultātu apkopošanu, analīzi un pieejamību sabiedrībai un citām aktualitātēm.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) latu un eiro cenu paralēlās atspoguļošanas periodā konstatējis daudz pārkāpumu, tajā skaitā pārkāpumi ir arī starp iniciatīvas “Godīgs eiro ieviesējs” dalībniekiem, otrdien telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” atzina centra direktore Baiba Vītoliņa.

“Pārkāpumu, mūsuprāt, ir daudz,” sacīja Vītoliņa, vienlaikus piebilstot, ka pārkāpumu skaits salīdzinājumā ar cenu paralēlās atspoguļošanas perioda pirmajām dienām samazinās.

Viņa pastāstīja, ka PTAC kopš mēneša sākuma veicis kopumā 847 pārbaudes un pārkāpumi konstatēti 476 gadījumos. Starp iniciatīvas “Godīgs eiro ieviesējs” dalībniekiem veiktas 58 pārbaudes un pārkāpumi konstatēti 15 vietās.

Pēc Vītoliņas teiktā, galvenie tirgotāju pārkāpumi ir saistīti ar cenu nepareizu konvertāciju, kad cenas tiek nepareizi noapaļotas vai arī izmantots nepareizs kurss, tāpat dažkārt netiek norādītas cenas divās valūtās.

PTAC direktore arī norādīja, ka pagaidām centrs nevienu tirgotāju par pārkāpumiem nav sodījis. “Tirgotājiem tiek dots laiks novērst pārkāpumus un sodi tiks piemēroti brīžos, kad mēs veiksim atkārtotās pārbaudes,” sacīja Vītoliņa un piebilda, ka atkārtotās pārbaudes PTAC varētu sākt pēc mēneša.

Jau vēstīts, ka Latvijā, gatavojoties eiro ieviešanai, no 1.oktobra sākās latu un eiro cenu paralēlās atspoguļošanas periods.

Cenu paralēlās atspoguļošanas periodā cenas precēm un pakalpojumiem ir jānorāda gan latos, gan eiro, lai patērētāji varētu ātrāk pierast pie jaunās valūtas. Aprēķinot cenas, uzņēmumi drīkst izmantot tikai Eiropas Savienības Padomes noteikto fiksēto valūtas kursu – viens eiro ir 0,702804 lati, strikti ievērojot matemātiskos pārrēķināšanas principus.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+