Ekonomika
Bizness

PTAC par negodīgu komercpraksi soda likvidācijai lemtu uzņēmumu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir pieņēmis lēmumu patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā, par kuras pārkāpumiem SIA „Weekendbox” ir piemērota soda nauda 5000 eiro apmērā, portālu “LA.lv” informēja PTAC pārstāvji.

PTAC arī uzlicis uzņēmumam tiesisku pienākumu izbeigt lēmumā konstatēto negodīgu komercpraksi, kā arī uzņēmumam ir aizliegta līdzīgas negodīgas komercprakses īstenošana turpmāk.

Uzņēmums tā interneta tīmekļvietnē “www.weekendbox.lv” iepriekš patērētājiem piedāvāja dāvanu kartes dažādiem pakalpojumiem, kuras patērētājiem nebija iespējams izmantot – apmainīt pret dāvanu kartēs norādītajiem pakalpojumiem.

PTAC norādīja, ka uzņēmuma komercprakse tika īstenota tīmekļvietnē “http://www.weekendbox.lv”, patērētājiem piedāvājot un pārdodot dāvanu kartes, kas paredzētas dažādu pakalpojumu izmantošanai.

Kā novēroja portāls “LA.lv”, attiecīgā tīmekļvietne vairs nedarbojas.

PTAC saņēma vairākus patērētāju iesniegumus, kuros konstatēja, ka uzņēmuma pārdotās dāvanu kartes nav iespējams izmantot atbilstoši to iegādes mērķim, jo dāvanu kartēs norādītie pakalpojuma sniedzēji tās atteicās pieņemt, pamatojot atteikumu ar to, ka “Weekendbox” nav izpildījusi uzņemtās saistības.

Proti, par attiecīgajiem pakalpojumiem “Weekendbox” nav norēķinājies ar pakalpojumu sniedzējiem.

Vienlaikus atbilstoši patērētāju sniegtajai informācijai uzņēmums nav risinājis patērētāju sūdzības, tai skaitā, neatmaksājot naudu par dāvanu kartēm, kuras nebija izmantojamas tām paredzētajiem mērķiem.

Papildus minētajam patērētājiem ar uzņēmumu nebija iespējams sazināties, jo tas neatbildēja uz patērētāju vēstulēm un tālruņu zvaniem.

Lai izvērtētu konkrēto situāciju, PTAC centās sazināties ar uzņēmumu, nosūtot paskaidrojumu sniegšanas pieprasījumus uz uzņēmuma juridisko adresi, taču atbildes uz PTAC nosūtītajām vēstulēm netika sniegtas.

Vienlaikus PTAC secināja – lai arī uzņēmums ir izbeidzos konkrētas komercprakses īstenošanu vietnē, tā īstenotā komercprakse joprojām skar vai varētu skart to patērētāju tiesiskās intereses, kas ar uzņēmumu ir noslēguši distances līgumu un kuru saistības uzņēmums nav izpildījis.

Kā liecina “Firmas.lv”, SIA “Weekendbox” patlaban ir likvidācijas procesā, kas sākts 2018.gada 19.jūnijā, bet no 3.jūlija uzņēmums ir izslēgts no PVN maksātāju reģistra.

Saistītie raksti

“Weekendbox” dati par tā darbību 2017.gadā nav pieejami, bet 2016.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 50 571 eiro. “Weekendbox” 2016.gadā cieta zaudējumus 20 839 eiro apmērā.

SIA “Weekendbox” dibināta 2009.gadā, uzņēmums pamatkapitāls ir 2846 eiro. “Weekendbox” īpašnieki ir Elmārs Romeiko – 50% un Jānis Lācis – 50%.

LA.lv