×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

PTAC pieprasa MTG pārtraukt izplatīt reklāmu ar Vītoliņas citātu

LETALETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) mediju koncernam “Modern Times Group” (MTG) pieprasa pārtraukt izplatīt televīzijas reklāmu, kurā iedzīvotāji tiek informēti par iespēju lauzt līgumu ar interaktīvās televīzijas operatoru SIA “Lattelecom” un kurā izmantots PTAC direktores Baibas Vītoliņas citāts. Kā norāda PTAC, citāts ir izrauts konteksta.

Vītoliņa dalībai reklāmā nav piekritusi un kopumā nosoda šādu biznesa praksi, īpaši patērētāju izmantošanu komersantu savstarpējo darījumu slēgšanā. PTAC aicina patērētājus būt apdomīgiem un nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus par televīzijas operatoru maiņu.

Šāda komersanta rīcība ir klajš Reklāmas likuma pārkāpums, par ko draud administratīvs sods, norāda PTAC preses pārstāve Sanita Gertmane. MTG telekanāli LNT un TV3 ir Latvijas Reklāmas asociācijas biedri, tādēļ PTAC aicina Latvijas Reklāmas asociāciju izvērtēt savu biedru rīcības atbilstību apstiprinātajam Ētikas kodeksam un asociācijas mērķiem.

MTG sagatavotajā reklāmā izmantots fragments no PTAC direktores teiktā TV3 raidījumam “Bez Tabu”.

“Pirmkārt, Vītoliņas teiktais ir izrauts no konteksta un tādējādi rada iespaidu, ka PTAC mudina patērētājus atteikties no “Lattelecom” pakalpojumiem, kas neatbilst patiesībai. Otrkārt, Vītoliņa nav piekritusi teksta izmantošanai televīzijas reklāmas klipam,” norāda PTAC.

Saskaņā ar Reklāmas likumu reklāmai ir jābūt likumīgai, patiesai un objektīvai, tā veidojama saskaņā ar godprātīgu reklāmas praksi, kā arī tā nedrīkst mazināt sabiedrības uzticēšanos reklāmai, un tai ir jāatbilst godīgas konkurences principiem. Tāpat likumā ir noteikts, ka reklāmā ir aizliegts attēlot, izmantot vai citādi pieminēt fizisko personu (kā privātpersonu vai kā amatpersonu) vai tās īpašumu bez šīs personas piekrišanas.

Ņemot vērā reklāmas saturu un to, ka PTAC direktore nav piekritusi līdzdalībai reklāmā, PTAC uzskata, ka konkrētajā gadījumā ir pārkāptas visas Reklāmas likuma noteiktās reklāmas likumīguma prasības.

PTAC pieprasa nekavējoties izbeigt izplatīt šādu reklāmu. Prettiesiskas reklāmas sniegšana/izplatīšana neatbilst godprātīgai darbībai reklāmas jomā, kas var būtiski negatīvi ietekmēt sabiedrības, tostarp patērētāju, tiesisko un ekonomisko interešu aizsardzību.

Tāpat PTAC informē, ka par normatīvajos aktos neatbilstošas reklāmas sniegšanu/izplatīšanu ir paredzēta administratīvā atbildība, un PTAC ir uzsācis administratīvo lietu.

Jau ziņots, ka MTG un “Lattelecom” nav izdevies panākt vienošanos par jaunu līgumu, tādēļ no 2.aprīļa “Lattelecom” interaktīvās televīzijas lietotājiem vairs nav pieejams kanāls TV3.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+