×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
29. maijs, 2017
Drukāt

PTAC publicē komersantu melno sarakstu (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) izveidojis jaunu lēmējinstitūciju – Patērētāju strīdu risināšanas komisiju, kas ir alternatīva strīdu izskatīšanai tiesā, samazinot izmaksas un paātrinot strīdu izskatīšanu.

Šogad komisijā saņemti 25 patērētāju iesniegumi un ir notikušas 19 sēdes. Lielākā daļa patērētājiem par labu pieņemtie lēmumi ir izpildīti, taču tie komersanti, kas nepilda lēmumus, ir iekļauti melnajā sarakstā. PTAC aicina patērētājus iepazīties ar šiem komersantiem un, pieņemot lēmumu par preces vai pakalpojuma iegādāšanos, ņemt vērā šo informāciju.

15 gadījumos pieņemti patērētājiem labvēlīgi lēmumi, 4 gadījumos patērētāju prasība tika noraidīta. 6 gadījumos komersanti komisijas lēmumus izpildīja, 2 gadījumos lēmumi pieņemti vienlaikus pret diviem komersantiem, no kuriem viens komersants lēmumu ir izpildījis un otrs komersants lēmumu nav izpildījis, 6 komersanti komisijas lēmumus nav izpildījuši. Vienā gadījumā vēl nav beidzies lēmuma labprātīgas izpildes termiņš.

Divi no melnajā sarakstā iekļautajiem komersantiem faktiski savu saimniecisko darbību ir izbeiguši – tie ir SIA “Perseus Paviljon” un SIA “GoAdventure”, tajā pašā laikā četri no melnajā sarakstā iekļautajiem komersantiem, kas nav izpildījuši komisijas lēmumus, veic aktīvu saimniecisko darbību – proti, SIA “TVshopEXTRA.lv” (www.tvshopextra.lv), SIA “SF Baltic” (veikals “Dessert” tirdzniecības centrā Spice), SIA “ETG”( veikals “Podium”) un SIA “Prieks Tūre”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. un kur var iepazīties ar visu sarakstu?

Draugiem Facebook Twitter Google+