×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. februāris, 2013
Drukāt

PTAC: rotaļlietu drošums Latvijā ir liela problēma

Foto - LETAFoto - LETA

Rotaļlietu drošums Latvijā ir ļoti liela problēma, piektdien LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Patērētāju  tiesību aizsardzības centra (PTAC) direktore Baiba Vītoliņa.

Viņa atgādināja, ka puse no pārbaudītajām rotaļlietām neatbilst drošuma prasībām, turklāt pārbaudēm  daudzās jomās tika ņemtas rotaļlietas, par kurām nav nekādu pazīmju, ka tās ir nedrošas vai drošas. “Tā diemžēl ir ļoti liela problēma – mums jau gadiem šie cipari nemainās,” sacīja Vītoliņa.

Pēc PTAC vadītājas stāstītā, pārbaudēs tiek analizēts rotaļlietas ķīmiskais sastāvs – vai tajās nav bīstamu vielu, kas var būtiski ietekmēt bērna veselību nākotnē, piemēram, reproduktīvo veselību.  Ir arī citi riski.

“Kopumā, manuprāt, tas rodas tādēļ, ka komersanti pirms preces ievešanas vairāk skatās, vai tā ir lēta, un izvēlas preces pēc lētuma, nevis pēc tā, vai tās atbilst noteiktām prasībām,” atzina Vītoliņa, aicinot importētājus apzināties savu atbildību un testēt tirdziecībai iepirktās preces.

PTAC   izskata patērētāju iesniegumus un sūdzības par patērētāju tiesību pārkāpumiem, sniedz juridisku palīdzību patērētājiem un var aizstāvēt tiesā viņu tiesības un ar likumu aizsargātās intereses un citas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+