×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Publicē ekskanclera vaļsirdīgās intervijas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Authors Heribert Schwan (L) and Tilman Jens arrive for a press conference in Berlin on October 7, 2014. Schwan and co-author Tilman Jens answered media on their controversial biography of former German Chancellor Helmut Kohl.

Pretēji Vācijas bijušā kanclera Helmūta Kola gribai šodien iznāk grāmata, kurā apkopotas vaļsirdīgas intervijas ar ekskancleru.

Grāmatas “Novēlējums – Kola protokoli” atvēršanas svētki notiks Frankfurtes Grāmatu gadatirgū. Tajā lasāmas 2001. un 2002. gadā Kola izklāstītās dusmīgās atziņas par saviem kolēģiem Kristīgo demokrātu savienībā, kuru viņš pie varas spēja noturēt savos 16 bezprecedenta valdīšanas gados. Kādā intervijā Kols izsmējis Vācijas kancleri Angelu Merkeli – savu kādreizējo protežē. “Merkeles kundze pat nemāk pareizi turēt dakšiņu un nazi,” grāmatā tiek citēts Kols, kuram tagad ir 84 gadi. “Viņa klīda pa valsts vakariņām, un man vajadzēja viņai pastāvīgi teikt, lai viņa savācas.” Mazliet vēlīgāk viņš izsakās par bijušo padomju līderi. “Gorbačova nopelns ir tas, ka viņš deva signālu komunisma galam, daļēji – pret savu gribu, bet īstenībā viņš to piebeidza,” sacījis Kols. Jaunā grāmata ir kulminācijas punkts Kola strīdā ar viņa memuāru līdzautoru Heribertu Švānu, kurš 2001. un 2002. gadā ekskancleru intervējis vairāk nekā 600 stundu. Pirmie trīs memuāru sējumi iznāca no 2004. līdz 2007. gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+