×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. decembris, 2015
Drukāt

Publicē ieteikumus, kā rīkoties terorakta gadījumā (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Drošības policija (DP) pirmo reizi sagatavojusi un savā mājaslapā dp.gov.lv publicējusi rekomendācijas iedzīvotājiem par to, kā rīkoties terorisma draudu un terorakta gadījumā. DP atgādina, ka terorisma draudu līmenis Latvijā patlaban ir zems.

Pie zema (zils krāsu kods) terorisma draudu līmeņa DP iedzīvotājiem rekomendē ievērot ikdienas vispārējās drošības prasības un pievērst uzmanību personām, kuras veic aizdomīgas fotografēšanas un filmēšanas aktivitātes kritiskās infrastruktūras un cilvēku masveida pulcēšanās objektos vai to tiešā tuvumā, kā arī sabiedriskajā transportā. Tāpat jāpievērš uzmanība bez uzraudzības atstātiem priekšmetiem minētajos objektos, kā arī sabiedriskajā transportā.

Rekomendācijas, kas jāievēro, iestājoties paaugstinātam (dzeltenajam) terorisma draudu līmenim, ir daudz detalizētākas. Šādā gadījumā pastiprināti jāpievērš uzmanība aizdomīgām personām, kuru ārējais izskats vai uzvedība rada aizdomas par personas interesi īstenot teroristiska rakstura darbības. Pie kritiskās infrastruktūras objektiem un cilvēku pulcēšanās vietām iedzīvotājiem ieteikts pievērst uzmanību aizdomīgiem transportlīdzekļiem, piemēram, vizuāli redzams, ka transportlīdzeklī atrodas liela krava un no tā izgaro specifiska smaka.

Pie augsta (oranžā) terorisma draudu līmeņa jāņem vērā vēl citas nianses, proti, ieteicams neapmeklēt kritiskās infrastruktūras un cilvēku pulcēšanās objektus, sabiedriskās iestādes, kā arī ieteicams neizmantot sabiedrisko transportu. Jānēsā līdzi personu apliecinoši dokumenti un cilvēkiem jābūt gataviem pārbaudēm.

Iestājoties īpaši augstam (sarkanajam) terorisma draudu līmenim, papildus ieteikts bez vajadzības nepamest savu dzīvesvietu.

Terorakta gadījumā DP iesaka pievērst uzmanību avārijas izejām un telpām, kurās iespējams patverties, kā arī turēties tālāk no logiem. Tāpat jāpievērš uzmanība apkārt notiekošajam, jo ir iespējami vairāki atkārtoti sprādzieni vai uzbrukumi. DP norāda, ka pamest terorakta vietu vislielākās iespējas ir tieši pirmajās minūtēs, tāpēc noteikti nevajag censties meklēt savas mantas. Ja nav iespējams aizbēgt, tad ir jānoslēpjas, jāizslēdz tālruņa skaņa un jāziņo atbildīgajām iestādēm par savu atrašanās vietu. Savukārt, ja redzams, ka cilvēks līdzās ir šoka stāvoklī un nebēg, DP iesaka palīdzēt viņam izglābties.

Gadījumā, ja cilvēks kļuvis par ķīlnieku un terorists draud ar ieroci ir jāpilda visas viņa prasības. DP rosina censties iegaumēt, ko teroristi runā un kā viņi izskatās, taču tas jādara nemanāmi. “Taupiet spēkus, neveiciet straujas kustības, nepiesaistiet sev lieku uzmanību,” rekomendē DP. Pēc nokļūšanas drošā vietā DP iesaka pieteikties liecību sniegšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Būtu lietderīgi, ja šādus ieteikumus DP sagatavotu telefona aplikācijas veidā, ka arī popularizētu kādu konkrētu vietni internetā , kur tos vajadzibas gadījuma sameklēt.

  2. Bet kur tad ziņot ? vai tad policijai ? Tā taču par šādu aizdomīgumu pasūtīs aktīvistu ļoti tālu…Starpcitu ,kāds ir Talruņa numurs 9-1-1 ?

Draugiem Facebook Twitter Google+