Tehnika
Auto un moto

Publicē jaunu melno punktu karti: nāvējošākais – uz Tallinas šosejas 6

Foto – LETA

Apkopojot datus par laika posmu no 2014.gada līdz 2016.gadam, VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) izveidojuši jaunāko Latvijas autoceļu melno punktu karti, kurā atrodas 99 punkti, šodien žurnālistus informēja LVC pārstāvji.

Par melno punktu tiek uzskatīta vieta, kur viena kilometra garumā trīs gadu laikā notikuši vismaz astoņi satiksmes negadījumi vai gājuši bojā vismaz trīs cilvēki.

Vislielākais melno punktu skaits ir Pierīgā, kur ir visintensīvākā satiksme, savukārt nāvējošākais punkts atrodas Tallinas šosejas (A1) 41.kilometrā, krustojumā ar autoceļu P53. Šajā vietā pēdējo trīs gadu laikā bojā gājuši seši cilvēki, bet ievainoti pieci.

Kā norādīja LVC pārstāvji, vēsturiski lielākais melno punktu skaits bija pirmskrīzes laikā – 174. Tāpat, salīdzinot ar iepriekšējo trīs gadu periodu, redzams, ka melno punktu lokācija mainās – 41 punkts, kas bija “melns” 2011.-2013.gada periodā, tāds vairs nav.

Saistītie raksti

Melno punktu kartes tiek veidotas ik pēc trīs gadiem, un tiek ņemtas vērā, plānojot satiksmes drošības uzlabošanas darbus valsts autoceļu tīklā.

Apskati melno punktu karti ŠEIT

Lorem ipsum
FOTO: Leta
LA.lv