×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
21. oktobris, 2016
Drukāt

Publicē vēl plašāku “nabago” un bagāto skolu sarakstu, kā arī iezīmē turīgākos skolotājus (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) arī publicējusi sarakstu, kurā redzams, kā katrā no Latvijas skolām mainījusies skolotāju alga, uzsākot jaunu mācību gadu.

Atšķirībā no Latvijas Izglītība un zinātnes darbinieku arodbiedrības publicētā atalgojumu pārskata te arī redzams, cik skolotāju strādā katrā skolā. Līdz ar to ir saprotams, vai pedagogi strādā pilnu slodzi vai nē. Tāpat redzamas skolēnu skaita izmaiņas, kas palīdz nojaust, vai skolotāju atalgojums mainās tikai reformas dēļ vai arī to ietekmējuši citi faktori.

IZM arī nācies atzīt, ka jaunajai pedagogu algošanas sistēmai, kurā cita starpā noteikts, ka pedagogs pie viena darba devēja nedrīkst strādāt vairāk par 40 stundām nedēļā, nav izdevies novērst skolotāju pārstrādāšanos.

Analizējot datus par pedagogu darba samaksu, IZM atklājusi, ka kāda no Rīgas skolotājām strādā 77 stundas nedēļā. Tik daudz darba stundu viņa savāc, strādājot trīs dažādās skolās. Viena no tām ir vakarskola, tāpēc izglītības ministra Kārļa Šadurska ironiskais izteikums: “Es nesaprotu, kur šie čaklie skolotāji pusnaktī ņem skolēnus, ko mācīt.” savā ziņā ir nevietā, jo vakarskolās stundas notiek līdz vēlam vakaram. Protams, tās nenotiek pusnaktī, tomēr jaunajā sistēmā tiek tarificētas ne tikai kontaktstundas, bet arī tie pienākumi, ko skolotājs veic, nestāvot klases priekšā. Pieminētā skolotāja māca gan bioloģiju, gan ķīmiju un fiziku, mēnesī saņemot 2193 eiro.

Otrs valsts čaklākais pedagogs arī strādā Rīgā. Tas ir fizikas skolotājs, kas arī “apstaigā” trīs skolas – vienu vakarskolu, vienu vakara ģimnāzija un vienu “parasto” vidusskolu, tādējādi strādājot 74 stundas nedēļā un mēnesī nopelnot 2104 eiro.

Taču visbagātākā Latvijas skolotāja strādā trīs Liepājas skolās, mācot matemātiku un mēnesī nopelnot 2260 eiro. Viņa strādā teju 70 stundas nedēļā un pagūst to paveikt, mācot skolēnus tikai dienas skolās.

Līdzīgi sokas kāda latviešu valodas skolotājai Ventspilī, kas nedēļā strādā teju 68 stundas un nopelna 1845 eiro. Viņa māca sākumskolā un ģimnāzijā. No tarificētajām stundām pat 42 ir kontakstundas.

Jāpiebilst, ka summas minētas pirms nodokļu nomaksas, taču IZM pārstāve Līga Buceniece uzsver: runa ir tikai par to naudu, ko skolotāji saņem no valsts maksātās mērķdotācijas. Ja ir kādas pašvaldības piemaksas, tās šajā apkopojumā neparādās.

Precīzākas ziņas par čaklajiem skolotājiem IZM liedz sniegt Personu datu aizsardzības likums.

IZM sola, ka drīzumā publiskotajai informācijai par skolu finansējumu pirms un pēc reformas pievienos datus arī par to, cik daudz naudas skolotāju algām piešķir pašvaldības, kā arī par piemaksām, ko skolotāji saņem, pateicoties kvalitātes pakāpēm. Pagaidām tātad publiskotajā algu sarakstā pilnīgi visa summa, ko saņem pedagogi, nav redzama.

Publicēts saraksts , kurā redzams, kā katrā no Latvijas skolām mainījusies skolotāju alga, uzsākot jaunu mācību gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ja tik daudz strādā ,tas liek domāt par cilvēka maksāsanas problēmām. Parādu nasta ,kredīti ,līzingi ,bērnu neveiksmes ,vecāku ārstēšana ,maz kas . Nodzenot sevi cilvēks risina šīs viņa problēmas.Un labi ,ka ir iespēja ,jo citādi …. Saucieniem ,ak ,kā tad tā, te nav vietas ,jo jau pēc gada sevi tā nedzīs.

 2. Vakarskolas strādā arī sestdienās

 3. Uzņēmēji, kam pieder visvairāk uzņēmumu
  Vieta Uzņēmējs Užņēmumu skaits

  Rīgā
  1. Rebuks Kristaps 63
  2. Silkāns Pēteris 49
  3. Krištaļevičs Vitālijs 46
  4. Solovjovs Sergejs 45
  5. Marcinkonis Jānis 42

  Pierīgā
  1. Vaganovs Aleksandrs 52
  2. Horoševskis Vadims 29
  3.-4. Vihņevičs Marks 28
  3.-4. Knuikše Mihails 28
  5. Garkāns Armands 20

  Vidzemē
  1. Kalniņš Raitis 32
  2. Vanags Gatis 15
  3. Bērziņš Uģis 10
  3.-5. Janovičs Oskars 9
  3.-5. Ķēniņš Sandis 9
  3.-5. Strautiņš Jānis 9

  Kurzemē
  1. Krūmiņš Ainars 29
  2. Džeriņš Andrejs 14
  3. Skoks Igors 13
  4. Radelis Edgars 11
  5. Strīķis Aigars 10

  Zemgalē
  1. Buholcs Vilnis 24
  2. Kamišovs Edgars 22
  3. Zviedris Jānis 16
  4. Šipačovs Genadijs 13
  5. Paškausks Vitauts 12
  5. Barinovs Aleksandrs 12

  Latgalē
  1.-2. Vronskis Aleksandrs 11
  1.-2. Guščins Oļegs 11
  3.-5. Saveļjeva Nataļja 8
  3.-5. Šatilovs Romans 8
  3.-5. Sabanskis Jurijs 8
  3.-5. Zakrževskis Aleksejs 8
  3.-5. Kalāns Viktors 8

 4. Skolotāja S.B. no Mežciema pamatskolas?

 5. Tas ka pelna ir labi. Jautājumus izraisa fiksēto stundu skaits nedēļā. Vienā no likumiem lasu ,ka nedēļā nedrīkst būt vairāk par 56 stundām. Nu jā ,3 skolās sanāk tika pa 23,3 st katrā. un tomēr ,skolēniem 5 dienu nedēļa Jūs spējat regulāri ,katru darba dienu nostrādāt 14 stundas plus rīta duša , transporta un ēdienreižu laiks ,gulēšanai atliek 4 stundas diennaktī ! Un kad tad gatavot nākošās dienas programmu ? Nē ,nu īsti varoņi šie pāris skolotāju ar 70 stundu darba nedēļu. Bet lai jau tiek ,citiem paliks mazāk.

 6. Bija 21 stunda likmei, tagad 30 ! Un kur ieguvums? Katra stunda ko skolotājs strādā ir kļuvusi lētāka pie algas, taču atpūties viņš nebūs nekad.
  Tie gudrinieki, kuri strādā 3 skolās vienlaicīgi, tie nav skolotāji bet ir biznesmeņi…

 7. Bija 21 stunda likmei, tagad 30 ! Un kur ieguvums? Katra stunda ko skolotājs strādā ir kļuvusi lētāka pie algas, taču atpūties viņš nebūs nekad.
  Tie gudrinieki, kuri strādā 3 skolās vienlaicīgi, tie nav skolotāji bet ir biznesmeņi…

 8. Īsāk sakot – varēs redzēt kā pašvaldība izdala naudu skolām, attiecīgi varēs jautāt pēc pamatojuma – kā tas tiek izlemts, pēc kādiem principiem/kritērijiem.

  Neatbalstu Šadurski, bet šādai tabelei jau bija jābūt 26 gadus atpakaļ

Draugiem Facebook Twitter Google+