×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. decembris, 2013
Drukāt

Publisko Čehijas premjera izteikumus, ka viņš nevēlas doties uz Mandelas bērēm

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa03922634 Czech Prime Minister Jiri Rusnok arrives for the European Council summit at the European Council headquarters in Brussels, Belgium, 24 October 2013. The European Council Summit on 24 and 25 October will focus on economic and social policy issues, the economic and monetary union, as well as migratory flows and migration policy. EPA/JULIEN WARNAND

Čehijā ierakstīti un publiskoti šīs valsts premjerministra Jirži Rusnoka izteikumi, ka viņš nevēlas doties uz bijušā Dienvidāfrikas Republikas prezidenta Nelsona Mandelas bērēm.

Piektdien parlamentā runājot ar aizsardzības ministru Vlastimilu Piceku, kurš sēdēja viņam līdzās, Rusnoks teica: “Es ceru, ka [uz turieni manā] vietā dosies prezidents. Doma, ka būtu jābrauc, uzdzen man šermuļus.”

Šo privāto sarunu uztvēra parlamenta mikrofoni, un tā tika ierakstīta. To pārraidīja Čehijas sabiedriskā televīzija, un tā izplatījās internetā.

Premjers aizsardzības ministram teica, ka laikā, kad viņam būtu jādodas uz Mandelas bērēm, viņam ir citi plāni.

“Man ir paredzētas pusdienas un arī vakariņas, tāpēc es baidos, ka man tur būs jābrauc. Man nepavisam negribas braukt,” sacīja Rusnoks.

Viņš pauda cerību, ka uz Mandelas bērēm dosies prezidents Milošs Zemans, kuram gan ir traumēts celis, tāpēc iespēja, ka viņš varētu doties uz Dienvidāfriku, ir apšaubāma.

“Vai tu man vari pateikt, kā viņš pa trapu kāps uz lidmašīnu?” Piceks jautāja Rusnokam.

Premjers ministram piekrita: “Domāju, ka viņš nevarēs lidot”, un runājot par to, ka viņam būs jādodas uz Mandelas bērēm, lietoja necenzētu vārdu.

Rusnoks, kas iepriekš oficiāli izteica līdzjūtību par Mandelas nāvi, paužot “dziļas skumjas”, pēc šīs sarunas publiskošanas izplatīja īsu paziņojumu, kurā atzina, ka “tā teikt nebija pareizi” .

Mandela, kas bija pretaparteīda cīņas līderis un pirmais melnādainais Dienvidāfrikas prezidents, ceturtdien nomira 95 gadu vecumā. Vairāku valstu līderi ieradīsies uz viņa piemiņas pasākumu otrdien Johannesburgā, bet citi apmeklēs valsts bēres nākamsvētdien, 15.decembrī, Mandelas dzimtajā ciemā Kunu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+