×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2014
Drukāt

Publisko jauno 10 eiro banknoti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien Eiropas Centrālā banka (ECB) Frankfurtē publiskojusi jauno 10 eiro nomināla banknoti, kas apgrozībā nonāks šā gada 23.septembrī. Tādējādi visām iesaistītajām personām būs pietiekami daudz laika, lai sagatavotos raitai banknošu ieviešanai, portālu “LA.lv” informēja Latvijas Bankā.

Jaunā 10 eiro banknote būs viegli atpazīstama, jo tās dizains līdzinās pirmā, 2002.gada, izlaiduma 10 eiro banknotes dizainam. Papīrnaudas dizainā izmantoti jaunākie banknošu tehnoloģijas sasniegumi. Banknotei piešķirts jauns veidols, un tai ir vairāki jauni un uzlaboti pretviltošanas elementi. Piemēram, līdzīgi kā jaunajā 5 eiro banknotē, arī jaunās 10 eiro banknotes ūdenszīmē un hologrammā iestrādāts Eiropas portrets.

jauna 10 eiro banknote

“Divpadsmit gadu pēc eiro banknošu un monētu ieviešanas tās šķiet pašsaprotamas, aizmirstot, cik vērienīgs un pat pārdrošs bijis eiro ieviešanas projekts. Vienotā valūta palīdzējusi apvienot miljoniem eiropiešu, neraugoties uz to, ka esam tik dažādi, un eiro banknotes un monētas ir taustāms pierādījums mūsu apņēmībai atbalstīt Eiropas Savienību,” jaunās 10 eiro banknotes publiskošanas pasākumā atzīmēja ECB valdes loceklis Īvs Meršs.

Līdzīgi kā pirmā izlaiduma banknotes, arī jauno 10 eiro banknoti varēs ļoti viegli pārbaudīt, to aptaustot, apskatot un pagrozot. Papildus Eiropas portretam hologrammā un ūdenszīmē uz banknotēm redzams smaragdzaļš skaitlis, kas, banknoti pagrozot, maina krāsu no smaragdzaļas uz tumši zilu. Eiropas sērijas 5 eiro un 10 eiro banknotes ir izturīgākas, jo tām izmanto aizsargpārklājumu. Tas nozīmē, ka banknotes būs nepieciešams mainīt retāk, samazinot izmaksas un ietekmi uz vidi.

Eiropas sērijas banknotes tiek ieviestas pakāpeniski vairāku gadu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+