×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

Publiskota “Vienotības” iekšējā sarakste (14)

Foto-LETAFoto-LETA

"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa.

Atklātībā nonākusi “Vienotības” Saeimas frakcijas deputāta Alekseja Loskutova vēstule partijas biedriem, kurā spriests par partijas līderes Solvitas Āboltiņas vainu premjera amata zaudēšanā.

No Loskutova vēstulē minētā izriet, ka tieši Āboltiņa ir atbildīga par to, ka “Vienotības” pārstāvis nav saņēmis prezidenta uzaicinājumu veidot jauno valdību, jo viņa vairākkārt atteikusi sasaukt valdes un frakcijas sēdi, lai Ministru prezidenta amatam oficiāli virzītu Kārli Šadurski.

“Uzskatu, ka “Vienotības” valde neizvirzīja Kārli Šadurski Ministru prezidenta amatam tādēļ vien, ka Solvita Āboltiņa nebija gatava atsaukt savu kandidatūru vai piekrist tam, lai šādu lēmumu pieņemtu “Vienotības” valde,” liecina portālā “LSM.lv” publiskotā vēstule.

Vēstulē arī rakstīts, ka Āboltiņa vismaz divas reizes mēģinājusi pierunāt Laimdotu Straujumu atkāpties no premjera amata. “Kad Straujuma atradās darba vizītē Ķīnā, notika mēģinājums viņu pierunāt atkāpties no amata, tomēr premjere nepakļāvās spiedienam,” raksta Loskutovs. Tomēr pēc otrreizējā mēģinājuma, kas notika pāris dienas pirms partijas kongresa, Straujuma beidzot piekāpusies.

Savukārt, jau domājot par jaunas valdības veidošanu, Āboltiņa vairs neesot vēlējusies veidot koalīciju ar nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK). Tika spriests, ka valdībā varētu aicināt tikai atsevišķus apvienības pārstāvjus. Balsu vairākumu izdotos gūt, ja tiktu piesaistīta Latvijas Reģionu apvienība (LRA), atdodot LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētājam Dainim Liepiņam Ekonomikas ministriju. Šīs izmaiņas esot saskaņotas ar Valsts prezidentu, kurš esot solījis Āboltiņai nomināciju Ministru prezidenta amatam.

Loskutovs “Latvijas Radio” nenoliedza vēstules autentiskumu, taču uzsvēra, ka tā nebija domāta publiskošanai, bet gan iekšējai diskusijai.

“Personīgs naids un nespēja iekļauties komandā un pieņemt vairākuma viedokli ir novedušas pie tā, ka nu jau ejam uz pilnu banku, lai iznīcinātu “Vienotību”,” pēc sarakstes publiskošanas, atbildes vēstulē raksta Āboltiņa.

Viņa nenoliedz, ka NA paliktu ārpus koalīcijas un skaidro, ka koalīcijas līgums būtu ar ZZS, savukārt ar nacionālo apvienību un LRA – atsevišķa vienošanās, jo NA regulāri pārkāpjot koalīcijas līgumu.
Komentējot Loskutova vēstulē minēto “spiedienu” uz Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu demisionēt, kamēr valdības vadītāja bija Ķīnā, tad Āboltiņai, esot bijušas vairākas sarunas par šo tēmu, kur premjerministre teica, ka ir nogurusi, bet nevēlas atkāpties kongresā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Domāju, ka ik Latvijas iedzīvotājam jāzina katras vienošanās cena, jo par to nemaksā politiķi, ierēdņi vai tiesībsargi, par to maksā tie, kas strādā. Fakts, ka partija nespēj atrast premjeru ir tik skumjš, ka viss tagad notiekošais liek domāt – vai mēs balsojam par baltu lapu, uz kuras kāds uzšņāpis uzvārdus?
  Vienotībā trūkst ideju un tālredzības. Bez tā ļaudis var prast angļu vai spāņu valodu, gūt septiņus vai trīspadsmit diplomus, bet neizdarīs neko! Mums ir “funktiera” krīze un politikas trūkums. Politika ir arī saprāts un idejas, nevis mandāts un darba alga!

 2. nu nez, vai kādu interesē detaļas, bet paldies Dievam, ka tā pre†ekle nekļuva par minpreziden†šu! un paldies Dievam, ka “Vieno†ība” aiziet pa skuju †aku!

 3. Ja Vienotība netiks galā ar to aptrakušo sievieti un neatgūs uzticību vēlētāju acīs tad nākošajām vēlēšanām var negatavoties. Un nevajag teikt, ka vainīgi politiskie pretinieki, šajā gadījumā pietiek ar vienu āboltiņu.

 4. ABOLTINA no.pasa sakuma santazeja STRAUJUMU visu laiku atgadinot ka vina ir pagaidu premjere tadel jau vina neko nedriksteja teikt vis bija noslepuma tits un tadel katram bija skaidrs ka vina nedzivo ar savu galvu bet tada sajuta ka vina gaida ka vinai visu pateiks prieksa lidz ar to vina zaudeja sabiedribas acis un tos komentarus un uzbrukumus neviens nevaretu paciest

 5. Figaro te un Figaro tur Atbildēt

  Vai Āboltiņa (skat.kārtējo foto) ir visa,jeb gandrīz visa Vienotība,jo Dombrovska ikdienas foto no Latvijas laikrakstu slejām ir pēkšņi nozudis?

 6. Vairākuma viedoklis, ko neteiksi?? Boļševisms, vai?

 7. Janis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Nesmuki gan esam izrikojusies. Kauns, bet kauna nav tagad …

 8. Tieši tā – kopus cūka nebarojas.

 9. Ja nav Āboltiņa , tad lai nav neviens… Vel jau Saeimas balsojums un kā tur Āboltiņa?

 10. Tikai par portfeļiem un amatiem, par amatiem un portfeļiem… Bet neviena vārda par Latviju – lai tā kaut izput!

  Un tā jau daudzus gadu desmitus – gan pirms kara, gan tagad. Cik gadu vēl vajag, lai pārliecinātos, ka daudzpartiju parlamentārā demokrātija Latvijas ļaužu mentalitātei neder. Latvietim katrai lietai ir vajadzīgs saimnieks, – gan uzņēmumam, gan zemnieku saimniecībai, gan lopiņam, vēl jo vairāk – valstij. Jau mūsu senči zināja, ka kopus cūka nebarojas.

  Un vēl. Kāds vecs, gudrs vīrs man stāstīja: ja darba kolektīvā ir vairākas brašas sievietes un viņas savā starpā neplēšas, tad viņas nav veselas. Atliek domāt, ka Vienotības dāmas ir pie vislabākās veselības, un vismaz tas ir labi!

 11. un kā vienmer mazsvarigi bus fakti ko sarakste atklāj, bet ar troksni tiks meklēti kas, kur šo saraksti nopludinājis

Draugiem Facebook Twitter Google+