Latvijā
Sabiedrība

Puče: Biļetes vajadzēja bez maksas izdalīt Dziesmu svētku dalībniekiem60

foto- LETA

“Man šķiet, ka vajadzētu iet prom no šī stāsta par komerciju un par to, ka šis ir kapitālisms. Atceramies, ka tie ir pašdarbnieku kolektīvi – 45 000 cilvēku, kas no darba brīvajā laikā dara šo lietu no sirds. Vienkārša metode – paņemam visas šīs biļetes un nododam šiem 45 000 cilvēku,” žurnālists Armands Puče pauda RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, diskutējot par problēmām Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecībā.

Puče uzskata, ka veids, kā tiek runāts par Dziesmu svētkiem, ir jāmaina. Šie svētki būtu jāuztver kā vērtība: “Tas priekšstats par šo kultu ir absolūti greizs. Ejam prom no kaut kādas uzņēmējdarbības. Nākamībai tomēr vajadzētu padomāt par Dziesmu svētku kultu tā plašāk un dziļāk.”

Puče norādīja, ka Dziesmu svētkos, īpaši simtgadē, būtu jāslavē paši dalībnieki, nevis tie, kuri spējuši nopirkt biļetes. “Mums jāpadomā par to, kā mēs simtgadē vispār varējām neaizdomāties par to, ka tie, kas piedalās Dziesmu svētkos, ir jāizceļ priekšplānā. Tie ir varoņi, nevis tie skatītāji, kas skaļi plaudēs! 45 000 pašdarbnieku – tas ir fenomens, tas ir tas UNESCO mantojums, kas ir jāaizsargā,” viņš sacīja.

Puče atgādināja, ka dalībnieki svētkos piedalās brīvprātīgi. “Viņi svētkos piedalās tāpat, viņi nav saņēmuši ne graša. Dalībnieki ir veltījuši savu laiku. Viņi varēja iet uz bāru tajā laikā kaut ko darīt vai tamlīdzīgi…” Puče ir pārliecināts, ka dalībnieki, katrs saņemot 10, 8 vai 6 biļetes, būtu gandarīti un pagodināti un ka tā būtu laba atlīdzība viņu darbam. “Tā būs tā viņu artava, tā viņu valūta, kas nonāks viņu rokās. Viņi varēs saņemt gandarījumu. Tā būs viņu goda lieta – iedot biļeti skolotājai, vecmāmiņai, draugam vai draudzenei. Vajadzētu to visu pagriezt tā mīlīgāk.”

LA.lv