×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. novembris, 2014
Drukāt

Pūce: domāju, ka startēsim pašvaldību, Saeimas, gan EP vēlēšanās

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Latvijas attīstībai" valdes priekšsēdētājs Juris Pūce.

Partija “Latvijas attīstībai” būtu gatava startēt gan nākamajās pašvaldību, gan Saeimas vēlēšanās, kā arī 2019.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra jaunievēlētais partijas priekšsēdētājs Juris Pūce.

Jautāts, vai partija būs gatava startēt gan nākamajās pašvaldību, gan Saeimas vēlēšanās, Pūce paskaidroja, ka vēlēšanas ir process, kā partijai ir iespējams savas idejas realizēt praksē, tomēr tas nav vienīgais veids. “Mēs centīsimies panākt, lai mūsu idejas tiktu pieņemtas – un pieņemtas arī pirms vēlēšanām,” sacīja jaunais partijas vadītājs.

Tomēr Pūce domā, ka partija startēs gan pašvaldību, gan Saeimas vēlēšanās, kā arī 2019.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Tāpat jautāts, vai pēc neveiksmīgajiem rezultātiem partijas biedru skaits nav sarucis, Pūce atbildēja noliedzoši, papildinot, ka nav novērojama tendence, ka partijas biedri dotos prom – gluži otrādi ir iesniegumi par iestāšanos partijā. “Es raugos ļoti optimistiski uz partijas nākotni,” sacīja “Latvijas attīstībai” priekšsēdētājs.

Viņš arī pauda, ka ir jāinvestē arvien vairāk biedru piesaistē, un ja iepriekš partija vairāk gaidīja, ka Muhameds nāks pie kalna, tad tagad ir vajadzīgs, lai kalns nāks pie Muhameda. “Tiešām ir mērķis, lai 2018.gadā mums būtu 1000 partijas biedru, savukārt nākamgad jāpanāk, lai mums būtu 350 biedru,” pauda Pūce.

“Partijas semināros mums ir izskanējusi ideja par to, lai mēs izveidotu partijas biedru piesaistes mēnesi, kura laikā mēs organizētu kampaņas, kuru galvenais mērķis būtu panākt biedru skaita pieaugumu,” skaidroja Pūce.

Kā ziņots, par partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētāju kongresā šodien tika ievēlēts līdzšinējais partijas ģenerālsekretārs Pūce.

Pūces kandidatūra bija vienīgā, kas tika izvirzīta. Bija divi iesniegumi par Pūces izvirzīšanu – pirmajā Pūces kandidatūru izvirzīja Einars Repše, Edgars Jaunups, Liene Cakare, Rihards Pīks un Vladimirs Reskājs, kā arī Izolde Glavāne, Rūta Raginska-Repše, Inga Gailīte, Inese Drone un Jānis Liepiņš.

Par Pūci nobalsoja 107 kongresa delegāti no 110 klātesošajiem. Kopumā bija 108 vēlēšanu biļeteni.

Bijušais partijas vadītājs Repše pirms balsojuma norādīja, ka partijai būs labāk, ja jauni cilvēki būs ne tikai partijā, bet arī partijas valdē, līdz ar to Repše pats savu kandidatūru nevirzīja.

Pūce pirms balsojuma uzrunā sacīja, ka kandidatūras izvirzīšana viņam ir liels pagodinājums, tomēr nevarot teikt, ka tas viņam nebija līdz galam zināms.

Pūce uzsvēra, ka partijas dzīvē nākamie divi gadi nebūs tie vieglākie un ņemot vērā to, ka divus gadus nebūs vēlēšanas, arī mediju interese būs zema, ja vien partija nespēs parādīt sevi kā alternatīvu valdošai varai. Jaunievēlētais partijas priekšsēdētājs arī uzsvēra, ka nākotnē partijā vajadzētu pulcēt jau 1000 biedrus, jo “Latvijas attīstībai” jākļūst par lielu partiju. Tāpat jāveicina partijas nodaļu veidošana, stiprinot reģionālo pārklājumu.

Otrs virziens, kurā partijai būtu jāstrādā, ir radīt pašu spēcīgāko programmu, kas arī visspilgtāk jāprezentē. Visbeidzot Pūce sacīja, ka ir jārāda tāds piemērs, kas rosina pievienoties “Latvijas attīstībai”. Rezumējot Pūce uzsvēra, ka tic, ka “Latvijas attīstībai” būs iespējams izveidot par pašu drosmīgāko un drošāko partiju Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+