Latvijā
Novados

Pūce pieprasa Tukuma mēram skaidrojumus0


Juris Pūce.
Juris Pūce.
Foto: LETA/Paula Čurkste

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) pieprasījis paskaidrojumus Tukuma novada mēram Ērikam Lukmanam (“Tukuma pilsētai un novadam”) par likumam neatbilstošas vienošanās noslēgšanu ar kādu uzņēmumu, apejot likumā noteikto izsoles kārtību, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Ministrijā skaidroja, ka 2018.gada 5.jūlijā Tukuma novada dome, apejot likumā noteikto izsoles kārtību, pieņēmusi lēmumu par vienošanās slēgšanu ar uzņēmumu, kas paredzēja, ka pašvaldība apņemas atsavināt pašvaldībai piederošos nekustamos īpašumus par labu konkrētam uzņēmumam, kā arī apņēmās par pašvaldības līdzekļiem konkrētam uzņēmumam uzbūvēt piebraucamo ceļu.

Lukmans pēc prettiesiskā domes lēmuma parakstījis vienošanos ar uzņēmumu.

“Šī vienošanās neatbilst ne Publiskas personas mantas atsavināšanas likumam, ne Ministru kabineta noteikumiem, jo pamatā pašvaldībai ir tiesības pārdot pašvaldības nekustamo īpašumu un piešķirt pašvaldības nekustamā īpašuma apbūves tiesības tikai izsolē,” skaidroja ministrijā.

Savukārt šī gada 8.augustā Lukmans vienpersoniski parakstījis papildu vienošanos ar uzņēmumu, kas paredz apbūves tiesību termiņa pagarināšanas svītrošanu, kā arī, iespējams, apzinoties domes pretlikumīgi pieņemto lēmumu, grozīja vienošanos, paredzot izsoli par minētajiem pašvaldības nekustamajiem īpašumiem un tiesības konkrētam uzņēmumam piedalīties izsolē.

Saskaņā ar likumu, tikai pašvaldības dome pēc būtības var izskatīt un pieņemt lēmumu par pašvaldības nekustamā īpašuma atsavināšanu vai zemesgabala apbūves tiesību piešķiršanu, kā arī tā grozīšanu.

Saistītie raksti
Domes priekšsēdētājam septiņu dienu laikā pēc tam, kad saņemts ministra pieprasījums, ir pienākums sniegt rakstveida paskaidrojumu.

Ja domes priekšsēdētājs nepildīs likumos noteiktos pienākumus, ministrs, pēc tam, kad ir saņemts priekšsēdētāja paskaidrojums, ar motivētu rīkojumu var atstādināt viņu no amata pienākumu pildīšanas.

LA.lv