Ekonomika
Bizness

Pūce sola jaunu atkritumu apsaimniekošanas regulējumu0


Juris Pūce
Juris Pūce
Ekrānuzņēmums no “RīgaTV 24” video.

Ārkārtas situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izmantos, lai izstrādātu un iesniegtu atkritumu apsaimniekošanas normatīvā regulējuma grozījumus, kas nākotnē nodrošinātu konkurenci atkritumu apsaimniekošanas jomā, šorīt intervijā Latvijas Radio pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

“Mēs no ministrijas puses izmantosim ārkārtas situāciju kā iespēju virzīt atkritumu apsaimniekošanu regulējošajos normatīvajos aktos tādas izmaiņas, kas gan nodrošinātu konkurences vidi, gan arī nodrošinātu atkritumu apsaimniekošanu pēc šī trīs mēnešu [ārkārtas situācijas] perioda,” solīja Pūce.

Vaicāts, vai tas nozīmē, ka pēc VARAM istrādāto grozījumu pieņemšanas un stāšanās spēkā neviena pašvaldība vairs nevarēs slēgt līgumus par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem, Pūce atbildēja, ka “kā vienmēr Latvijā visvairāk uztraucas par lietām, kas notiek Rīgā,” lai gan Siguldā ir noslēgts publiskās-privātās partnerības līgums par atkritumu apsaimniekošanu uz 30 gadiem ar vienu komersantu un Konkurences padome (KP) to ir akceptējusi. Ministrs gan šādu situāciju neuzskatot par normālu.

“Es uzskatu, ka atkritumu saimniecībā vajadzētu būt iespējai pastāvēt reālai konkurencei pakalpojumu sniedzēju starpā, bet šis jautājums ir jāatrisina ar likuma palīdzību,” norādīja Pūce.

Viņš piebilda, ka iecerētās normatīvā regulējuma izmaiņas neattieksies tikai uz Rīgu, bet arī citām pašvaldībām. “Tas ir nopietns jautājums. Šis nav jautājums, kas jau ir gatavs kā likuma priekšlikums, mums ir jāpiestrādā, jāpadomā,” rezumēja Pūce.

Kā ziņots, vairāki politiķi šonedēļ publiski pauda nepieciešamību labot Atkritumu apsaimniekošanas likumu, atsakoties no tajā iekļautās iespējas ļaut pašvaldībai nodot atkritumu saimniecību vienam uzņēmumam uz laiku līdz 20 gadiem.

Valdība trešdien ārkārtas sēdē atbalstīja VARAM sagatavoto rīkojuma projektu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā. Ar valdības rīkojumu Rīgas domei uzlikts par pienākumu vienoties ar tiem komersantiem, kas apliecinājuši gatavību nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, par pakalpojumu sniegšanas turpināšanu no 15.septembra, ievērojot visus tos administratīvos un finansiālos nosacījumus, balstoties uz kuriem jau patlaban ir noslēgti līgumi starp esošajiem komersantiem, pašvaldību un Rīgas atkritumu radītājiem, proti, Rīgas iedzīvotājiem un juridiskām personām.

Saistītie raksti
Vai Rīgā neizaugs atkritumu kalni?

Tāpat tiek uzdots līdz 13.septembrim izsludināt un noslēgt sarunu procedūru, lai nodrošinātu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tajā Rīgas pilsētas administratīvās teritorijas daļā, kurā, komersanti nav gatavi nodrošināt pakalpojumu sniegšanu pēc 14.septembra.

Tas nozīmē, ka sarunu procedūra jāveic par teritoriju, kas aptver aptuveni 12% Rīgas.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
20 reizes nedēļā dažādu darbu laikā tiek pārrautas elektrolīnijas
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
5 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Ielu tīrāmo mašīnu ražotājs “Bucher Municipal” piedzīvo strauju izaugsmi
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Rīgas lidostā aiz taksometru “zelta joslas” – viss pa vecam vai situācija uzlabojusies? 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība: prognoze 7 dienām
5 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Pie Āfrikas krastiem pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim “Ance”
7 stundas