Latvijā
Politika

Pūce šonedēļ tiksies ar 22 pašvaldībām, lai apspriestu teritoriālo reformu0


Juris Pūce.
Juris Pūce.
Foto: LETA/Paula Čurkste

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un ministrs Juris Pūce (AP!) šonedēļ dosies reģionālajās darba vizītēs uz Jēkabpili, Rēzekni, Ludzu, Balviem un Madonu, kur turpinās konsultācijas ar pašvaldību deputātiem par pašvaldību reformu, portālam “La.lv” pavēstīja VARAM ministra Pūces padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Agnese Vārpiņa.

Apspriešana Jēkabpils Tautas namā ar Aknīstes novada, Jēkabpils pilsētas un Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadu deputātiem norisināsies 19.jūnijā plkst.10.00. Tajā pašā dienā plkst. 15.00 konsultācijas turpināsies Rēzeknes pilsētas domē, tiekoties ar Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes novada un Viļānu novada pārstāvjiem.

Diskusijas par reformu Ciblas, Kārsavas, Ludzas un Zilupes novadiem notiks Ludzas Tautas namā 20.jūnijā plkst.10.00, bet Balvu Valsts ģimnāzijā plkst.15.00 – par Baltinavas, Balvu, Rugāju un Viļakas novadiem. Savukārt 21.jūnijā plkst.10.00 Madonas kinoteātrī “Vidzeme” ministrs tiksies ar Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Madonas un Varakļānu novadu deputātiem.

Uz konsultācijām aicināti visu iepriekšminēto pašvaldību deputāti. Tajās piedalīsies ministrs Juris Pūce, valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš un ministrijas pieaicinātais eksperts, uzņēmuma “Jāņa Sēta” galvenais redaktors, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.

Pūce norāda: “Administratīvi teritoriālā iedalījuma modelis apspriests ar gandrīz pusi no pašvaldībām. Kopumā vērtēju šīs sarunas kā produktīvas. Argumentējot ministrijas piedāvāto modeli, sniedzam plašu apkopojumu par katras pašvaldības ekonomisko un demogrāfisko stāvokli un iespējām nākotnē, kas ļauj uz sevi tām raudzīties plašākā kontekstā. Latvija ir mūsu kopīga valsts- gan nacionāla līmeņa, gan vietējo pašvaldību politiķu, gan valsts, gan pašvaldību pārvaldes atbildība, cik labi saimniekojam savā valstī. Ticu, ka mums visiem kopā izdosies tāda reforma, kas kalpos par pamatu valsts izaugsmei, būs ieguvums mūsu iedzīvotājiem, un kalpos kā platforma valsts un pašvaldību tīkla sakārtošanai jebkurā nozarē.”

Noslēdzot pirmssvētku nedēļu, VARAM būs tikusies ar 55 no 114 novadu un pilsētu pašvaldību deputātiem.

Nākamās konsultācijas ar pašvaldībām turpināsies 17.jūlijā Talsos. Turpmāko konsultāciju datumi un laiks skatāms ministrijas mājaslapā.

Saistītie raksti

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Studiju kredīti kļūs pieejamāki, bet mazāk cerību uz parāda dzēšanu
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1889. gada 17. jūlijā. Valmieras ķibeles
8 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1919. gada 17. jūlijā
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Paziņo par būtiskām satiksmes izmaiņām uz Vidzemes šosejas pie Sēnītes
6 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Meiteni iespiež starp automašīnām 1
11 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs, kad… 1
1 stunda