×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. augusts, 2013
Drukāt

Pūcem disciplinārlietā izsaka aizrādījumu par labas pārvaldības principu neievērošanu

LETALETA

Pret Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāru Juri Pūci ierosinātā disciplinārlieta ir noslēgusies, un viņam izteikts aizrādījums par labas pārvaldības principu neievērošanu, informēja EM.

 

“Disciplinārlietas izmeklēšanai izveidotā komisija ir pabeigusi darbu un secinājusi, ka organizējot iepirkumu neatkarīgam auditam par elektroenerģijas obligātā iepirkuma tiesību piešķiršanas lēmumiem, Pūce ir rīkojies pretēji labas pārvaldības principiem, nav kvalitatīvi izpildījis [ekonomikas] ministra [Daniela Pavļuta] doto uzdevumu, kā arī nav pienācīgi izvērtējis interešu konflikta un objektivitātes riskus, jo audita iepirkuma organizēšanu un metodoloģijas saskaņošanu nodeva izpildei EM departamentam, kuru darbinieku pieņemtie lēmumi būtu audita objekts,” norādīja ministrijā.

Komisija secinājusi, ka Pūce ir izdarījis civildienesta ierēdņu disciplināratbildības disciplinārpārkāpumu, bet tas nav radījis nelabvēlīgas sekas vai citu personu tiesību apdraudējumu, kā arī audits veikts kvalitatīvi. Attiecīgi komisijas lēmums ir beigt disciplinārlietu, izsakot aizrādījumu par labas pārvaldības principa neievērošanu, organizējot iestādes iekšējo darbu ministra uzdevuma efektīvai īstenošanai.

Savukārt Pavļuts intervijā informācijas portālam “Baltic Business Service” atzīmēja, ka konkrēto jautājumu ir pārrunājis ar ministrijas valsts sekretāru. “Esam šo jautājumu pārrunājušu, jo uzskatīju, ka vajag šo lietu pārrunāt pirms tiek pieņemts jebkāds lēmums.(..) Kopumā kaitējums nav nodarīts,” teica ministrs.

Viņš arī atzinīgi novērtēja Pūces darbu ministrijas centienos novērst elektroenerģijas sadārdzināšanās riskus.

“Tāpat novērtēju, ka Pūces kungs mērķtiecīgi strādā, atbalstot mūsu deklarēto virzību uz subsīdiju efekta mazināšanu. Nekad neesmu slēpis, ka uzskatu Pūces kungu par spējīgu cilvēku – jautājumus ir bijis par to, vai darbojamies vienā virzienā. Tagad man liekas, ka tas notiek,” sacīja Pavļuts.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijā bija pārstāvji no Finanšu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ārvalstu investoru padomes Latvijā, Valsts kancelejas, kā arī neatkarīgs eksperts valsts pārvaldes jautājumos. Novērotāja statusā komisijā bija pārstāvis no “Sabiedrības par atklātību “”Delna””.

Ekonomikas ministrs šā gada 26.aprīlī ierosināja disciplinārlietu pret Pūci. Sākotnēji to bija plānots izmeklēt mēneša laikā ‒ līdz 26.maijam, bet vēlāk termiņu pagarināja līdz 20.jūnijam un pēc tam – līdz 20.jūlijam.

Pavļuts februāra beigās uzdeva līdz 2013.gada 1.aprīlim veikt dienesta pārbaudi par komersantiem piešķirtajām elektroenerģijas obligātā iepirkuma tiesībām kopš 2012.gada 28.augusta, kad valdība nolēma apturēt jaunu tiesību piešķiršanu vismaz līdz 2016.gadam. Dienesta pārbaudes laikā komisijai bija jāizvērtē EM administratīvās vadības pieņemto lēmumu likumība un jāsniedz ministram slēdziens ar rekomendācijām par nepieciešamo rīcību.

Pūce EM valsts sekretāra amatā strādā kopš 2010.gada 8.februāra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+