×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. marts, 2012
Drukāt

«Pucēs» Rīgas zaļo rotu


parks_leta

Jaunu zaļo zonu izveide, koku sakopšana un meliorācijas grāvju tīrīšana – tie visi ir darbi, kuru veikšanai galvaspilsētā akceptēta līdzekļu piešķiršana.
 Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja apstiprinājusi Vides aizsardzības fonda pirmās kārtas projektus, kopumā – 51, par kopējo summu Ls 410 795.

 

Komitejas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko norāda – visi projekti tiešā veidā saistīti ar vides saglabāšanu un aizsardzību, turklāt ņemtas vērā arī rīdzinieku vēlmes. “Vairākās vietās tiks tīrīti meliorācijas grāvji, atbalstīsim arī Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 100 gadu jubilejas pasākumus,” norāda Vjačeslavs Stepaņenko.

Jau zināmas konkrētas vietas, kurās notiks sakopšanas darbi: tīrīs Sarkandaugavas grāvi Duntes ielā 19a, grāvjus Maskavas ielā – teritorijā starp Maskavas ielu 322d un Maskavas ielu 326, Kleistu ielā virzienā no centra aiz Apakšgrāvja ielas, grāvi Kārļa Ulmaņa gatvē no veikala “Centrex” līdz Priedaines ielai, grāvi Vestienas ielā pie ēkas nr. 49, Eduarda Šmita ielas grāvjus, Akāciju ielas grāvi posmā no Zolitūdes ielas līdz Anniņmuižas ielai, Lāčupīti pie Buļļu ielas. Nojauks arī bebru aizsprostus Langas un Piķurgas upē, kā arī pabeigs Māras dīķa krastu nostiprināšanu.

Tāpat atbalstu guvuši Austrumu izpilddirekcijas projekti par publisko zaļo zonu tālāku labiekārtošanu. Paredzēts izgatavot un uzstādīt jaunus soliņus Pļavnieku zaļajā birzī, kas veidojas par jaunu parku. Plānots labiekārtot arī Krīdenera dambi no Krasta ielas līdz Dunavas ielai. Pļavnieku birzī, Daugavas promenādē Ķengaragā, pilsētas centrā tiks izvietotas jaunas atkritumu urnas.

Vairāki projekti iecerēti, lai sakoptu Rīgā augošos kokus. Kokkopji arī šogad sakops liepu aleju Āgenskalna un Melnsila ielā pie Āgenskalna ģimnāzijas. Savulaik šie koki bija nepareizi apgriezti, bet ar vairākkārtēju cirpšanu tos izdevies atjaunot, un tagad aleja vizuāli ļoti veiksmīgi iekļaujas pilsētvidē. Jūgendstila kvartālā šogad tiks turpināta polardētu vainagu izveidošana Holandes liepām, lai tās gan labi izskatītos, gan ļautu saskatīt jūgendstila ēkas. Speciālisti sakops koku vainagus arī citviet pilsētā, tostarp I un II Meža kapos. Plānots veidot arī jaunus apstādījumus Bolderājā, pie lidostas “Spilve”, labiekārtot rotaļu un sporta laukumus.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.5
Alūksne +21.9
Daugavpils +21.5
Saldus +21.7
Liepāja +15.5
Jelgava +20.4
Ventspils +13.6
Limbaži +21
Madona +23.8
Rēzekne +21.7
Draugiem Facebook Twitter Google+