×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Pūčulēns gādās par lasītprieku mazajiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gaismas pilī trešdien ar bērniem veltītu pasākumu atklāta lasīšanas programma “Grāmatu starts”, pastāstīja LNB Atbalsta biedrības (LNBAB) pārstāve Sanita Kitajeva.

Atklāšanā mazie lasītāji satika programmas simbolu – mazo zinātkāro Pūčulēnu, kurš iepazīstināja bērnus ar aizraujošo grāmatu pasauli, bibliotēku un aicināja uz radošām nodarbēm.

“Grāmatu starts” ir lasīšanas veicināšanas programma bērnudārza vecuma bērniem. To radījis LNB Bērnu literatūras centrs, lai grāmatas būtu pieejamas ikvienam, lai veicinātu pašos mazākajos bērnos interesi par lasīšanu un “parādītu ceļu” uz bibliotēku. Ar LNBAB palīdzību programmu šogad uzsāk 14 Latvijas bibliotēkas.

LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova par programmu stāsta: “Mēs gribam iepazīstināt ar grāmatām, kas spēj aizraut mūsu bērnus, lai viņi tās lasītu jau no mazotnes nevis tāpēc, ka tā vajag vai pieaugušie tā grib, bet tāpēc, ka tas ir interesanti. Mēs gribam, lai jaunie vecāki atgrieztos bērnībā un kopā ar saviem bērniem piedzīvotu skaistus kopābūšanas brīžus.”

Savukārt LNBAB valdes priekšsēdētāja Undīne Būde, priecājoties par jaunās programmas sākumu, atgādināja arī, ka tai nepieciešams atbalsts, lai aptvertu pēc iespējas plašāku loku: “Vēlamies aicināt ikvienu, kuram rūp jaunie lasošie, pasauli izzinoši un patstāvīgi domājoši Latvijas pilsoņi, piedalīties “Grāmatu startā” ar savu ziedojumu, lai katrs jaunais lasītājs saņemtu savu Pūčulēnu un augtu kopā ar to brīnuma gaidās, sirds gudrībā, zinātkārē un patstāvībā. Paldies visiem, kuri jau ir atbalstījuši “Grāmatu startu” un kuri to darīs nākotnē.”

Projekta laikā ģimenes, kurās aug trīs gadus veci bērni, tiek aicinātas uz pirmo tikšanos ar bibliotēku. Ģimenei kopā ar mazuli ierodoties bibliotēkā, to sagaida bibliotekārs un iepazīstina ar bērnu stūrīti un bērna vecumam piemēroto literatūru un izglītojošām spēlēm. Tikšanās noslēgumā katrs bērns saņem “Grāmatu starta” komplektu: mugursomu, lasāmgrāmatiņu un rotaļlietu – projekta simbolu pūčulēnu, kā arī brošūru vecākiem par kopā lasīšanu un bērnu lasītprieka veicināšanu. Saņemtā dāvana atgādinās par viesošanos bibliotēkā un aicinās to apmeklēt biežāk.

2014. un 2015. gadā programmā plānots iesaistīt ap 700 bērnus 14 Latvijas pilsētās: Bauskā, Baložos, Cēsīs, Gulbenē, Kuldīgā, Kursīšos, Limbažos, Ludzā, Ogrē, Pūrē, Preiļos, Talsos, Valmierā un Rīgā. Mērķis nākamajos gados ir iedibināt šo lasīšanas veicināšanas programmu visā valstī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+