×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Puertoriko paziņo par nespēju atmaksāt 72 miljardu dolāru parādu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ar ASV asociētā valsts Puertoriko nespēj atmaksāt savu parādu aptuveni 72 miljardu ASV dolāru (64 miljardu eiro) apmērā, laikrakstam “New York Times” paziņoja Puertoriko gubernators Alehandro Garsija Padilja.

“Šis parāds nav atmaksājams. Cita varianta nav. Es gribētu, lai būtu vieglāks variants. Tā nav politika, tā ir matemātika,” sacīja gubernators.

Garsija Padilja un viņa personāla augsta ranga pārstāvji pagājušonedēļ sniegtā intervijā pavēstīja laikrakstam, ka Puertoriko mēģinās panākt atlaides parāda atmaksas ziņā no, iespējams, visiem kreditoriem.

Laikraksts ziņoja, ka šīs atlaides varētu ietvert dažu parāda maksājumu atlikšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai pagarinātu atmaksas grafiku.

Pēdējo 10 gadu laikā Puertoriko parāds ir divkāršojies, un investori arvien vairāk ir satraukti, ka tās valdībai pietrūks naudas.

Ir gaidāms, ka Puertoriko gubernators pirmdienas vakarā nāks klajā ar televīzijas pārraidītu uzrunu par parāda problēmu.

Puertoriko kā asociēta valsts nevar iesniegt bankrota pieteikumu, tātad maksātnespēja būtu problēma, kuras atrisināšana būtu gadiem ilga.

Laikraksts piebilda, ka Puertoriko ir lielāks pašvaldību obligāciju parāds uz vienu iedzīvotāju nekā jebkuram ASV štatam. Puertoriko ir 3,6 miljoni iedzīvotāju.

Puertoriko finanšu problēmas ir satricinājušas lielo ASV pašvaldību obligāciju tirgu, sevišķi pēc Detroitas pilsētas 2013.gadā pasludinātā bankrota.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+