×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

Puikas cīņa

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirms dažiem gadiem izdotas un godalgotas grāmatas “Septiņas minūtes pirms pusnakts” ekranizācija ir spāņu režisora H. A. Baijonas jaunākais kinodarbs, aktierrindās pulcinot arī Felisitiju Džonsu, Liamu Nīsonu un Sigurniju Vīveri, bet galveno lomu uzticot fantāzijas filmā “Pens: Piedzīvojumi Nekurnekadzemē” debitējušo Lūisu Makdugalu.

Britu bērnu literatūras tradīcijas nenoliedzami atstājušas milzīgu ietekmi uz kino, kura galvenais skatītājs ir bērns, un ne tikai pēdējos gados pieaugšanas stāsti atklāti bez cakām, tādējādi lielā ekrāna pieredzē ievijot reālās dzīves skarbumu. Taču ar to nav gatavs samierināties divpadsmitgadīgais Konors, kuru skolā apceļ, kura vecmāmiņa nav viņa mīļākais sarunu biedrs, kura šķirtais tēvs nu dzīvo Amerikā un rūpējas par citu ģimeni, bet māti nomocījusi neārstējama slimība. Lai aizbēgtu no realitātes, viņš atrod veidu, kā paslēpties no skarbās pasaules, un tā ir fantāzijas zeme, kurā valda savi likumi un kurā mīt briesmonis, kurš katrā tikšanās reizē Konoram atklāj vienu pasaku.

Spānijā, kur šī filma jau divas nedēļas tiek demonstrēta kinoteātros, Baijonas lente savākusi rekordlielu kasi, un maz ticams, ka iespaidīgi finansiālie panākumi to nepavadīs citās valstīs. Tās vizuālais izpildījums ir nevainojams, arī par spriedzes noturēšanu režisors ir labi parūpējies – viņa iepriekšējā filma “Neiespējamais” (2012) ar Jūenu Makgregoru un Naomi Votsu galvenajās lomās bija veidota pēc patiesiem notikumiem –, un gājis pa to ceļu, kas vienotā sistēmā savedis kopā pieaugšanas stāstu, šausmas, drāmas elementus un mazliet arī no šausmu un fantāzijas kino. Un, ļaujoties arī sentimentam, kā arīdzan specefektu plašajam klāstam, Baijonas filma mazliet līdzinās Giljermo del Toro ekrāna fantāzijām, kas, spēlējoties ar šķietami labi zināmām detaļām, sniedz pārliecinošu kino baudījumu, kas tik bieži, pametot kino zāli, izpaliek.

 

UZZIŅA:

“Septiņas minūtes pēc pusnakts”/”A Monster Calls”

ASV, Spānija, Lielbritānija, 2016.

Režisors: H.A. Baijona

Lomās: Lūiss Makdugals, Felisitija Džonsa, Tobijs Kebels, Sigurnija Vīvere, Liams Nīsons, Džeraldīne Čaplina

No 21. oktobra “Kino Citadele”, “Cinamon”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+