×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Puikas piedzīvojumi. “Pens: Piedzīvojumi Nekurnekadzemē”

PitersPens

Kino versiju, kas noticis ar pieaugt negribošo zēnu Pīteru Penu pirms notikumiem, kurus atklājis Dž. M. Berijs, uzņēmis anglis Džo Raits, kurš pazīstams kā autors filmām “Lepnums un aizspriedumi”, “Piedošana” un “Anna Kareņina” ar Keiru Naitliju galvenajā lomā. Aristokrātiskas kaislības nomainījis pret piedzīvojumiem un lomās pieaicinājis arī Hjū Džekmenu, Rūniju Maru, Amandu Seifrīdu un Geretu Hedlundu, viņš milzu budžeta iespējamam kases grāvējam gan piekarinājis tukša būkšķa birku, kura vizualizācija līdzinās virknei krāšņu videoklipu.

Dažas dienas vecu puisēnu uz bērnunama kāpnēm atstāj jauna sieviete, uz atvadām solīdama viņu vienmēr mīlēt. Iet gadi, un 12 gadus vecais Pīters, kurš nav atmetis cerību satikt savu mammu, ir kļuvis par nejaukās māsas Bārnabasas upuri, taču ik brīdi, ticis projām no viņas modrajām acīm, puisēns atkal un atkal ienirst fantāzijas pasaulē, kas sola spilgtas krāsas, krāšņus piedzīvojumus un lieliskus draugus. Un viņš nonāk Nekurnekadzemē, kurā valdnieka lomu pašrocīgi sagrābis Melnbārdis, un piedzīvojumi, kuros ir vieta pat “Nirvana” un “The Ramones” dziesmām, var sākties.

Stāstam par Pīteru Penu un viņa piedzīvojumiem savulaik ķēries klāt gan Volts Disnejs, gan arī Stīvens Spīlbergs – “Āķi” gan par veiksmi nevar nodēvēt –, un biogrāfiskajā filmā “Meklējot Nekurzemi” ar Džoniju Depu un Keitu Vinsletu galvenajās lomās tiek atklāts, kā tapa notikumi, kas plaši aprakstīti Berija grāmatas lapās, taču Džo Raitam bija salīdzinoši brīvas rokas jauna stāsta vizualizēšanā. Leļļu teātra īpašnieku dēls par Pīteru sajūsminājies jau bērnībā, taču savas atmiņu fantāzijas Raits atklājis tehniski nevainojami, taču bez sirds, tā savas bērnības tēliem izdarot lāča pakalpojumu.

Starp pirātiem, iezemiešiem, vēl arī laumiņām un pat nārām – modele Kara Delaviņa pat trīskāršota vēl iespaidīgākam efektam –, kā arī trīs brīnišķīgām animētām epizodēm, ar atsaucēm uz vācu ekspresionismu un Holivudas dēku kino – jo īpaši Indianas Džona sēriju –, Džo Raits risina stāstu, kurā galvenā loma iedalīta debitantam no Austrālijas Levijam Milleram, kurš no simtiem puiku izvēlēts par Pītera iemiesotāju. Amerikas Kinoakadēmijas nominants un “Tony” balvas ieguvējs Hjū Džekmens, pārņēmis lomu no oskarotā spāņa Havjera Bardema, Melnbārža lomā ielicis divsejaino Jānusu, kura vizuālais tēls ir kā punkts uz “i” postmodernās kultūras kontekstā, un Rūnija Mara, Holivudas “Meitene ar pūķa tetovējumu”, tērpusies krāsainos kankariņos, iejūtas lomā, kuras atveidošana aktierkomandas atlasītājiem jau sagādājusi apsūdzības rasismā. It kā lieliski priekšnosacījumi, taču “Pens: Piedzīvojumi Nekurnekadzemē” nav sasnieguši to mērķi, kas izdevās Berijam, un par klasiku nekļūs.

“Pens: Piedzīvojumi Nekurnekadzemē” (“Pan”), ASV, Lielbritānija, Austrālija, 2015.

Režisors: Džo Raits

Lomās: Levijs Millers, Hjū Džekmens, Gerets Hedlunds, Rūnija Mara, Amanda Seifrīda, Adels Ahtars, Kara Delaviņa, Keitija Bērka

No 9. oktobra ”Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+