Dabā
Zaļā dzīvošana

Puiku mazu un novārgušu atrada pludmalē. Nu tas ir kļuvis par kārtīgu roņuvīru!0

Publicitātes foto

Šo ceturtdien, 29. martā plkst. 13.00 Rīgas Zooloģisko dārzs aicina svinēt roņa Puikas 20. dzīves un darba jubileju.

Jau pagājuši 20 gadi, kopš tālajā 1998. gada pavasarī Latvijas piekrastē parādījās mazs un novārdzis balts ronēns. Ar gādīgām rokām mazais dzīvnieks nonāca Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kur darbinieki pielika visas pūles, lai ronēns atgūtu veselību un pieņemtos svarā. Nu tas ir kļuvis par kārtīgu roņuvīru labākajos gados, tāpēc 29. martā Rīgas Zooloģiskajā dārzā tiks svinēta Puikas dzimšanas diena.Pasākuma laikā Jubilārs arī apsolījis sniegt nelielu priekšnesumu sveicējiem.

Galerijas nosaukums

Tā kā ronis Puika savulaik tika atrasts Latvijas pludmalē, tad jubilejas reizē sveicējiem arī atgādinās par to, ko darīt vai nedarīt ar piekrastē atrodamiem maziem roņu bērniem. Pasākumā piedalīsies arī Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti, kuri ikdienā saņem zvanus par nelaimē nonākušiem ronēniem, izvērtē nepieciešamo palīdzību un, vajadzības gadījumā, transportē ronēnus uz Zooloģisko dārzu.

Ronis Puika ir dzimis Baltijas jūrā 1998. gada pavasarī. Kā novārdzis mazulis tas tika nogādāts Rīgas Zoodārzā. Pateicoties darbinieku pūlēm, tas atveseļojās un atkopās. Tā kā zoodārzā tolaik dzīvoja ronene Lāce, tad Puika, kopā ar divām bēdumāsām Ezi un Rumbu palika dzīvot tepat. Kad atklāja jauno roņu un ūdensputnu kompleksu pie ieejas, roņi pārcēlās uz dzīvi jaunajos apartamentos. Puikam ir trīs pēcnācēji. Meita Apolonija piedzima 2004. gadā, dēls Puzis saules gaismu ieraudzīja 2008. gadā. Trešais mazulis Ventiņa piedzima 2017. gadā.

LA.lv