×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. jūnijs, 2013
Drukāt

Puišeļi Vons un Ouvens


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kaut arī 18 miljoni dolāru pirmajās izrādīšanas dienās nudien nav nekāds rekords, šādu summu savākusi komēdija „Praktikanti”, kurā galvenās lomas atveido Vinss Vons un Ouvens Vilsons.


 

Kaut arī Vinss Vons stāstu, kas vēlāk pārtapa par komēdijas „Praktikanti” scenāriju, sarakstīja, aizdomājoties par krīzi, kas bija aptvērusi visu Ameriku, darba meklētājiem viņa utopiskā ideja nekādi nepalīdzēs, jo filmā epizodi pēc epizodes rindās kārtojas nesmieklīgi joki, pret skatītāju ne īpaši godīgs aktieriskais sniegums un sižetiskais karkass, kura fināls ir vairāk nekā nojaušams. Taču šī brīža Holivudas komēdiju prinči Vinss Vons un Ouvens Vilsons, šķiet, par to daudz nebēdā un, iespējams, cierē jau uz nākamo projektu, kurā abi varētu strādāt, tādējādi turpinot komerciāli veiksmīgo taciņu, ko abi plecu pie pleca ieminuši jau iepriekšējos kopdarbos „Nelūgtie viesi” un „Stārskijs un Hačs”.

Billijs un Niks ir labi draugi, kuri arī kopā strādā, taču kādā dienā, kas sola piepildīt viņu lielo sapni, abu dzīves sagriežas kājām gaisā un viņi kļūst par bezdarbniekiem. Ne uz ilgu laiku, tiesa, jo Niks sāk strādāt māsas drauga matraču tirgotavā, bet Billijs, sērfojot internetā, izdomā ģeniālu plānu, kā arī turpmāk nodarboties ar sirdij ko tuvu. Nu, ne gluži, jo ar internetu abi četrdesmitgadnieki nav īpaši tuvās attiecībās, taču tas nekavē viņus pieteikties „Google” praktikantu rindās, un pārbaudes laika beigās, iespējams, arī pievienoties šīs kompānijas darbinieku ordai.

Kā lieli un vēl joprojām nepieauguši bērni – ar ne īpaši adekvātu pasaules uztveri, jokiem un neko nesaprotot no pārējo kandidātu prasmēm – Billijs un Niks cenšas stīvēties pretī skolu un augstskolu beidzējiem, kuri ir apbruņojušies ar zināšanām par moderno tehnoloģiju pasauli un komunikāciju tajā, un ir daudz pārliecinošāki kandidāti „Google” vadības acīs,

taču, protams, par uzvarētājiem kļūst arī abi tirliņi, jo, redz, dzīves laikā gūtā pieredze, prasme daiļi vāvuļot un neapzināta ignorance pret apkārtējo izsmiešanu viņiem liek sasparoties un vismaz reizi dzīvē ko izdarīt līdz galam. Morāles un prātuļojumu glazūrā, „Praktikanti” nudien nav labākais ieraksts ne Vona, ne Vilsona filmogrāfijā, kamēr Kanādā dzimušais Holivudas komēdiju režisors Šons Levijs var priecāties, ka jau kārtējā viņa filma ar dāsnu zaļu papīrīšu kaudzi attaisnojusi viņa prasmes studijas bosu acīs.

 

UZZIŅA:

„Praktikanti”/”The Internship”

ASV, 2013.

Režisors: Šons Levijs

Lomās: Vinss Vons, Ouvens Vilsons, Roza Bairna, Džons Gudmens, Džesika Šora

No 14. jūnija „Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino”

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+