×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Ko spēj mītiņotājs parastais – puisis ar ermoņikām un dūšu (22)

Foto LETAFoto LETA

Ansis Ataols Bērziņš

Mītiņot Latvijā drīkst tikai organizēti. Vai četru sabiedrisko attiecību firmu nodrošinātā pasākumā vai autobusiem atvedot “Saskaņas” rokaspuišus, kas maskēti par arodbiedrības malačiem.

Labā sabiedrība aizvien rāda raižpilnu vaigu, kad satrunējušos režīmos, korupcijas saēstās valstīs izrēķinās ar “citādi domājošiem”, sit pipkām, sviež cietumos. Atgādināsim uz mata līdzīgus apstākļus kādā demokrātiskā zemē pirms astoņiem gadiem. Pie varas bija negodīgās vēlēšanās noformēta valdība, kur KNAB vainīgās partijas sodīja ar miljonu summām par krāpšanos ar pozitīvisma kampaņām. Cilvēki aizgūtnēm vārījās par politiķu pērkamību, ignoranci pret vēlētājiem, un šie šleseristi, šķēlisti, pārējie tumsas spēki uzskatīja, ka tautas dzīvošanai jānotiek pēc viņu prāta. Nemākulīgā vadībā Latvija smagi strandēja ekonomiskā krīzē un atradās bankrota priekšā. Glābjoties bija spiesta aizņemties līdzekļus no SVF, PB, no daudz prasmīgāk pārvaldītās Igaunijas. Kad Latvijas finanšu ministrs par latu sāka uzpirkt brūkošas bankas bija skaidrs, ka gāzi grīdā spiedēji valsti nodzīvojuši līdz kliņķim, un cilvēki karikatūrisko pārvaldi citādi nedēvēja kā par mafiju.

Gluži pamatoti veidojās plaisa un konfrontācija starp varu un tautu. Pilsoņi ar pašcieņu un stāju nevēlējās, ka tēviju pārvalda mēra sajūtu zaudējuši mafiozi. Sašutums izvirda 13. janvāra demonstrācijā, kur Saeimai kā varas patvaļas simbolam izsita logus, pabojāja fasādi. Notikums nosvērtiem latviešiem it kā pretdabisks. Kā šādos protestos gadās, pilsoniski aktīviem tūkstošiem pieklīda antisabiedriski elementi, miera jaucēji kumeļa prātā un traumētu psihi. Tautas dusmu izlaušanās ne vienmēr ir juridiski korekta. Taču Rīgā pēc 13. janvāra sākās varas agonija, uzticību zaudējušie politiķi saprata, ka tiem dots ierobežots laiks mantu aizvākšanai no Jēkabielas nama. Pēdējā brīdī, nobijušies kā diegi, svaidīto deputātisko rumpju aizsardzībai izsauca pusarmiju un norobežojās no tautas, bloķējot pieejas Saeimai ar metāla sētām. Nākamajās vēlēšanās ar biļeteniem kā bruģakmeņiem no politiskās aprites izsita visvairāk vainotās partijas TP un LPP. Lai kā pārģērbtos “tiesiskuma un labas pārvaldības kolosi” un stabilitātes garanti, tie vairs nespēja ielīst pie amatiem un silēm, kur veģetējuši. Vēlētāji sašmucējušos spēkus nogādāja šrotā un ilgi nevarēja nomierināties, kāpēc dažs labs par sastrādāto nesēž būrī.

Režīms savlaicīgi bija spēris asimetriskus soļus 13. janvāra demonstrantu vajāšanai, mītiņotājus uzrādot kā pūli nobristos apavos, deklasētus nekārtību cēlājus, kas citu nav pelnījuši kā apsūdzēto solu un restes. Publiku pārliecināja aplaudēt, ka noziedzniekus nogādās kūdras rakšanā vai akmeņlauztuvēs. Demonstrantu vajāšanai no ķēdes palaida policijas suņus, piesaistīja milzu resursus, vienā maisā ķerot akmeņu sviedējus ar šnabenes izlaupītājiem. Prokuratūra, tiesa paklausīgi gadiem piedalījās politiķu uzspiestā farsā, kaut profesionāla izmeklēšana būtu sašķirojusi, kurš protestēja, cēlu, patriotisku mērķu vadīts un par nīstā režīma gāšanu pelnījis kaut godarakstu, un kuram hulītim jāpiemēro pants. Jaukā, garšīgā procesiņā notiesāja desmitus, kurus dabūja rokā, un visbargāk – par mutes palaišanu – triju bērnu tēvu, folkloristu Ansi Ataolu Bērziņu, kurš vīdēja tiešraides kadru priekšplānā. Puisim ar ermoņikām un lielu dūšu, kurš principiāli neatzīst vainu, jāsēž 1,8 gadus. Lai pasīvie redz, pie kā noved skrūvīšu Neo vai Bērziņa sacelšanās pret mafiozu sistēmu. Mītiņot Latvijā drīkst tikai organizēti. Vai četru sabiedrisko attiecību firmu nodrošinātā pasākumā, studentiem stīvējoties par augstskolas pastāvēšanu, vai autobusiem atvedot “Saskaņas” rokaspuišus, kas maskēti par arodbiedrības malačiem. Tagad vienā ES valstī būs kā Krievijā – ar starpību, ka Maskavā disidentus pēc 15 sutkām izlaiž no ķurķa, Latvijā piespriež gadiem ieslodzījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Cik man sanāca saskarsme ar šo cilvēku un citiem ko zinu-ne pārāk- iedomīgs, neaudzināts, nerēķinās ar citiem

 2. Paldies Egil par šo un citiem rakstiem ! Un paldies visiem godīgiem, drosmīgiem un neatkarīgiem žurnālistiem, kuri nebaidās rakstīt par politiķu izdarībām !

 3. ja godiigi. tad lai sabaazh coetumaa likumpasauliigos zagljus un valsts izzadzeejus, kuri bija pie valsts grozhiem. tie kas izniicinaaja ruupnieciibu un dabuuja vekseljus. tie kuri tagad ir hokeja paarvaldnieki. privaato banku glaabeejus un nopirceejus pa 2viem eiro. tie kuri sataisiija liigumus un notirgoja abreni. kaapeec tautas izmisuma izpausmes. kas saliidzinoshi ar paari dariijumu tautai ir pilniigi mieriigas. sodoot var tos kuri demoleja veikalus un zaga.

 4. Ansis – goda vīrs. Un Anša tiesas spriedums – kauns Latvijas tiesai un valsts varai.

 5. Vai tos tavus grafomāniskos, metriem garos murgojumus kāds arī lasa?

 6. [ Pie varas bija negodīgās vēlēšanās noformēta valdība, kur KNAB vainīgās partijas sodīja ar miljonu summām par krāpšanos ar pozitīvisma kampaņām. Cilvēki aizgūtnēm vārījās par politiķu]

  1. Kāpēc negodīgās? Viltoja biļetenus? Un vai pozitīvisma kampaņās kaut viens vārds bija nepatiesība. Tas viss bija TP un LPP reāli paveiktais.
  2. Cilvēki nevis aizgūtnēm vārījās, bet viņus aizgūtnēm vārīja.
  3. Ansim piesprieda nosacītu un domāju, ka tas pat bija ļoti humāni. Pats vainīgs, ka nepildīja sprieduma noteikumus.

 7. skaidri zināja ko dara tikai puisim pietrūka dūša un šis negribēja maksāt cenu par tādu uzstāšanos un aizbēga lietu nenobeidzis. Būtu palicis uz vietas tad varbūt būtu bijis ievērojams opozicionārs bet laikam tas nebija to vērts. Tāda ir dzīve.

 8. Vēl pusotrs gads jāpaciešas, tad pie varas būs citas sejas. Cik tad var pie varas grožiem būt tirgotāji? Ar sponsoriem tirgojas, ar kolēģiem tirgojas, pērk – pārdod ietekmi. Neviens nevar pateikt: es esmu, biju vainīgs, un esmu gatavs ar savu naudu to kompensēt. Murgi par kolektīvo un politisko atbildību.

 9. Muļķiem vienmēr nelaimes pielīp, ja uzprasās. Par noziegumiem būs jāatbild. Pat ja bēguļo.

  • tad seko savam padomam Atbildēt

   neslapsties, ej piesakies !

  • ko tu te murgo! pats zem gultas bēguļo, skaļi nopirsties baidies! šis puisis nebaidījās , parādīja savu drosmi.Visi kas viņu nosoda ,ir valdošās mafijas kvekšķi. ja tev būtu bijusi drosme, tad ne tikai Jēkaba ielas namam ,bet valdības vepru acis būtu izsistas………

 10. Bērža nelaime ir, Atbildēt

  ka neprata izvēlēties pareizos līdzekļus.
  Būtu aizgājis ar limonkām – ne tobrīd valdošie nelieši vairs būtu pie siles, ne pašu spundētu aiz restēm.
  Redz’, kā ir ar interfrontiešu kaujiniekiem: ne viņiem kabatas pārbaudīja uz laukuma, ne taisās likt cietumā. Vienkārši baidās no viņiem un viss kārtībā. A te kaut kāds iedzimtais klepo… ha !

 11. Lai kā man arī gribētos politiskos disidentus, tautas celšanos pret plānoto nabadzību un pat Vadoni ar saulainu vīziju, tomēr neticu, ka Ansis ir upuris pēc izlozes.Gan jau ir robeža, kuru varēja arī nepārkāpt un kur līdzcilvēki cieta nepamatoti.Jā, īstie provokatori smaida un berzē netīrās roķeles labsajūtā, ka cietis īsts patriots, taču matrosovs arī zināja ar ko viss beigsies.”Karot” vajag arī ar prātu, ne tikai muļķīgu pārliecību par savu nevainību.

 12. BRĪVĪBU ANSIM ! Latvijas tauta – protestēsim pret šo netaisnību! Korupcijas pārņemtā valstī tiesu kalpi aisargā īstos noziedzniekus – korumpantus, valsts izzadzējus, kas turpina savas izdarības un tiesībsargājošās iestādes to pieļauj! Kā zeme tādus nes! Mēs protestējam pret tādu varu, kur noziedznieku vara ir saaugusi ar valsts varu, un mēs kā nodokļu maksātāji vēl apmaksājam viņu algas!

 13. Tiesu sistēma Latvijā ir cauri caurēm sapuvusi.

 14. latvānijas modernie ķurķi nedrīkst pustovaķ !

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+