Latvijā
Sabiedrība

Puisis no Latvijas traģiskajā Londonas ugunsgrēkā izglāba 11 cilvēkus 6

Kadrs no LTV video

Mediju uzmanību Lielbritānijā saistībā ar Londonas ugunsnelaimi izpelnījies arī kāds puisis no Latvijas. Datorprogrammu inženieris no uguns izglāba 11 cilvēkus. Pats viņš nevēlas, lai tiktu saukts par varoni, tomēr vairums Lielbritānijas mediju viņu tieši tā arī nosaukuši, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Sergejs dzīvo netālu no augstcelnes, kurā izcēlās traģiskais ugunsgrēks, un liktenīgajā naktī kopā ar diviem kaimiņiem devās uz ugunsgrēka vietu drīz pēc tā sākšanās. Viņš palīdzējis izvest cilvēkus no degošās ēkas līdz pat agram rītam.

“Es iegāju iekšā un es mēģināju palīdzēt, bet tomēr tas nebija tik daudz, ka es iznesu cilvēkus ārā, es tikai palīdzēju tiem cilvēkiem, kuri jau gāja ārā. Un tikai tā sieviete, kura bija trešajā stāvā, tikai viņai vajadzēja palīdzēt, jo, cik es sapratu, viņa nesaprata, ne valodu, ne ko darīt, ne kur iet, jo bija ļoti tumšs. Ugunsdzēsējiem bija lukturi, mums bija telefoni ar ieslēgtiem lukturiem. Un tas ir viss, kas mums bija. Un mēs izgājām… un tad ieraudzījām to šausmīgo uguni,” raidījumam atklāja Sergejs.

Galerijas nosaukums

Jau vēstīts, ka ugunsgrēkā Londonas daudzstāvu ēkā “Grenfell Tower” gājuši bojā vai pazuduši un tiek uzskatīti par mirušiem 79 cilvēki.

Ugunsgrēks izcēlās naktī un strauji apņēma visu namu.

24 stāvu ēkas ātrajā nodegšanā vainojams mājas apšuvums, kas tika uzstādīts 2016.gadā, izmantojot materiālu, kas Lielbritānijā nav atļauts.

LA.lv