championat.com

Pujacam uzvaras vārti pret čempioniem, Kuldam piespēle 0

Latvijas hokeja izlases aizsargs Georgijs Pujacs pirmdien guva vārtus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē, kas viņa pārstāvētajai Ņižņekamskas “Ņeftehimik” vienībai ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) izbraukumā ļāva pieveikt iepriekšējās sezonas čempioni Magņitogorskas “Metallurg”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Gandrīz visu trešo trešdaļu rezultāts bija neizšķirts 1:1, tomēr 90 sekundes pirms pamatlaika beigām tieši Pujacs guva uzvaru nesošos vārtus, kad uzņēma ripu pie zilās līnijas, paslidoja uz priekšu līdz iemetiena aplim un meta nekļūdīgi. Vēlāk “Ņeftehimik” jau arī ieraidīja ripu tukšos vārtos, pieliekot cīņai punktu.

Latvijas aizsargs laukumā pavadīja 22 minūtes un 25 sekundes, kas bija ilgākais spēles laiks komandā, veicot vienu metienu pa vārtiem, nopelnot divas soda minūtes, kā arī izceļoties ar diviem bloķētiem metieniem un diviem spēka paņēmieniem.

Šī Pujacam bija trešā spēle “Ņeftehimik” komandā, un šajā laikā viņš jau guvis vienus vārtus un vienu rezultatīvu piespēli. Aizsargs šo sezonu uzsāka Latvijas komandā Rīgas “Dinamo”.

Kā zināms, pērnā gada beigās masveida saaukstēšanās rezultātā bija slimi 11 “Ņeftehimik” komandas spēlētāji, tāpēc tika pārceltas divas tās spēles. Tomēr pēc epidēmijas pārvarēšanas Ņižņekamskas komanda uzvarējusi abās līdz šim aizvadītajās spēlēs.

Kā ziņots, vēl vienā mačā cits Latvijas aizsargs Artūrs Kulda pirmdien izcēlās ar rezultatīvu piespēli, tomēr viņa pārstāvētā Ufas “Salavat Julajev” komanda nenoturēja trīs vārtu pārsvaru un ar rezultātu 4:5 (3:1, 1:1, 0:3) izbraukumā piekāpās Novokuzņeckas “Metallurg”.

Otrās trešdaļas pirmajā minūtē Kulda piedalījās vārtu guvumā, kurā Antons Sļepiševs izvirzīja viesus vadībā ar 4:1. Turpinājumā līdz 53.minūtei “Metallurg” panāca izlīdzinājumu 4:4, bet uzvaru mājinieki izrāva četras minūtes pirms pamatlaika beigām, kad, spēlējot mazākumā, izcēlās Aleksandrs Romanovs.

Kulda šoreiz nospēlēja 17 minūtes un 46 sekundes, izceļoties ar trim bloķētiem raidījumiem un vienu spēka paņēmienu.

Kā zināms, pērnā gada nogalē “Salavat Julajev” Šveicē piedalījās prestižajā Špenglera kausā, kur sešās dienās aizvadīja piecas spēles, ciešot neveiksmi finālā.

Savukārt KHL ietvaros šī Ufas vienībai bija piektā neveiksme pēdējās sešās spēlēs.

KHL Austrumu konferences kopvērtējumā pašlaik līdere ar 90 punktiem 42 spēlēs ir Kazaņas “Ak Bars” komanda, tai ar 83 punktiem seko Omskas “Avangard” vienība, kas pirmdien ar 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) izbraukumā kapitulēja Novosibirskas “Sibirj”, bet trešā ir Magņitogorskas “Metallurg”, kas gan tikusi pie 84 punktiem, tomēr atrodas zem “Avangard”, jo pirmās divas vietas garantētas divīziju līderēm.

Vadošajam trijniekam ar 79 punktiem tuvojas Novosibirskas “Sibirj”, kas turklāt aizvadījusi par diviem mačiem mazāk nekā Magņitogorskas “Metallurg” un “Avangard”, bet “Salavat Julajev” ar 63 punktiem 42 spēlēs joprojām saglabā piekto vietu, par trim punktiem apsteidzot latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Kazahstānas komandu Astanas “Baris”, kas pēdējā laikā spēlē vēl neveiksmīgāk.

Savukārt “Ņeftehimik” ar 42 punktiem 42 spēlēs ieņem Austrumu konferences kopvērtējuma 12.vietu, no izslēgšanas spēļu zonas atpaliekot par deviņiem punktiem.