Sports
Hokejs

Pujacs: Sāpes ir joprojām, taču esmu nolēmis tās paciest 0

Foto – Karīna Miezāja

Pieredzējušajam aizsargam Georgijam Pujacam (35) Latvijas hokeja izlases treniņnometnē jācīnās ne tikai ar fiziskajām slodzēm, bet arī veselības likstām.

Īpašas slidas

Hokeja kluba Rīgas “Dinamo” un valstsvienības ārsts Āris Aivars pirms mēneša faktiski pārvilka svītru pāri Pujaca cerībām startēt pasaules čempionātā. Tomēr pieredzējušais aizsargs ir ierindā un cītīgi trenējas, lai atgūtu sportisko formu. “Es pats cerēju, ka varēšu jau kluba rindās piedalīties pēdējās spēlēs KHL sezonā, tomēr atveseļošanās nenoritēja tik ātri. Sāpes ir joprojām, taču esmu nolēmis tās paciest, trenēties un spēlēt. Ceru, ka pāries un viss būs kārtībā,” stāsta Pujacs. “Dinamo” sastāvā pēdējo maču viņš aizvadīja novembra izskaņā, jo radās specifiskas problēmas ar potītēm, kas dabīgā ceļā neatrisinājās, tāpēc janvāra sākumā veikta operācija. Slavenais zviedrs Peters Forsbergs šādu likstu dēļ pat bijis spiests beigt karjeru, zināja teikt Pujacs. Viņš pasūtījis slidas speciāli savai kājai, taču tās īsti nederēja un tagad tiek gaidīts cits pāris.

Pujacs iepriekšējos divos pasaules čempionātos dažādu iemeslu dēļ nepiedalījās, bet pirms tam bija ierindā deviņus pavasarus pēc kārtas un arī trīs olimpiskajās spēlēs. “Gribas palīdzēt izlasei. Veidojas foršs kolektīvs, jauni treneri, laba organizācija,” teic aizsargs, kurš tika atzīts par pirmās treniņu nedēļas vērtīgāko spēlētāju. Līdz pasaules čempionātam vēl pusotrs mēnesis, tomēr jau tagad esot sajūta, ka komanda uz Ķelni brauks ar citu enerģiju, nevis ar domu neizkrist no elites divīzijas. “Tai pat laikā arī jāsaprot, ka pasaule uz vietas nestāv. Tas, ka uzaicini titulētu treneri neko vēl nenozīmē, jo laukumā iet spēlētāji. Pats zini, kur tagad ir valstis, kuras mēs agrāk stabili uzvarējām. Bet, ja labi sagatavosimies, būs interesanti.”

Jaunajiem paveicies

“Nevaru teikt, ka Hārtlija treniņos esmu uzzinājis kaut ko jaunu,” turpina Pujacs. “Disciplīnu pieprasa visur, arī Krievijā, kur pēc mūsu mērauklas esmu strādājis ar lieliem trenerim. Bet Hārtlijs vairāk uzmanības pievērš niansēm. Nav tā, ka vienu dienu svilpj par kādu kļūdu, otru – nē. Viņš ir nepiekāpīgs, tāds raksturs un ar to dzīvē sasniedzis rezultātu. Arī no mums to prasa – vispirms izdari savu darbu, pēc tam var būt improvizācija.”

Jaunajai Latvijas spēlētāju paaudzei esot paveicies, ka ir iespēja pilnveidoties pie tāda speciālista. Ja viņa norādījumus kārtīgi izprot un izpilda, tad ar iegūto bagāžu vari atvieglot sev dzīvi turpmākajā karjerā, uzskata Georgijs Pujacs.

“Daudz spēlētāju vēl nav izlasē, taču konkurence ir jūtama. Treneris nevienu iepriekš nepazina, visi sākam no vienas līnijas. Jaunajiem spēlētājiem ir laiks, lai pievilktos, viņiem būs iespēja sevi apliecināt. Vai Pujacs tiks sastāvā? Paskatīsimies,” pasmejas Georgijs. “Man pašam grūti atbildēt uz jautājumu, cik ilgi redzu sevi izlasē. Pats varbūt redzu ilgi, bet mani – nē. Uztveršu pilnīgi mierīgi, ja jaunais atnāks un būs labāks. Tas ir normāls process, arī es savulaik ienācu un ieņēmu kāda cita vietu.”

Saistītie raksti

Georgijs izceļas ar to, ka Rīgas “Dinamo” ar pārtraukumiem spēlējis trīs reizes – pirmā bija 2009. gada ievadā, otrā – 2013. gadā, kas beidzās nelāgi – ar atbrīvošanu pusotru sezonu vēlāk. Visbeidzot pagājušajā vasarā bija trešais mēģinājums. Viņš ir daudz spēlējis Krievijas klubos un arī pērn esot bijusi interese, tiesa, neviens nav bijis gatavs likt galdā līgumu. “Rīgas “Dinamo” piedāvāja un nolēmu neko labāku nemeklēt. Mājās vienmēr ir patīkami spēlēt, turklāt gribas būt ar ģimeni, dēli aug – Makaram ir 12 gadi, Zaharam – četri. Vecākais trīs gadus trenējās hokejā, bet tagad iet futbolā. Jaunākais vēl nav sportā.”

Par nākamo sezonu skaidrības šobrīd nav. Varianti esot, bet pagaidām ne KHL līmenī. “Skatīsimies, kas notiks ar “Dinamo” – ko viņi pēc tik sliktas sezonas gribēs paturēt, ko negribēs. Te allaž viss diezgan vēlu kļūst skaidrs,” tā aizsargs, piebilstot, ka savos 35 jūtas normāli un ir entuziasma pilns spēlēt hokeju.

LA.lv