×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Kur iegādāties pūkainos pūpolvītolus (4)

SalixDaphnoides

Smilšu vītols

“Kur var iegādāties pūpolu stādus, kam ir lieli pūpoli un sarkanīgi zari?” VINETA

Pūpolu iegūšanai vispiemērotākie ir smilšu vītols (Salix daphnoides), smaillapu vītols (Salix acutifolia) un kultūrforma (abu šo sugu hibrīds) ‘Paschal’. Vītoli ir divmājnieki – ir gan vīrišķie, gan sievišķie augi. Krāšņākas ir tieši vīrišķo augu ziedkopas, ko arī izmanto Lieldienu rotai. Sevišķi skaistas šīs ziedkopas kļūst, kad tās klāj zeltaini putekšņi.

Vītolus pie mājām var stādīt gan grupās, gan rindās, gan kā soliteraugus. Tiem patīk saulaina vieta, un labos apstākļos var izaugt nelieli koki. Lai labāk veidotos jauni zari un tiktu pie pūpoliem, iestādītos vītolus vajag regulāri apgriezt. Jāņem vērā, ka pūpoli veidojas uz iepriekšējā gada dzinumiem. Pūpolu pušķiem vispiemērotākie ir divgadīgu dzinumu viengadīgie sāndzinumi.

Kokaudzētavā “Ievugravas” (Alūksnes novada Jaunannas pagastā) pašlaik ir pārdošanā smilšu vītola un smaillapu vītola stādi par 2,60–5 eiro gabalā. Zaļenieku kokaudzētavā (Jelgavas novada Zaļenieku pagastā) tirgo pūpolvītola (Salix caprea) stādus par 11 eiro (kociņi ir 1,5–2 m gari). Šie vītoli skaisti izceļas ainavā, radot zeltaina pūku mākoņa iespaidu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. pie mājas dīķa bija liels pūpolkoks,bet tad nolūza,mēs apzāģējām lielākos zarus ,sadalijām apm.1m garumā un saspraudām mitrākajā vietā zemē garā strīpā ,tagad ir jau milzīgi,lieli,skaisi koki,kuri pavasarī priecē ar sudrabainajiem pūpoliem uz sarkanīgajiem zariņiem.

  2. arijabaumane@inbox.lv Atbildēt

    Varu piedāvāt pūpolu stādus-resnus zarus,kuri sāk izdzit saknes .Tādi ir stādāmi,
    ,izaug ātri.

  3. Pūkainos pūpolus ar sarkaniem zariem, nogriež zariņus un ieliek ūdenī izdzīs saknīti, atliek iestādīt mitrākā vietā. Būs ļoti skaists pūpolu koks. Vismaz es tā tiku pie šo skaisto pūpolu.

  4. Tagad pavasarī jāiesprauž zemē šāda pūpola zariņš un pēc 3 gadiem būs savs pūpolvītols. Praksē pārbaudīts.

Draugiem Facebook Twitter Google+