Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
9. augusts, 2013
Drukāt

Puķes sazinās ar bitēm

Bite-sxc2

Bristoles universitātes pētnieki atklājuši, ka puķes izmanto ne tikai košas krāsas un vilinošas smaržas, bet arī sava veida elektriskus signālus, lai piesaistītu apputeksnētāju, tostarp kameņu, uzmanību.

 

Augi parasti ir negatīvi uzlādēti un rada ap sevi vāju elektrisko lauku, toties bites lidojuma laikā ir pozitīvi uzlādētas. Ievietojot elektrodus petūnijas stublājā, zinātnieki pierādīja, ka zieda elektriskais lauks mainās, kad uz tā nolaižas bite. Turklāt mainās arī zieda izstarotā neona gaisma. Pētījuma autori secinājuši, ka tieši ar sava elektriskā lauka palīdzību puķes paziņo bitēm, vai tajās vēl ir nektārs un putekšņi, vai arī tās jau ir apputeksnētas un kukaiņiem nepieciešamo barības vielu tajās vairs nav.

 

Pievienot komentāru

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no Latvijas (1)Tīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+