Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
9. augusts, 2013
Drukāt

Puķes sazinās ar bitēm

Bite-sxc2

Bristoles universitātes pētnieki atklājuši, ka puķes izmanto ne tikai košas krāsas un vilinošas smaržas, bet arī sava veida elektriskus signālus, lai piesaistītu apputeksnētāju, tostarp kameņu, uzmanību.

 

Augi parasti ir negatīvi uzlādēti un rada ap sevi vāju elektrisko lauku, toties bites lidojuma laikā ir pozitīvi uzlādētas. Ievietojot elektrodus petūnijas stublājā, zinātnieki pierādīja, ka zieda elektriskais lauks mainās, kad uz tā nolaižas bite. Turklāt mainās arī zieda izstarotā neona gaisma. Pētījuma autori secinājuši, ka tieši ar sava elektriskā lauka palīdzību puķes paziņo bitēm, vai tajās vēl ir nektārs un putekšņi, vai arī tās jau ir apputeksnētas un kukaiņiem nepieciešamo barības vielu tajās vairs nav.

 

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+