×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. jūlijs, 2013
Drukāt

Puķīša vietā nāks Spure

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabinets (MK) vakar par Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieci apstiprināja līdzšinējo pārvaldes Resocializācijas dienesta priekšnieci Ilonu Spuri (attēlā), kuru šim amatam ieteicis tieslietu ministrs Jānis Bordāns (NA). 


 

“Tas nav nejauši vai politiski izvirzīts cilvēks, bet gan nozares profesionālis, kurš Ieslodzījuma vietu pārvaldē nostrādājis 20 gadus,” savu izvēli pamatoja Bordāns. Viņš īpaši uzsvēra, ka Spures vadītais IeVP Resocializācijas dienests ir izvirzījies vadībā, salīdzinot ar citām nozares iestādēm.

Spure IeVP priekšnieces amatā stāsies no rītdienas, un viens no pirmajiem viņas uzdevumiem būšot veikt funkcionālo auditu, īpašu uzmanību pievēršot uzraudzības un drošības daļai. Otrs lielākais uzdevums būšot infrastruktūras sakārtošana un uzturēšana kārtībā, jo jaunais cietums netiks pabeigts vēl vairākus gadus. Tikmēr IeVP vadītājai nāksies pielikt lielas pūles, lai soda izciešana vecajās ieslodzījuma vietās atbilstu Eiropas cilvēktiesību pamatprincipiem.

“Svarīgs mērķis būs nodrošināt kārtības un likumības ievērošanu gan no darbinieku, gan ieslodzīto puses,” teica Spure, piebilstot, ka šogad vien IeVP saņēmusi aptuveni 4000 sūdzības.

Spure IeVP strādā kopš 1994. gada. Viņa ieguvusi maģistra grādu Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas institūtā.

IeVP priekšnieka amats atbrīvojās 28. jūnijā, kad tieslietu ministrs Bordāns nolēma disciplināri sodīt iepriekšējo IeVP priekšnieku ģenerāli Visvaldi Puķīti, atvaļinot viņu no dienesta.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+