×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. maijs, 2016
Drukāt

Puķkāpostu skandāls Lietuvā: iedzīvotāji boikotē veikalus (1)

Foto LETAFoto LETA

Lietuvā pieaug sabiedrības neapmierinātība ar augļu un dārzeņu cenām lielveikalos, kas izvērsusies tā dēvētajā puķkāpostu skandālā, kurš vainagojies ar aicinājumiem triju dienu garumā – no 10. līdz 13.maijam – boikotēt lielveikalus. Akcijā gatavojas piedalīties aptuveni 100 000 cilvēku.

Pārtikas cenas sezonālu faktoru dēļ ierasti pavasarī svārstās, liecina Lietuvas Statistikas departamenta analīze.

Statistikas departamenta dati liecina, ka Lietuvā pārtikas un bezalkoholisko dzērienu cenas aprīlī bija par 1,6% augstākas nekā pirms gada, bet salīdzinājumā ar 2014.gada decembri tās pieaugušas par 2,7%.

Straujāko kāpumu piedzīvojušas dārzeņu cenas, kas aprīlī bija par 9,2% augstākas nekā pirms gada, bet ar 2014.gada nogali tās pieaugušas par 40,2%.

Laikā, kad Lietuvā pastiprinās diskusijas par pārtikas cenām, premjerministrs Aļģirds Butkevičs otrdien sacīja, ka mazumtirgotājiem “vajadzētu sev pajautāt, vai viņu apetīte nav pārlieku liela”, tomēr pauda skeptisku attieksmi pret aicinājumiem boikotēt mazumtirdzniecības tīklus.

“Domāju, ka, lai atrisinātu šo jautājumu, mazumtirgotājiem vispirms vajadzētu paraudzīties pašiem uz sevi un pajautāt sev, vai viņu apetīte nav pārlieku liela,” premjers sacīja Lietuvas sabiedriskajam radio.

Otrdiena ir pirmā no trim mazumtirdzniecības tīklu boikota dienām. Boikots tika organizēts sociālās saziņas vietnēs, lai protestētu pret cenām veikalos.

“Cilvēki var organizēt protesta akcijas, ja vien tās ir miermīlīgas. Viņiem demokrātiskā valstī ir izvēles tiesības. Tomēr es nedomāju, ka tas dos kādus būtiskus rezultātus. Domāju, ka tas galvenokārt ir mazumtirgotāju sirdsapziņas jautājums,” klāstīja Butkevičs.

Viņš arī aicināja mazumtirdzniecības tīklus ik mēnesi publicēt informāciju par cenu izmaiņām.

Lietuvas veikalu tīkla “Maxima LT” vadība pagājušajā nedēļā paziņoja, ka tā gatavojas vērsties Valsts drošības departamentā (VSD) saistībā ar lielveikalu boikotu, bet vēlāk atvainojās sabiedrībai un paziņoja, ka atsakās no tāda nodoma, kuru nodēvēja par kļūdu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kapitaļizm tāpēc ir kapitaļizm, ka neko nedāvina nevienam…
    🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+