×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Pulcējas suņi, kaķi, seski un citi astaiņi

Foto - LETAFoto - LETA

Nedēļas nogalē Ķīpsalas izstāžu centru pieskandinās visdažādāko dzīvnieku balsis, jo notiks starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde “Zooekspo 2013”.

Vienā hallē varēs vērot simtiem visdažādāko šķirņu suņus un aplūkot plašu zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīciju, savukārt otrā hallē gaidīs kaķi, mājas seski, truši, dekoratīvie putni, visdažādākie dekoratīvie grauzēji un citi dzīvnieki. Notiks arī suņu ātruma, veiklības un paklausības demonstrējumi, robežsardzes suņu paraugdemonstrējumi, suņu mazuļu skolas parāde. Pavisam izstādē būs vairāk nekā 3000 suņu, kuri pārstāvēs turpat 300 šķirnes, bet pirmoreiz Latvijā būs aplūkojams Bohēmijas aitusuns, Kanāriju dzinējsuns, īru sarkanbaltais seters.

Starptautiskajā kaķu izstādē būs apskatāmi 28 šķirņu kaķi – augsti titulēti, lieli un mazi, garspalvaini, īsspalvaini un bezspalvaini kaķi no Latvijas un ārvalstīm. Pirmoreiz notiks īpašas sacensības kaķiem, kurās labākais no labākajiem iegūs “Baltijas kausu”, varēs arī sekot līdzi kaķēnu un pieaugušo kaķu ringiem un pirmoreiz – Mančkinu šķirnes kaķu (ASV veidota kaķu šķirne ar saīsinātām kājām), marmorkrāsas un sudraboto kaķu šovi.

Arvien biežāk cilvēki par saviem mīļdzīvniekiem izvēlas seskus. Šogad pirmo reizi “Zooekspo” laikā risināsies starptautiskā sesku izstāde “TEETH’n’TAILS”, ko rīko klubs “Seskumīlis”. Sestdien būs apskatāmi seski klasiskajās krāsās, bet svētdien apmeklētāji varēs sekot līdzi garspalvaino un eksotiskā krāsojuma sesku vērtēšanai. Kopumā tiks eksponēti 140 seski no dažādām valstīm.

Aptuveni 50 visdažādāko šķirņu trušus izstādē izrādīs “Mazpulcēnu – Trušmīļu skolas” bērni no dažādiem Latvijas novadiem, būs apskatāmi dažādu šķirnes trušu krustojumu varianti, kuri dzimuši jau mazpulcēnu saimniecībās un visas vasaras garumā rūpīgi kopti un loloti. Audzētava “Laimes putns” iepazīstinās gan ar pāvbalodi, gan dimanta ūbeli un visdažādākajiem grauzējiem, kuru vidū arī liels retums – Rabarovska kāmji, kā arī taukastes un cukurvāverītes. Savukārt Jūras cūciņu klubs izrādīs garspalvainas, lokainas, gan arī bezspalvainas jūrascūciņas, būs gan skiniji, gan Himalaju jūrascūciņas, gan rozetveidīgās un citas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+