×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

FOTO: Pulicera balvas piešķirtas par emocionālu un skaudru bēgļu krīzes atspoguļojumu (3)

Foto - LETA/ReutersFoto - LETA/Reuters

Fotogrāfija saņēmusi Pulicera balvu

ASV Pulicera balvas šogad piešķirtas par sižetiem, kuros atspoguļota karadarbība Sīrijā un Afganistānā, imigrācijas krīze un teroristu organizācijas “Islāmā valsts” uzplaukums.

Fotogrāfi no laikraksta “The New York Times” un ziņu aģentūras “Reuters” dalīja balvu par tā dēvētās bēgļu krīzes atspoguļošanu, bet Alisa Rubina no “The New York Times” saņēma starptautiskās žurnālistikas balvu par Afganistānas sieviešu dzīves atspoguļojumu.

Laikraksts “The Los Angeles Times” ieguva balvu jaunāko ziņu kategorijā. Tas pirmais ziņoja par slaktiņu Sanbernardīno, kur islāma ekstrēmists Sajeds Farūks un viņa dzīvesbiedre Tašfīna Malika decembrī sarīkoja apšaudi, noslepkavojot 14 neapbruņotus cilvēkus.

Žurnālists Džobijs Voriks saņēma Pulicera balvu par grāmatu “Black Flags: The Rise of ISIS”, kas vēsta par “Islāma valsts” rašanos un sniedz Irākas kara analīzi.

Savukārt ziņu dienests “The Associated Press” tika godalgots par darbu sabiedrības labā, izpētot likumpārkāpumus darbavietās saistībā ar jūras produktu piegādi ASV.

Kategorijās par iekšpolitikas notikumu atspoguļošanu trīs Pulicera balvas ieguva laikraksti Floridā. “The Tampa Bay Times” un “Sarasota Herald Tribune” tika godalgoti par rakstiem, kuros atspoguļoja vardarbību un nolaidību štata psihiatriskajās slimnīcās, un “The Tampa Bay Times” ieguva balvu arī par vietējās skolu valdes atmaskošanu, pierādot, ka tā pārvērtusi vairākas vidēja līmeņa skolas pilnīgi neveiksmīgās mācību iestādēs.

Pulicera balvu saņēma arī žurnālists no “Sun Newspapers”, kurš atspoguļoja labošanas iestādes darbinieku letālo uzbrukumu kādam ieslodzītajam Floridā, bet “The Washington Post” tika godalgots par rakstiem, kuros vēstīts, cik bieži un kāpēc policisti šauj, lai nogalinātu.

Pulicera balvas pirmoreiz tika pasniegtas 1917.gadā, lai godinātu ASV žurnālistu, rakstnieku un komponistu sasniegumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Rotšildcūkas uz tiesu ! Atbildēt

    kam interesē šā smertdedļa pulicera balvas, kopš kodolterorists Trūmens sadedzināja 300 000 japāņu bērniņus?

  2. Kad nāks vilciens, es nolēkšu pie malas un bļaušu “allah akbār!”.

  3. Kad piešķirs pulicerus par titulnācijas
    problēmu atspoguļojumu ??? 🙁

Draugiem Facebook Twitter Google+